Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 15:31


je tu nejaky ultra mega hyper linux guru

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Trevor
Post subject: je tu nejaky ultra mega hyper linux guru  PostPosted: 03.10.2007 - 19:33 #57531
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Potreboval by som upravit jeden patch do iptables konkretne hashlimit popripade napisat novy. potrebujem urobit vlastne to co je v mikrotiku dtlimit. dst limit bol v iptablesoch ale potom sa premenoval na hshlimit (podrobne okolnosti neviem) ale v podobe akej je teraz je nevyhovujuci.

Toho podstatneho som vela nenapisal ale nechce sa mi tu pisat roman takze ak sa najde nietko kto je vtomto doma a bol by ochotny tak to rozpisem detailnejsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: je tu nejaky ultra mega hyper linux guru  PostPosted: 04.10.2007 - 21:48 #57545
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
ak ti ide len o nejaku drobnost tak by som to mozno zvladol
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: je tu nejaky ultra mega hyper linux guru  PostPosted: 05.10.2007 - 22:00 #57567
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Ak mas nejake icq tak bol by som rad cez to lebo je to takto trochu od ruky ale ved skusime to

Potrebujem to co robi hashlimit ale stym ze potrebujem aby mi to pravidlo platilo iba pre prvych x paketov na nejaky cas pre kazdu koneciu. paket/s tam vobec nepotrebujem nastavovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: je tu nejaky ultra mega hyper linux guru  PostPosted: 06.10.2007 - 00:58 #57568
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
aspon 3 vety napis o co ide. Ak budem mat o to zaujem, tak mozno sa to skusim naucit Smile a napisat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: je tu nejaky ultra mega hyper linux guru  PostPosted: 06.10.2007 - 09:36 #57573
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
a rozmyslal si o kombinacii dstlimit,time(mozno aj niektory z conntrack modulov) a hashlimit pomocou vlastnych chainov?
myslim si ze je jedno ci to rozpises teraz alebo neskor lebo ajtak to budes musiet vysvetlit danemu cloveku(aj ked si myslim ze to uz celkom chapem)

tiez by pomohlo keby si povedal co chces potom s tymi paketmi robit(resp o co ti ide)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: je tu nejaky ultra mega hyper linux guru  PostPosted: 06.10.2007 - 20:56 #57579
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Potrebujem urobit dstlimit ako je v mikrotiku. Ono je to dost podobne dstlimitu teraz uz hshlimitu v linuxe ale:

hashlimit v linuxe je paket/s stym ze tato hodnota sa musi nastavit inak to iptables neakceptuje.

dstlimit v mikrotiku je paket/s a to este za urcity cas stym ze hodnota rate moze byt 0 teda ho vobec nezaujima kolko paketov za sekundu take ide proste bere iba hodnotu burst za nejaky cas

Jedna sa oto ze takto sa asi najlepsie da definovat rychlost pre www stranky. Aby som to tu zbytocne nepisal tak si pozrite toto http://forum.routeros.cz/viewtopic.php?t=734
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: je tu nejaky ultra mega hyper linux guru  PostPosted: 06.10.2007 - 22:57 #57581
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
co sa tyka rychlosti pre web stranky ... ja to riesim cez connbytes match. Cez to proste spravim marky pre connections, podla toho kolko dat uz preniesli. Nasledne mi HFSC (mozes pouzit aj HTB alebo co xces) deli traffic podla tychto markov (podla velkosti TCP connection) (taktiez zvlast mark mam aj pre viac dolezite veci, ako su gamesky cez UDP atd.). Takto je velmi jednoducho vyriesene to, aby browsovanie malo prednost pred downloadom.
Dalej na kazdom liste HFSC mam ESFQ (s hashom ctorigsrc pre intranet, dst pre inet-in, src pre inet-out (asi by ti stacilo pouzit ctorigsrc aj pre obe internetove)). To zabezpeci, ze vo vsetkych z asi 5-8 tried co mam, sa konekcie vybalancuju pre vsetkych userov rovnako.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)