Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 09:16


Trencin

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 7 of 8 < 1...45678 >
Author Message
si
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 23.03.2005 - 23:19 #17951
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
tomi_isp: tak ked si taky profi, tak mi skus vysvetlit ako ti to stabilne chodi na viac ako 5 km s dodrzanim povoleneho EIRP, nech ratam ako ratam, ale pri vzdialenosti 5 km ak vyziarim 20 dBm (100 mW), tak na prijmaci dostanem uroven signalu -94 dBm... Co ak tam mas kriticku oblast (za co povazujem sum vyssi ako -85 dBm; okolo -90 dBm je to totizto tam kde zijem uplne bezne), tak ti to nemoze chodit (za predpokladu dodrzania povoleneho EIRP)...
a ak si dobre pamatam, tak WDS nefunguje viac ako 2 mbit/s; nehovoriac o tom ze nepoznam jedinu slusnu siet kde by bolo WDS pouzite (je to skor nieco co sa pouziva z nudze ked nie su peniaze na vybudovanie dedikovaneho prepoja medzi bodmi)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slint
Post subject: Trencin  PostPosted: 23.03.2005 - 23:23 #17953
Basic


Joined: Jan 25, 2005
Posts: 7

to vies,profesionali su profesionali Smile))

ale zlepsil mi naladu...

musi sa uznat,ze lepsi vtip som nepocul od hlasky"tranzistor nema kapacitu" Smile)

prajem hodne zdaru profesionalnej sieti Smile))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tomi_isp
Post subject: Trencin  PostPosted: 24.03.2005 - 08:04 #17965
Basic


Joined: Feb 21, 2004
Posts: 9

kvalitne anteny su kvalitne anteny, zisk anteny neurcuje len to kolko stej anteny vyhulis, ze .... signal pri plnom vykone (Prism 2.5/100mW) je asi -60dBm avsak vykon mam stiahnuty na 4-6dBm, signal je na urovni -85dBm a chodi to velmi dobre a stabilne na 11Mbit.
Neviem ako si da dostal k tomu vypoctu (zeby WLAN kalkulator ? Smile) ) 5km/20dBm = signal -94dBm ale asi si zabudol na ,,maly,, detail a to Antenu....
WDS chodi 2Mbit leda tak na tych ,,super,, HW APckach ako som uz spominal (Wline, Asus....), mne WDS dosahuje rychlost 3.8-4.0 Mbit a to je ako nosny tunel pouzity L2TP (MPPE128) a EoIP (kvoli bridgu)...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 24.03.2005 - 08:34 #17966
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
tomi_isp: nie, neurcuje, ale pokial mas na dipole anteny signal -94 dBm a sum napriklad -90 dBm, tak ti z toho ziadna, a tym si but isty, ze _ziadna_ antena nespravi pouzitelny signal, pretoze antena nevie vyselektovat co je pre teba zaujimavy signal a co sum a zosili oboje.
Co sa WDSka tyka, vychadzam len z toho co som pocul a cital, pretoze take nieco nepouzivam (a rovnako asi vacsina tuna diskutujucich), na kazdom bode mam router a prepoje medzi bodmi su vo vacsine pripadov nieco ine ako 2.4 GHz radiove spoje (takze aj kapacity a latencie tych spojov su troska inde)
PS: ked mas vykon radia stiahnuty na 4-6 dBm, tak tam urcite nemas silnejsiu antenu ako 16 dBi, ze Smile (no dajme tomu ze mas vykon 6 dBm, stratu na kabloch a konektoroch 2 dBm nuz tak potom mozes pouzit 16 dBi antenu aby si mal presne 20 dBm EIRP)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomi_isp
Post subject: Trencin  PostPosted: 24.03.2005 - 09:11 #17968
Basic


Joined: Feb 21, 2004
Posts: 9

preratal som to a ide to na 150mW spokojnost ? Kolko z vas ide na takyto vykon ked sme uz u toho? Netvrdte mi ze nikto nevali troska pomimo ale tento fakt nemeni nic na tom ze tento spoj funguje super aj napriek tomu ze sa tu ozyvaju odbornici ktory na zaklade teoretickych vypoctov usudzuju ci to ide alebo nie...popr. sudia nieco co nevideli ale iba citali....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 24.03.2005 - 12:02 #17977
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
nuz vies, ked napises nieco taketo:
Quote: › profi neznamena komercne !
profi = ziadne nieco ako Asus, Wline, keybola, Win98/XP popr. nejake ,,uzasne,, distribucie *nixu a podobne....
zmestit ? kto hlada najde uz viac ako rok mi tu funguje spoj na vzdialenost > 5 km stabilne na 11Mbps (a v ramci limitov EIRP) a to su dve AP vo WDS a este k tomu to ide velmi blizko kritickej oblasti tj. Slovakotex a VET...

a tvaris sa aky si super odbornik a ako to mas vsetko profesionalne spravene a stavias sa k tomu tak ze nikto iny z ludi tuna to nemoze mat dobre spravene, tak sa potom nediv ze ti do toho zacne niekto obcas aj rypat...
a ked ti ide o to, aj ja mam jeden 2.4 GHz spoj dlhy cca 10 km krizom ponad centrum BA a slape mi tiez uplne v pohode (nestraca ani velke packety, latencie sa drzia pod 10 ms) a to sa tu s tym mam neak chvalit ??? A pouzity HW tam je taky co je uplne bezne dostupny a ani nie neak drahy - radia WX1590 a anteny 26 dBi CSAT (na druhej strane, keby za tym spojom nebol len jeden klient tak tam uz urcite je nieco ine, nosne spoje v 2.4ke uz velmi nepodporujem a postupne nahradzam inou technologiou)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slint
Post subject: Trencin  PostPosted: 24.03.2005 - 12:44 #17979
Basic


Joined: Jan 25, 2005
Posts: 7

no, aj take veci vubec neresim. udelam si tri sektorovky via czfree,v labakoch si zmeram zisk,vyzarovaci digram,a prizposobim su ich. a som uplne v pohode. usetrim kopec nakladov a na malu lokalnu sit to uplne staci.... Smile))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 24.03.2005 - 14:51 #17983
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
len dodam, ze kvalitu spoja treba merat v plnej zatazi
a s rozumne nastavenym retry count (napr. 3)

nizky retry count = nizke latencie ak sa nahodou nieco strati .. nech sa to radsej strati ako by sa to malo poslat 3x znova a vsetky ostatne pakety chytia latenciu -> proste vysoky retry count zlikviduje shaping
a v plnej zatazi -> lebo vtedy je najviac kolizii, otestuje sa tak priepustnost a packet loss.
uz treba len pekne nastavit shaper (rozumny pomer priepustnosti a latencie) a prezrad kolko kB/s to da s akym pingom (avg, max) na velke pakety (napr. 1400bytes) [ping -i 0.01 -s 1450 -l 10]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomi_isp
Post subject: Re: RE: Trencin  PostPosted: 24.03.2005 - 19:34 #17988
Basic


Joined: Feb 21, 2004
Posts: 9

jmi wrote: ›len dodam, ze kvalitu spoja treba merat v plnej zatazi
a s rozumne nastavenym retry count (napr. 3)

nizky retry count = nizke latencie ak sa nahodou nieco strati .. nech sa to radsej strati ako by sa to malo poslat 3x znova a vsetky ostatne pakety chytia latenciu -> proste vysoky retry count zlikviduje shaping
a v plnej zatazi -> lebo vtedy je najviac kolizii, otestuje sa tak priepustnost a packet loss.
uz treba len pekne nastavit shaper (rozumny pomer priepustnosti a latencie) a prezrad kolko kB/s to da s akym pingom (avg, max) na velke pakety (napr. 1400bytes) [ping -i 0.01 -s 1450 -l 10]


nemas trocha chaos v tom ping-u ??????
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Re: RE: Trencin  PostPosted: 24.03.2005 - 19:44 #17989
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
ee, ale je to linuxovy prikaz .. windowsovy nepozna 1 z tych 3 parametrov a zvysne 2 maju tie prepinace inak pomenovane
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Re: RE: Trencin  PostPosted: 26.03.2005 - 17:45 #18028
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
no az bude v TN viacero sieti a budeme schopny zobrat spolocne X megabit, tak to zacne byt zaujimave
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
slint
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 07.02.2006 - 22:03 #29546
Basic


Joined: Jan 25, 2005
Posts: 7

Pls. mohol by sa mi ozvat admin z wifi site co je na sihoti? THX Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Rexo
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 14.09.2006 - 21:00 #40190
Basic


Joined: Apr 23, 2003
Posts: 33

Caute, viete niekto poskytnut net na ul. J. Halasu ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jako
Post subject: co sa nam to kope na sihoti ?  PostPosted: 19.04.2007 - 19:27 #49518
Basic


Joined: Máj 15, 2004
Posts: 5
Location: Trenčín
neviete niekto ci nam to nahodou Orange netaha optiku do domu ?
Ten ich HomeBox by nebol zly... ale udajne mal byt iba na Juhu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fannta1
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 15.07.2007 - 15:52 #54615
Basic


Joined: Júl 31, 2006
Posts: 4

ludia nemate niekto v tn smerovu antenu?xcel by som nieco vyskusat ale nexcem ju hned kupovat ak by to nahodou neslo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 7 of 8 < 1...45678 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)