Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 06:21


Trencin

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 8 12345...8 >
Author Message
cucpo
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 10.02.2003 - 18:48 #302
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 68

Zacnime nieco budovat aj v trencine.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 19.02.2003 - 04:15 #496
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
Quote:
Zacnime nieco budovat aj v trencine.





no ja som pocul pred pol rokom, ze ista skupina ludi chcela zacat, ale odradila ju cena sietoviek na 2.4ghz



btw. ja+zopar kamaratov sme si uz nejaku siet vybudovali v tr. turnej, a to hlavne kvoli lacnemu MW internetu .. momentalne ma okolo 12 userov



ak by sa nasli zaujemci o pripojenie, tak nie je problem ... cim viac ludi, tym vacsi fun, mensie naklady na osobu, a moznost rychlejsieho internetu



jmi[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cucpo
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 26.02.2003 - 18:12 #560
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 68

No a je u vas ochota roztiahnut to dalej, skusil by som nieco zorganizovat nejaky inzerat v pardone dokupit konektivitu a urobit nod v meste ?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 27.02.2003 - 00:58 #562
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
Quote:
No a je u vas ochota roztiahnut to dalej, skusil by som nieco zorganizovat nejaky inzerat v pardone dokupit konektivitu a urobit nod v meste ?





roztiahnutie by sa dalo realizovat s nasledujucimi moznostami

a) na siet

b) na inetove pripojenie

c) na oboje

avsak musim to predebatovat s kolegami



ako node sa najlepsie robia na vysokych domoch uzivatelov, aby neboli vybavovacky s majitelmi panelakov a podobne.



najlepsie by bolo, ak by sa vas nasla nejaka skupinka pokope, ze by ste sa kablami spojili, a potom len jednu MW napr. do nasej siete, alebo providerovi .. alebo ako sa uz dohodnete.



dokupit konektivitu nie je ziadny problem[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cucpo
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 27.02.2003 - 17:35 #567
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 68

mal by som zaujem o oboje ja byvam v panelaku na soblahovskej na 10.poschodi. Skus to predebatovat s kolegami treba povedat kolko za to a ake su vase podmienky. Bol som aj pozerat v turnej nasiel som asi aj vas pristupvy bod boli tam dve sektorove anteny.[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 01.03.2003 - 03:40 #571
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
Quote:
mal by som zaujem o oboje ja byvam v panelaku na soblahovskej na 10.poschodi. Skus to predebatovat s kolegami treba povedat kolko za to a ake su vase podmienky. Bol som aj pozerat v turnej nasiel som asi aj vas pristupvy bod boli tam dve sektorove anteny.





skvele, tusim mas fakt zaujem .. tak skus 2 veci:



1) zistit, ci mas moznost umiestnit si niekam antenu tak, aby si videl na tie 2 sektorovky (to je idealne na pripojenie, i ked daju sa veci riesit aj inak) - snaz sa pouzit cim menej koaxu



2) kolko vas je tam v tom panelaku? alebo si chces vsetko uhradit sam? (sietovka, koax, antena ~ 7000sk + dalsie vydaje na nasej strane)



3) este mi prezraz aku mas viditelnost na hrad, delovu bastu na hrade, silo, slovakotex, juh, zamostie[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cucpo
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 03.03.2003 - 08:46 #583
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 68

podla casu odosielania vidim ze dres dlho do rana

k bodu

1. viditelnost cez vikend bola nulova tak som nic nemohol zistit dam vediet v lepsom pocasi.

2. Zatial som sam ale rozvinem tu nejaku debatu mozno sa pridaju viaceri

3. na hrad mam viditelnost dobru na slovakotex a juh tiez ale problem bude asi s naim spolcenstvom ich presvedcit aby nieco dovolili na strech este skusim u kamosa on byva 2 braky vedla a tam su celkom schodny na taketo jednania nie ako u nas, ale skusim do nich este rypnut.



Stale si mi ale nedal vediet co by ma to stalo a aku mate konektivitu[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 03.03.2003 - 12:50 #591
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
Quote:


2. Zatial som sam ale rozvinem tu nejaku debatu mozno sa pridaju viaceri




No skus ...



Quote:


3. na hrad mam viditelnost dobru na slovakotex a juh tiez ale problem bude asi s naim spolcenstvom ich presvedcit aby nieco dovolili na strech este skusim u kamosa on byva 2 braky vedla a tam su celkom schodny na taketo jednania nie ako u nas, ale skusim do nich este rypnut.




pokukaj tuto tie diskusie, asi v 2 som videl riesit povolenie anteny na streche ... vyzera to byt bez vacsich problemov.



Quote:
Stale si mi ale nedal vediet co by ma to stalo



sorry, som si nevsimol, ze si sa pytal

kazdeho usera to stoji rovnaky podiel na kazdom routry cez kt. je routovany na Centra. Teda v tvojom pripade sa pripajas na 11mbps bod, a chces aj internet tak by to bolo okolo 500-600 za internet, a okolo 1300 za pripojenie do siete.



Quote:
a aku mate konektivitu



konektivitu mame taku aku si zaplatime. Mesacne naklady sa snazime urdzat pod 500sk na osobu a teda konektivita je momentalne 64/96 (podla mojho odhadu to ma 90% casu aspon 88kbps). Vzhladom na to, ze sme pripojili novych userov a vy by ste tam boli dalsi, tak by sme sa rychlo dohodli na zvyseni rychlosti (provider s tym nema problem). Teda linka je zdielana a treba sa chovat slusne, t.j. vacsie downloady v noci a podobne. Totiz tu nepomaha snad ziadny QOS .. ak by si nahodil dynamicke delenie pasma na rovnake casti, a kazdy by zacal downloadovat, tak by na jedneho usera pripadlo napr. 8bkps, teda asi by si si moc nezabrowsoval.



Inak provider upravoval jeho antenny system asi 2 tyzdne dozadu, tak sa objavila nejaka ta chybovost, a prave preto som sa pytal, ze aku mas ty viditelnost (predsa len 1km na APcko a 6km je rozdiel). Tuto chybovost samozrejmne pojdem riesit, len co sa domov dostanem.



Inak este co sa tyka platenia za inet, tak uvazujeme prejst na nejaky system, kde by sa zapocitavali aj prenesene data, teda brutalny downloaderi by si pekne zaplatili za ich neduhy. Resp. by netahali blbosti a tym uvolnili linku pre browsovanie.



Dalej co sa tyka toho, ze by niekto uvazoval, ze by si pripojil cez MASQ/NAT/proxy .. atd. viac PC, tak asi nebude moc nadseny, pretoze mame realtime zobrazovanie trafficu pre kazdu IP, teda tato IP by mala brutalny traffic, a uz by sa vysertovalo, ze wocogo.



Proste za kazdy PC si kazdy pekne zaplati (ako to spravime s viac PC v jednej domacnosti sme sa este nerozhodli, ale pracujeme na dokumente, v kt. by bolo vsetko popisane).[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fuuzuu
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 03.03.2003 - 15:25 #597
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 1

- byvam v 7 posch. panelaku na Sihoti 3, uvazujem nad tymto sposobom pripojenia

- zatial sme 3 v LAN sieti

- priama viditelnost na hrad

- rad by som vedel cenove relacie odvijajuce sa od poctu uzivatelov a rychlosti propojenia na siet, Inet...

- rozmyslam nad 64 resp. 128 kbit linkou na Inet (zavisi od ceny)



PS: THX 4 your advice[addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
cucpo
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 03.03.2003 - 16:27 #598
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 68

k tej cene pochopil som cenu za konektivitu, ale nieje mi jasna ta cena 1300 za pripojenie do siete to je mesacne alebo len jednorazovo? Dnes skoocim za vedenim naseho spolocenstva a overim moznosti tej strechy to AP by bolo HW alebo nejake PC s linuxom aby som vedel co by bolo treba /umiestnenie PC, napajnie, UPS/

[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JUCE
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 03.03.2003 - 19:11 #599
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 7
Location: -= T.NET =-
Quote:
k tej cene pochopil som cenu za konektivitu, ale nieje mi jasna ta cena 1300 za pripojenie do siete to je mesacne alebo len jednorazovo? Dnes skoocim za vedenim naseho spolocenstva a overim moznosti tej strechy to AP by bolo HW alebo nejake PC s linuxom aby som vedel co by bolo treba /umiestnenie PC, napajnie, UPS/






Nazdar ...

... ja som jeden ztych ktory su spolu s jmi na nasej sieti a trochu objasnim ak ta este viac nepomotam



Ta cena je jednorazova cize cena za pripojenie do siete. Potom uz iba platis cenu za inet kazdy mesiac.

AP by zalezalo kolko si ochotny investovat do toho resp ako si predstavujes aby to chodilo. Ak by si xcel 100% funkcnost najlepsie by bola karta ktora nepotrebuje pc (viac vysvetli jmi (snad )) ale to aj nieco stoji a tym padom by si nepotreboval pc. ALE ak by si bol obmedzeny peniazmi tak staci nejaky stary pentium (prinajhorsom 486) a vnom samozrejme linux.

PC by mohlo nemalo byt moc daleko od anteny zalezi od dlzky koaxu (nemal by byt moc dlhy ... asi tak max 15-20m).



Dufam ze som aspon nieco pomohol vysvetlit (a dufam ze som nic nepoplietol )[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 03.03.2003 - 20:25 #601
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
domacnosti obsahujuce viacero PC dnes uz nie su nicim vynimocne; pokial sa bude viacero nenarocnych ludi tvarit ako jeden, nemas to velmi ako zistit, pokial nespravia neaku konfiguracnu chybu...[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
drtic
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 04.03.2003 - 08:05 #606
Basic


Joined: Mar 04, 2003
Posts: 1

Cafte,ja byvam Pod Brezinou. Poznam aj niekoho z tej Turnej, ale nemam tam dobry vyhlad. Na hrad a Slovakotex aj Zamostie je to v pohode, ale potrebujem sa pospajat s niekym v okoli. Napr. so Soblahovskou. Mam tam jedneho kamosa, co by do toho isiel. Tuto vo fore su ako vidim dalsi ludia zo Soblahovskej, tak sa mozeme stretnut a nieco spichnut a potom sa mozeme prepojit aj s dalsimi castami TN spolocne...

Kto ma zaujem sa spojit v okoli Soblahovskej, Partizanskej a prilahlych casti, napiste na 0000@centrum.sk [addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
cucpo
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 04.03.2003 - 09:31 #607
Basic


Joined: Feb 10, 2003
Posts: 68

Cau ja byvam na soblahovskej 23 keby sa nasiel niekto komu dovolia urobit na streche AP lebo u mna asi neuspejem. To stretnutie treba len dohodnut a zacat nieco [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 04.03.2003 - 13:05 #611
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
no pome do podrobnosti:

tych 1300sk je jednorazovo. Je to za to, ze 11mbps pristupovy bod ma nejaku cenu, a je nan pripojenych 7 ludi .. teda si ho musia zaplatit. Teda je to jednorazove.





Inak ako na to tak kukam, tak sa nam to rozhybalo, teda by sme sa mohli niekedy aj stretnut (idealne cez nektory vikend). Totiz ide hlavne o otazku financii a udrzby siete. Ja uz mam siet totiz 16 mesiacov, a viem, ze toto je najvacsia haluz, a tak ju treba poriesit hned (skor ako sa nieco spravi). U nas to funguje tak, ze sa vsetci skladaju na HW cez kt. sa im routuju pakety do internetu. Avsak kedze uz uvazujeme o velkej sieti, v kt. nie kazdy bude chciet inet a mozno bude viac inetovych GW a pod. tak tento model uz nie je dobry .. treba nieco ine.

(sem s navrhmi)





co sa tyka viacero PC v domacnosti:

samozrejme, ze sa to da nakonfignut tak, aby sa nedalo zistit kolko PC tam mas (vid. internetovy GW )

ide len o to, ze ked niekto pripojit cely panelak ako jednu domacnost, teda napr. 10PC, tak to bude vidiet na inetovom trafficu .. teda sa bude musiet vymysliet ako sa bude platit za internet - a bude treba nejake dohody.



priklad: bude nas na sieti 25 a chceme platit mesacne max. 500sk .. teda minimalne 50sk bude len elektrika za router kt. bezi nonstop. Teda na inet ti zostava 450sk na osobu na mesiac co je 11250 .. teraz sa kukni do cennika providerom a zistis, ze za to nedostanes ziadnu slusnu linku

priklad:



Euroweb:



Rýchlosť pripojenia 64 kbps 128 kbps 256 kbps

Zriaďovací poplatok 29 000,- Sk 29 000,- Sk 29 000,- Sk

Mesačný poplatok 6 900,- Sk 12 900,- Sk 21 900,- Sk



Nextra

Nextra Airlink – mikrovlnné pásmo 2,4 GHz

Synchrónna garantovaná pevná linka 128 kbit/s

Zriaďovací poplatok 9.900,-Sk



Mesačné platby

Prenájom mikrovlnného zariadenia 3.400,-Sk/mes.

Neobmedzený prístup do siete Internet 9.500,-Sk/mes.

Σ 12.900,-Sk/mes.





voipac

priblizne 11340 za 256 linku (ale je to zacinajuci provider a ma obcas nejake problemy)



ma moznost niekto zohnat nieco lepsie za tu sumu?

teraz si predstavte, ze vsetci zacnu stahuvat .. teda na usera zostane ~10kbps = 1.2kb/s ... pri takom tempe sa neda browsovat ... teda treba nejake pravidla, napr. ze stahuje sa iba v urcenych hodinach a podobne



inak co pisal JUCE, ze outdoor zariadenie:

moj nazor na outdoor zariadenia je taky, ze daju sa pouzit, ale aj tak musi byt pod nimi ten router (lebo samotne zariadenie ma malo moznosti konfiguracie)[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 8 12345...8 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)