Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 22.05.2024 - 07:02


Trencin

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 8 < 12345678 >
Author Message
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 27.05.2003 - 12:00 #2021
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
a co chces pouzit ak nie 2.4hgz?
totiz podla vyjadnrenia telecomu je na slovensku zakazane pouzivat 802.11a, i ked pasmo 5ghz je free.

co sa tyka pocitanych dat, tak ja tam problem nevidim...
pozri, bude nas napr. 20 ludi, adsl stoji nikde okolo 4000 s limitom 20gb.
za dalsi gb xceju okolo 150sk.
teda pri shapingu pasma budes mat v najhorsom pripade na hlavu 768/20kbps (ako taky nenastane, lebo neverim ze vsetci budu stahovat nonstop kvoli tomu co napisem ochvilu). dalej bude mat kazdy v pausale za 4000/20 teda 200sk zahrnutych 20/20 = 1gb dat. ak sa prekroci hranica 20gb, tak si kazdy doplati co presurfoval naviac.

potrebujes snad stahovat filmy a neviem co vsetko z inetu?
ak hej, tak si musis vybavit adsl s providerom alebo MW.
ale sleduj toto: MW rychlosti 128kbps stoji odhadom 8000-9000. touto rychlostou prenesies za mesiac 44gb dat. ..
a teraz si zrataj cenu ADSL ... 4000+20*150 = 7000
teda kde je problem?

co sa tyka zarusenosti v TN to neviem, ja som na dedine a mame to ciste Smile
v kazdom pripade nevidim problem aj tak ..
sak hodim 10dB vsesmerku+10dB z karty ako APcko
klientov spravim ako 24dB sito a na karte nastavim -4dB
teda na 1km mas utlm 100dB
zisk sustavy jednym smerom mas 20+24db
druhym smerom mas 20+10dB
teda signal mas na urovniach -70dB a -56dB
ako tych -70dB moze byt malo, ale to by muselo byt brutalne zarusene, a to sa mi nezda. Ako dalsia moznost je realizovat vsetko ako bod-bod. Ono sa to sice zda, ze to bude potom drahe, ale zasa nemas rusenie. Vsak treba sa pripojit na jednu antenu aj 5ti a spojit sa fast ethernetom.

co sa tyka 802.11b a 802.11g je to v podstate to iste, s tym, ze 802.11b je nehorazne pomaly .. a sice max 650kB/s .. cez to si po sieti moc veci nestiahnes.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 27.05.2003 - 23:19 #2027
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
takze, podla vseobecnych povoleni mozes zriadovat a prevadzkovat zariadenia vo volnom frekvencnom pasme 5150 - 5350 MHz ( http://www.teleoff.gov.sk/Vpovolenia/hiperlan.html )

ked ti je 802.11b moc pomaly, tak mi skus povedat co budes po tej sieti tahat ak ti to pojde dajme tomu 5 mbit... totiz uplink cez ADSL ti nevyda viacej ako 768kbit. Vzajomne prenosy medzi ludmi (obvzlast ak sa nepoznaju) su velmi minoritne....

btw, kto ponuka 768 na ADSL s 20 GB limitom za 4k ? (viem o ISP ktory mal podobny navrh akurat s tym ze 128 kbit, ale o 768 som nepocul)

ak rozhodis tych 20G limit na jednotlivych uzivatelov, ako budes riesit "rezijny" traffic generovany sietou, pripadne sietovym serverom (napriklad ak by si tam chcel mat neake webove prezentacie a podobne) ? Co s pingami prichadzajucimi zvonka ? komu ich prihodis na krk ? [dropovanie ICMP je cesta do pekiel]. A co budes robit ked sa budem ponevierat niekde v okoli a proste sa tam na to napichnem ? (aj ked osetris anonymne pristupy, nedokazes osetrit prebratie nastaveni niektoreho korektneho klienta; WEP je zlomitelny v realnom case, som zvedavy ako budes potom riesit spory s klientami ktori budu tvrdit ze oni tolko nestiahli...)

btw, ja osobne si pod nazvom flat-rate predstavujem ze po zaplateni pausalu ti daju linku a nebudu chciet po tebe nic viacej... ziadne pocitanie ci uz casu alebo dat....

ale inac prajem vela zabavy, som zvedavy co budes vraviet ked zacnes fungovat Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 00:48 #2031
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
idem od konca
1) fungujem, teda siet mi funguje
2) ceny ADSL
http://www.inet.sk/index.php?id=995&tem ... k&text=nie
3) preberanie nastaveni su problem, je mi jasne, ze WEP je na 2 veci ..
ako jedine riesenie je poriadne kryptovanie .. len neviem si to zatial moc predstavit v kombinacii linux-windows ..
4) dropovat ICMP treba z rozumom .. osobne ich dropujem az na niektore a nemam ziaden problem
5) co sa tyka flat rate, tak som ti to zratal .. mesacne sa da cez tu linku preniest maximalne 768/8*60*60*24*30 kB = 237GB
pokial ti viac vyhoduje daka 128kbps linka za 8000, tak cez tu prenesies 128/8*60*60*24*30 = 40GB
podla toho cennika co som poslal tych 40GB cez adsl prenesies za cenu do 8000. Teda ako riesenie sa moze nahodit shaping ... ale radsej som za fullspeed a rozumne vyuzivanie linky.

6) na sietach sa velmi casto vymienaju filmy, hry, softy, mp3 atd .. a tie idu do gigabajtov (a kukat film sa po 11tke neda .. musis si ho najstkor stiahnut, lebo 650kB/s je malo)

7) nesplna to nieco z toho zakona .. a nie su k tomu ziadne papiere
myslim, ze 802.11a ani v celej europe nie je povoleny a ani nebude ... asi povolia az 802.11h
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 09:31 #2034
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
1.: v akom rozsahu (uzemie, pocet ludi,...) ti siet funguje ? mas uz aj konektivitu von ?
2.: ked ti to vyhovuje...
3.: to bol len priklad ze uctovanie na zaklade prenesenych dat nie je dobre a moze sa ti stat ze sice ti podla tvojich zaznamov vylezu neake cisla ale tieto nebudu sediet s tym kolko naozaj dany clovek preniesol...
4.: inac ak ICMP aj dropujes ale nedropuje ho ISP viem ti cez to spravit to, ze ti to narata velky objem downloadu a ty ho uvidis iba v mnozstve dropnutych packetov Smile
5.: tusim zabudas na agregaciu ktora v pripade ADSL bude asi dost velka skrz ceny telecomu za ISP gate...
6.: iba taka blba logicka uvaha: mam dajme tomu hodinovy film na jednom CDcku (650MB). Ak ho iba stahujem, tak pri rychlosti 650kB/s ho stiahnem za 1024 sekund, t.j. 17.07 minuty; ak to budem streamovat, potrebujem na to rychlost 650MB/1hod, t.j. 184.89kB/s (cca 1.5 mbit/s) co je tak zhruba 1/3 kapacity tej idealnej linky so 650kB/s. Takze mozes streamovat naraz po 802.11b 3 filmy a este ti tam ostane neaka mala rezijna rezerva....
7.: pokial dane zariadenia kupim na uzemi .sk tak predajca je povinny zabezpecit ich homologizaciu (alebo vyhlasenie o zhode) a oni to zvycajne aj tak robia (nemozu si dovolit riskovat, aspon nie ti vacsi), maximalne ti nedaju ten papier k tomu (ale aj to u tych slusnejsich prikladaju v podobe fotokopie) a doviezt zo zahranicia sa to nechystam... (PS: pokial viem, v cechach je s tymto pasmom problem, ale nie v europe ako takej...)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 12:30 #2036
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
1) dedina, okolo 15pc +-5, mam
3) moze, ale v pripade ADSL ich uctovat proste musis
ako som ti uz pisal ak xces flat, tak si to vybav s providerom
alebo ako dalsie riesenie som ti napisal shapovanie
4) problem je, ze velky download ti spravim cimkolvek, nie len ICMP, ale trebars aj UDP, TCP, RAW-IP atd. toho sa ubranit neda, a ani provider ti v tom moc nepomoze ....
5) no ja som nikde nenasiel ze od nas budu chciet telekomunikacie nieco za prenesene data .... ak aj hej .. ukaz lepsiu alternativu ako ADSL (pripadne shapnute na daku mensiu rychlost aby dat nebolo vela)
6) 650kB/s je max jednym smerom
ak vsak chces tento film poslat dalej na ineho klienta, tak potrebujes to iste aj odvisielat.
teda ak ma film napr. tych 1.5mbit, tak potrebujes uz 3mbity (vsak je to halfduplex) + dalsiu rychlost potrebujes kvoli koliziam kedze intenzivne vysielas i prijimas naraz. okrem toho na linke ti pobezi internet skoro jednym megabitom .. teda uz si na 1.5+1.5+1 = 3.5mbity ... no a kedze realne maximum je 5mbit, tak uz ti z toho moc nezostalo. (a to ti tych 5 nepojde ani zdaleka ked budes vysielat oboma smermi)
naviac aj filmy su stale kvalitnejsie, stale viac sa rozsiruju dvd, proste datovy tok treba.
teda taka linka ako vidis s odretymi usami je dost na jeden film + internet v sucasnosti.

cenovy rozdiel APcka pre 802.11b a 802.11g je zanedbatelny, a kedze sa na to AP 802.11g moze pripojit aj 802.11b, tak nevidim problem preco nekupit to.

7) no ja som pocul, ze je to problem celej europy a nas zakon sa odvolava na to, ze to musi splnat aj tu europsku normu
- ako mam to od kamarata a ten to ma tusim od dakoho z tu sr

no ja som sa informoval ako je vo s papiermi a nalepkami a nie je to ruzove .. ani v ageme to nemaju.

tu je kus vykladu z priamo z TU SR, je tam napisane ako musia byt zariadenia oznacene (teda ze iba papier je malo)

vysielacie zariadenia malého výkonu pre prenos dát - RLAN ako rádiové
zariadenia je mozné v SR prevádzkovat pri splnení podmienok vseobecného
povolenia VPR-01/2001:
1. Zariadenia pracujú na princípe rozprestreného spektra (DSSS, FHSS) vo
frekvencnom pásme 2,4÷2,4835 GHz s EIRP max 100 mW.
2. Pre zariadenia uvedené na trh (dovezené do SR alebo vyrobené v SR) po
31.12.2002 dovozca vydal prehlásenie o zhode základných technických
poziadaviek podla § 3 ods. 1 písm.a) elektrická bezpecnost (STN EN 60950),
písm. b) elektomagnetická kompatibilita a ods.2 zálezitosti rádiového
spektra (STN EN 300 328-2 V.1.1.1) Nariadenia vlády c. 443/2001 Z.z.
Zariadenie je v tomto prípade oznacené slovenskou znackou zhody Csk a
pouzívatel obdrzí od predajcu kópiu prehlásenia zhody. Prehlásenie o zhode
sa vztahuje aj na príslusenstvo dodávané spolu so zariadením, externé
antény, prepojovacie príslusenstvo.
3. Zariadenia uvedené na trh - dovezené do SR (tu vyrobené) pred
nadobudnutím platnosti Nariadenia vlády c. 443/2001 Z.z. v úplnom rozsahu,
pocas platnosti Rozhodnutia o technickej spôsobilosti zariadenia vydaného TÚ
SR, môzu byt uvedené do prevádzky aj v okamihu ak platnost rozhodhutia uz
skoncila (pouzívatel môze so zariadením môze obdrzat rozhodnutie ktorého
platost v case uvádzania do prevádzky uz skoncila). Zariadenia musia
byt oznacené schvalovacou znackou TU SR.
4. dodatocné externé antény a príslusenstvo, ktoré nie sú súcastou dodávky
zariadenia RLAN môzu byt uvedené na trh a do prevádzky ak vyhovujú
poziadavkám ustanoveným nariadeniami vlády c. 392/1999 Z.z.(elektrická
bezpecnost) a c. 394/1999 Z.z. (EMC) v znení neskorsích predpisov. Na
pasívne zariadenia sa nevztahujú poziadavky týchto nariadení vlády.
Pre pouzívanie dodatocného príslusenstva ktoré nie je súcastou dodávky k
zariadeniu sú smerodatné odporúcania výrobcu v uzívatelskej dokumentácii.
(Na stránke TÚ SR sú publikované schválené káble a konektory pre pouzitie vo
verejných telekomunikacných sietach. Oznacovnie schvalovacou znackou je
povinné hromadne pre celú baliacu jednotku.)
Podla ocakávaného vývoja po uzavrení medzinárodných dohôd v zmysle § 6
Nariadenia vlády 443/2001, bude môct prehlásit zhodu technických poziadaviek
výrobca alebo splnomocnená osoba a postacujúce bude oznacenie zariadenia
znackou CE.



.............
videl som antenu z agemu a nema ziadnu nalepku .. a tusim ani papier o zhode nebol

proste predajcom sa nechce rozbalovat to a lepit tie nalepky, alebo o tom nevedia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 19:04 #2040
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
3.: s providerom si to asi velmi nevybavis, lebo telecom uctuje providerovi prenesene data (cena je tusim 99Sk/GB) a ten si teda nemoze dovolit nenauctovat tie data klientovi (leda ze to zamaskuje tak aby sa mu zaplatili pri plnom vytazeni linky Smile ) je to to iste ako preco to ty musis nauctovat ludom u teba na sieti (proste telekoumacie, zase koumali ako osklbavat ludi, ja by som uz fakt z principu nesiel asi do nicoho s cim maju nieco spolocne ti zdieraci)
4.: no neda to mas pravdu... a aj preto je pocitana linka kravina a urcite sa to neda povazovat za flat rate... (ale opakujem, ze za to nemozu ISP ale ten sk.rveny telecom)
5.: od teba nie, budu to chciet od ISP, ake dosledky to ma mas napisane vyssie Smile)
6.: no ked das uplink aj klientov na jedno AP... ja to za dobre riesenie nepovazujem, vyrazne preverujem spoje bod-bod a routre medzi spojmi, tam taky problem ako spominas nemam a tych 4 - 5 mbit realneho prenosu sa v casoch nezaruseneho pasma v BA dalo z toho dostat....
7.: to co sem pises je viditelne pisane pre rlan (2.4GHz); inac ale pravda je ze zariadenia by mali mat nalepku (a vacsinou nemaju)... Existuje obdobne ustanovenie aj pre 5.3 GHz akurat ze o nom asi nevies....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 20:01 #2041
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
7) iste ze existuje, to som ale ani nepisal, lebo ziadne zariadenie na 802.11a nema tieto nalepky a ani papiere.

6) to je omnoho viac nakladne a pomalsie, ako keby spravis 802.11g a shapnes ho na 1/2 az 3/4 rychlost aby ti moc nekolidovali pakety

3-5) neviem ci som ti to tu slabo zratal, ale aj tak mas ADSL najvyhodnejsie ..
ako skus najst mikrovlnu alebo nieco ine, ktora bude lacnejsia ako ADSL
teda uvazuj, ze ak mas MW napr. 256kbps tak mesacne prenesies cez nu XYZ dat. Teraz si zrataj, ze kolko by si za tolko dat zaplatil cez ADSL a zistis, ze cez ADSL to je lacnejsie !
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 20:10 #2042
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
no ja zijem u kulturnych ludi a viem, ze ak si na mikrovlne zaplatim dajme tomu 256 kbit tak z toho tych 256 kbit na 90 - 95% dostanem... pokial ale dobre citam a chapem, tak na ADSLku bude mozno aj dvojciferny owerbooking (t.j. ze napriklad tu 768kbit linku budes v skutocnosti zdielat s dalsimi 10timi alebo 20timi podobnymi ludmi ako ty (a ak aj oni na to pichnu celu siet tak si iste vies predstavit ako to pojde...)

6.: ak som dobre cital tu licenciu na pouzivanie 2.4 GHz pasma tak som tam tusim nadabil aj na nieco o tom, zeby si nemal zbytocne zasumovat pasmo a zneprijemnovat v nom zivot ostatnym, co myslim ze pouzitim 802.11g zasumis asi vsetko...
okrem toho asymetrickost spravania sa radiovych klientov vie narobit pekne divy...

7.: zistoval si v statnej skusobni ci take nieco uz nema atest ? alebo odkial beries tu istotu ? (to by si rovno mohol povedat aj o vacsine zariadeni na 2.4 GHz ktore su na trhu, lebo im nikto nelepi nalepky...) inac tieto zariadenia vo svete existuju a existuju urcite aj v EU a testovane, a ked sa staneme clenom, tak ak sa nemylim bude stacit ze to bude otestovane v EU...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 21:29 #2043
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
sharovanie linky ma byt na strane ISP alebo na strane ST?


6) 802.11g pasmo zaprasi tak isto ako 802.11b ale na kratsi cas, kedze data tecu rychlejsie !!!!
tiez to vysiela cez 30mhz teda su 3 neprekryvajuce kanaly
tu je k tomu cosi a porovnanie standardov
http://www.80211-planet.com/tutorials/a ... hp/1009431

7) nezistoval, a vzhladom na to, ze som to nenasiel u ziadneho predajcu je malo pravdepodobne, ze ho ma.
pocul som vsak, ze standard ako taky nie je povoleny ale nemam to cim podlozit, maximalne dialogom z ICQcka.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 21:53 #2044
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
tazko povedat (alebo nazvat) ci to je u ISP alebo telecomu - ked telecom da sluzbu ISP gate dajme tomu 10mbs... sa pozri aku to ma cenu a skus zratat kolko ludi na to ISP musi zavesit aby to zaplatil (a to este neuvazujes naklady samotneho ISP na jeho prevadzaku - zahranicna konektivita, SIX, rezijne naklady a pod...)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 22:29 #2045
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
ked uvazujeme 10mbps za 70000, tak to je 13*768
teda 70000/13 ~ 5400sk na pripojku.
Avsak ty platis ISP iba napr 3000 pri 20gb dat + 100sk za kazde 1gb.
teda ISP je nestratovy ak pripojenie vyuzivas iba na 3000/5400 teda na 55%. Teda ak by mal byt ISP nestratovy a vsetci klienti by tahali nonstop tak rychlo aby nebol stratovy, tak by musel mat 24ludi pripojenych a mohli by tahat naraz kazdy max 416kbps.
Naviac vsak ak by kazdy tahal nonstop 400kbps, tak by mesacne stiahol 120GB, co je o 100GB viac ako mas predplatene. Teda provider by na kazdom klientovi ziskal 10000 teda celkovo 1/4 miliona. Teda je jasne, ze klienti budu stahovat tolko, kolko si mozu dovolit ..
Vysledok je potom taky, ze ISP sa to oplati a realny stav bude taky, ze v spickach to pojde mozno iba tych 400kbps (ak provider nebude lakomec --- teda ze nakupi taku konektivitu aku mu klienti platia v pausaloch) a mimo spiciek to pojde 768kbps. Teda provider pokryje naklady ST pausalmi. Ma vsak aj naklady na peering, pracovnikov a spol. V kazdom pripade si myslim, ze naklady nebudu tak velke, aby mohli kupit konektivitu, aby na jedneho klienta bolo garantovane napr. 256kbps.

Ak by si aj takouto linkou tahal nonstop, tak spravis traffic 40gb, teda by si zaplatil 20*100+3000 teda 5000sk. Vzdy to mas lepsie ako MW.

Teda ako vidis, podla mojich uvah nie je s tym problem, ak niekto nebude chciet na tom vela ziskat .. ak by sa aj taky provider nasiel, ze by mu to slo pomaly, tak by nemal moc klientov a by skoncil .. teda konkurencia to udrzi na urovni, my budeme "spokojni" a provideri ziskovi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 22:48 #2046
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
nepozeral som teraz cisla takze pouzijem tie co si tu napisal ty:
mas 70k za 10mbit ISP gate; v tom ale nie su zahrnute ziadne prenesene data !!!
za predpokladu plneho vyuzitia prenosoveho pasma vytiahnes na tom za mesiac (30 dnovy) 30*24*60*60*10/8=324000MB=3164GB * 99Sk/GB = 313tis. Sk [/8 je tam kvoli prepoctu z bitov na bajty]. T.j. provider zaplati za ISP gate + prenesene data 313k + 70k = 383k
na to aby ti cez to poskytol tu 768ku linku by si teda musel zaplatit 383/13 = 30tis. Sk (samotny provider na tom zatial nic nezarobil, o vsetko ho osklbal telecom). Ak ti to teda da za cenu 5k, znamena to, ze tu 768ku linku si budes delit s dalsimi 5timi iba na to aby si pokryl to co pyta telecom, takze owerbooking na urovni 10 a viac je uplne realny aby z toho mal nieco aj ISP... a 77kbit linku sa za 5 litrov myslim da zohnat aj po radiu... [v uvahe som predpokladal flat rate linku, t.j. ze za tu cenu ti uz nepocitaju prenesene data, spravit totiz model aj s pocitanim dat je troska zlozitejsie... ide mi ale o to, aby si si uvedomil ze to nebude take ruzove ako si myslis:-)]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 23:26 #2047
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
na to som zabudol, ze ST su parchanti a chceju aj oni za data, i ked neviem preco .. v kazdom pripade som nenasiel kolko chceju za data.

a aku MW by si bral ty za aku cenu?
lebo co som ja zistoval par mesiacov dozadu, tak ceny boli hrozne az na voipac. avsak voipac viac nechodi ako chodi a ako tu uz ktosi pisal, neviem co je na tom pravdy, mozno to nema v poriadku ani po pravnej stranke.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 28.05.2003 - 23:36 #2048
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
viem na 100% ze v tej zakladnej sadzbe chcu ST za 1GB 99Sk, pri vacsich objemoch su tam neake zlavy (az do myslim 66 - 70 Sk, ale neviem pri akych objemoch prenesenych dat to je).
Preco ? pretoze su svine nenazrane a snazia sa hadzat ADSLku pod nohy vsetky dostupne polena, a ked ich uz k tomu dotlacili ze ADSL byt musi tak aspon spravili taku ponuku aby to bolo co najmenej vyhodne...

Pokial mas siet s vacsim poctom ludi, nemusis sa obracat na ISP poskytujuceho inet cez MW, ale mozes si kupit kapacitu alebo prenajat okruh a pod niekde v centre Trencina alebo v ktorych koncinach to vlastne si a dalej to tahat po vlastnej osi.... ak nemas zarusene pasmo tak ta to sice na zaciatok bude stat vela ale prevadzkove naklady uz potom su dost zanedbatelne a nakup konektivity niekde z bodu kam je dotiahnuta optika a odkial si to aj samotni ISP distribuuju je urcite lacnejsi ako nechat si to dopravit az k sebe domov Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Trencin  PostPosted: 29.05.2003 - 02:00 #2050
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
ku politike ST sa nema vyznam vyjadrovat na tomto fore .. tu si to nik dolezity neprecita

--

no ak mam 20-25 ludi, co sa mi oplati? mesacne by som nechcel mat naklady vacsie ako 15000 (teda zavisi od rychlosti linky)
ako zakladne otazky: kupit konektivitu kam, a od koho?
prenajat okruh? aky okruh myslis? skadial kam?

myslis ako ze prenajat od energotelu alebo od niekoho 1mbps BA-TN, v BA to routovat dakemu providerovi s kt. dohodnem o pristupe do inetu a v TN z koncoveho bodu energotelu ku mne?

ci ako si to cele myslel... co je najlepsie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 8 < 12345678 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)