Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 01:04


Krimpovanie konektorov RJ45

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
Laci
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 12.04.2007 - 18:28 #49132
Basic


Joined: Mar 18, 2003
Posts: 117
Location: Šamorín, BA
nie je to cpavok, ale kyselina octova. obsahuje to prave ten sanitarny silikon, treba pouzit neutralny silikon
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 12.04.2007 - 22:35 #49144
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
Teraz presne neviem, asi pred rokom som zaregistroval niekde nejaku diskusiu na tuto temu. Aj tak mi nejak unika dovod preco to dodatocne fixovat? tovarensky je zaliaty preto, lebo cela krytka je vytvorena vstreknutim "hmoty" pod tlakom v lise do formy. takze ta tovarenska "fixacia" je vlastne len dosledok technologickeho postupu vyroby. Podla mna ak je akykolvek kabel namahany, tak ja spatne vykonana instalacia. Smile. ak je uz namahany tak musi byt zafixovany mimo konektora.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
menge
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 12.04.2007 - 22:36 #49146
Basic


Joined: Mar 10, 2005
Posts: 254
Location: okolie Brezna
LACI: predbehol si ma. je to presne ako vravis.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
PCnity
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 00:52 #49149
Ucen


Joined: Okt 11, 2003
Posts: 730
Location: Samorin
Klasicke patex horuce lepidlo alebo silikonove lepidlo (transparentny silikon - lepidlo na sklo)... I ked IMHO je to zbytocne
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 08:47 #49164
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Zbytocne by sa to mozno nezdalo tomu, kto prisiel do miestnosti v ktorej lezala aktivne zapojena kabelaz /vo switchoch/, kde koncovky kabelaze boli potopene pod vodou vypustanu z radiatora, ked si niekto prestavoval miestnost a nechal tam zapnutu kabelaz...

PCnity: lenze ci u toho silikonu bude ozaj ta primes /kyselina octova/ uvedena. Bol by teda gol urobit dobre siet, zatmelit este koncovky a za par dni zistit, ze koroduju a nefunguje siet Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 09:10 #49166
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
keo: nuz, myslim ze to by som mal uplne u riti zatopenu kabelaz a skor by som pitchoval na zatopene switche... Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 09:22 #49168
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
a naco potom ho chranis z nutra ked ti zaoxiduju vonkajsie kontakty?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 09:47 #49176
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

si wrote: ›keo: nuz, myslim ze to by som mal uplne u riti zatopenu kabelaz a skor by som pitchoval na zatopene switche... Smile


Switch bol v inej miestnosti. Nan zas pre istotu naliali maliarsku farbu a po malovani, vrtani nasypali omietku... Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 09:52 #49178
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

cobain wrote: ›a naco potom ho chranis z nutra ked ti zaoxiduju vonkajsie kontakty?


Postupne... Very Happy K tomu sa tiez dostaneme.



ALL: mate niekto tipy pre zlepsenie vodivosti kontaktu konektorov RJ45 -napr. proti oxidacii ? V jednej knihe o servisovani notebookov som cital, ako autor odporucal nejaky pripravok co mal byt ako tekuty kov, ktorym sa to malo potriet a mali sa zlepsit prenosove vlastnosti. Vraj to bol vedlajsi produkt vyskumu NASA. 1L stal nekrestanske peniaze v tisicoch korun, takze pre nasinca by to mozno chcelo nieco lacnejsie... Smile
Neviete o niecom ? Co taky KONTOX - skusali ste niekto ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 09:57 #49180
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
pekny krasny vonajuci lieh na vatovu tycinku a vysistit. No osobne ak by mi zacal korodovat konektor tak ho cvaknem a dam druhy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 10:08 #49183
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

cobain Ale co ked ho cvaknut nemozes - uz by vzdialenost chybala... Pripadne to bude korodovat na zasuvke ?

Minule som prave skusal tusim cistenie isoprophyl alkoholom. No moc to tomu nepomohlo, nechalo tam asi nejaky povlakr, lebo siet nefungovala, musel som potom papierom drhnut kontakt, aby to zliezlo dole.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 10:08 #49185
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
keo: nuz neviem, ale mam vodice a konektory v rozne nemoznych podmienkach (budky na strechach, strechy, plastikove krabice, stupacky a pod.) a to niektore uz aj viacej ako 7 rokov a zatial som nemal ten problem zeby mi neaky konektor postupom casu prestal fungovat a musel som ho vymenit lebo je moc spinavy... aj ked pravda, podvodne (teda take pod vodou) vedenia nerobim Smile

keo: v zasade vsade nechavam neaku rezervu kabla (a podla moznosti vacsiu nez 5 cm Smile ) takze vzdy sa par cm ucvaknut da Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 10:24 #49187
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

cobain Ale co ked ho cvaknut nemozes - uz by vzdialenost chybala... Pripadne to bude korodovat na zasuvke ?

Minule som prave skusal tusim cistenie isoprophyl alkoholom. No moc to tomu nepomohlo, nechalo tam asi nejaky povlakr, lebo siet nefungovala, musel som potom papierom drhnut kontakt, aby to zliezlo dole.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 10:29 #49188
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Niektore siete vznikaju tak, ze je potreba pripojit jedneho, druheho, tretieho a zrazu je to uz vacsie.
Nechava sa urcite vola, ale potom dojde este k zmene, prestahovaniu uzivatelov /nechavam volu cca 5-10m/, takze uz je to velmi, velmi nakratko, ze sa neda z toho kabla ubrat /alebo prerabat kabelaz nanovo/. Tak ma zaujimalo nieco, cim by sa dali zlepsit prenosove vlastnosti. Viem, ze v beznych podmienkach vydrzia tie kontakty dlho, ale co ked to bude niekde v inom prostredi /napr. priemyselnom/ atd, kde by to mohlo skor korodovat ? Preto sa pytam na nejaky roztok, cim by sa tomu dalo predchadzat, pripadne odstranit tu koroziu ???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Krimpovanie konektorov RJ45  PostPosted: 13.04.2007 - 10:36 #49189
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
keo: v pripade ze to budes mat v priemyselnom agresivnom prostredi tak by bolo asi rozumnejsie hladat rozne "skrinky" a racky urcene do priemyselneho prostredia, kde mas neake prechodky z vonka dnu ktore ti zabezpecia ochranu vnutorneho prostredia... riesit to ako vycistit vodice a konektory je uz s prepacenim pitchovina
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)