Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 14:46


sprava a administracia userov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Author Message
mynickname
Post subject: sprava a administracia userov  PostPosted: 06.02.2007 - 21:43 #45410
Basic


Joined: Mar 04, 2006
Posts: 57
Location: PD / BA
zdravicko Smile napadla ma taka vec neviem ci to existuje niekde ako free alebo tak .. vyriesit nieco ako administraciu userov aby mal kazdy user siete svoj ucet na stranke kde by sa prihlasil a mal prehlad o svojich fakturach a podobne a bezalo by to asi v nejakej mysql db..
diky
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: sprava a administracia userov  PostPosted: 06.02.2007 - 22:39 #45414
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mynickname wrote: ›zdravicko Smile napadla ma taka vec neviem ci to existuje niekde ako free alebo tak .. vyriesit nieco ako administraciu userov aby mal kazdy user siete svoj ucet na stranke kde by sa prihlasil a mal prehlad o svojich fakturach a podobne a bezalo by to asi v nejakej mysql db..
diky


my to riesime vlastnym systemom vyvijanym na mieru... ciastocne za pomoci open rieseni, najma na monitoring (napriklad smokeping). urcite by sa nasli aj nejake ine riesenia, ale my v prihodnom case na take nenatrafili tak sme sa dali vlastnou cestou. vyvoj dava siroke moznosti, ale je aj narocny a mnohokrat zdlhavy... Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 06.02.2007 - 23:42 #45422
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
taktiež to riešime vlastným vývojom skriptov , pretože nieje nad soft ktorý si napíšeš sám , zatial to nemá info o faktúrach prístupné pre zákazníkov , ale aj to časom bude ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: sprava a administracia userov  PostPosted: 07.02.2007 - 00:00 #45424
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
pixall wrote: ›
mynickname wrote: ›zdravicko Smile napadla ma taka vec neviem ci to existuje niekde ako free alebo tak .. vyriesit nieco ako administraciu userov aby mal kazdy user siete svoj ucet na stranke kde by sa prihlasil a mal prehlad o svojich fakturach a podobne a bezalo by to asi v nejakej mysql db..
diky


my to riesime vlastnym systemom vyvijanym na mieru... ciastocne za pomoci open rieseni, najma na monitoring (napriklad smokeping). urcite by sa nasli aj nejake ine riesenia, ale my v prihodnom case na take nenatrafili tak sme sa dali vlastnou cestou. vyvoj dava siroke moznosti, ale je aj narocny a mnohokrat zdlhavy... Wink

Nechces to predavat aj ako komercny produkt ?
Pomaly mi uz z tej evidencie zacina .....
A stale sa nenasiel nikto kto mi to naprogramuje Sad
Pri 100 useroch sa to este dalo, pri 300 je to uz brutalny problem
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 07.02.2007 - 08:25 #45429
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
nad niecim takym spekulujeme uz roky ale este sa nenasiel nik kto by to implementoval Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 07.02.2007 - 09:30 #45434
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
To su zaklady .. ved pokukajte po niekom kto vam to napise na mieru. Ludi je dost. Bohuzial nemozem si robit vsetko .. treba obcas niekoho zaplatit za poriadnu vec. Venujme sa sietam Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 07.02.2007 - 10:08 #45438
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
no ja som za, keby ze to niekto zorganizuje, som ochotny na to financne prispiet a kebyze sa zlozime vsetci vyjde nas to urcite lacno...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 07.02.2007 - 10:26 #45442
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

Chalan wrote: ›no ja som za, keby ze to niekto zorganizuje, som ochotny na to financne prispiet a kebyze sa zlozime vsetci vyjde nas to urcite lacno...


mam jedneho znameho - dokaze male zazraky v delphi a mysql. co presne by ste chceli lidi? ale je to zastanca windowsu - takze na linux to asi nepojde. myslim ze by slo spravit nieco, co generuje faktury, kontroluje platby, mat v sebe komplet zoznam userov a ich udaje a podobne vecicky...
nikto tu nepisal obsiahlejsie co presne by to malo mat v sebe.
tak teda piste - spytam sa ho.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 07.02.2007 - 10:37 #45443
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
moj pohlad na vec je taky zeby to malo byt neake webove rozhranie (php) kde sa cez web prihlasi a bude si tam vediet pozriet faktury (ktore budu fyzicky ulozene kdesi na disku kam ich vypluje uctovnictvo, len to bude cez ich cisla zviazane s klientami), bude si vediet pozriet svoje prenosove grafy, mnozstvo prenesenych udajov a pripadne iny podobny bordel...

PS: zakladny problem je ale myslim v tom ze kazdy z nas pouziva nieco ine (pocnuc uctovnictvom a konciac systemami na serveroch a routroch) a asi nik nebude velmi chciet menit nieco co mu funguje, takze nieco univerzalne sa len tazko vyprodukuje....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 07.02.2007 - 10:54 #45444
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
si ,presne to je kamen úrazu evidencia zákazníkov , programov ,zamestnanov , apčiek neni problém , ale problém je ten že každý používa iné technológie takže už grafy faktr a podobné somarinky si treba písaťna mieru
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 07.02.2007 - 10:58 #45446
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
si: naprosty suhlas (kazdy to ma inak)... co bude fungovat u nas je php a vsetko cez sql. Generovanie faktur, zmluv, vytvaranie FTP, Mail accountov .. vsetko cez web ... Klient si skontroluje co ma uhradene. A pri vacsom pocte parsovanie vypisov z banky a posty ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 07.02.2007 - 11:06 #45447
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
LaCosta , faktúri robíš priamo cez php ? Lebo toto ešte nemám doriešené a zamýšlal som sa nad parsovaním xml výstupu účtovníctva
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
magnum
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 07.02.2007 - 20:13 #45493
Basic


Joined: Okt 12, 2003
Posts: 354

chvilu som sa o toto pokusal (faktury cez php) ale velmi rychlo som prisiel na to ze to nefunguje... je to prilis zdlhave a nemotorne a teda nerealne takto robit faktury (skor este java)...
jasne ze nejde o hromadne generovanie faktur, to by islo, ale treba vystavovat aj kopu inych faktur s viacerimi polozkami a ked sa to zacne robit na dvoch miestach/z dvoch programov tak je v tom bordel...
ja som to doriesil potom tak ze mame vlastnu app ucto+fakturacia+vsetky ostatne somariny a tato app pouziva tu istu db v mysql z ktorej si mozem tahat rozne prehlady (aj faktury) cez php... v podstate aj tlac faktury v app je http request na faktura.php?id=xx ...

akurat ked sa takto tvori system je to tak specificke ze to nasadzovat v nejakej inej firme je riadny pruser... uz teraz sa ten prg pripaja k mysql hadam styrmi sposobmi a ked sa daco zmeni vsetko treba prekonfigurovat a to nevravim o tom kolko veci sa ani nerobia s moznostou konfiguracie ale sa rovno naprogramuju a skompiluju do programu tak aby to vyhovovalo nam... a kasleme na univerzalnost len aby sme usetrili cas...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
LaCosta
Post subject: RE: sprava a administracia userov  PostPosted: 07.02.2007 - 22:01 #45497
Ucen


Joined: Jún 24, 2003
Posts: 598
Location: /dev/null
Zalezi ci mas dobreho programatora. Generovanie ide na obraz a rovno PDF. Sablony su priemerne na zlozitost. Import je z ele. txt posty tak aj z banky.. to parsovanie si kazdy musi poriesit podla seba. A to nepocitam casom cez cron podla platby dynamicke presmerovanie neplaticov ... Vsetko ide, len treba chciet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: sprava a administracia userov  PostPosted: 08.02.2007 - 23:14 #45557
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

airbilly wrote: ›Nechces to predavat aj ako komercny produkt ?
Pomaly mi uz z tej evidencie zacina .....
A stale sa nenasiel nikto kto mi to naprogramuje Sad
Pri 100 useroch sa to este dalo, pri 300 je to uz brutalny problem


ja by som to aj predaval, ale tolke peniaze by nikto nezaplatil Wink.. to su miliony... ked som bol v takych cislach ako pises, tak som riesil rovnaku otazku ako ty. a nasiel som niekoho kto to naprogramuje. nebol to clovek z ulice, bol to clovek co s takymi vecami uz robil... natlacil som do vyvoja toho softu za rok cez 150tisic.. vyzeralo to dobre, i ked priebezne sa jebalo to, priebezne ine, ale v podstate ked do toho sahol, tak to chodilo. ten clovek potom odisiel na par tyzdnov na dovolenku do zahranicia a system sa zacal hned po par dnoch drbat... prestavalo chodit to, prestavalo chodit ono... bol to kriticky stav.. hoci programatorcina ma uz par rokov nezivi, bolo to nutne a musel som na to vletiet ja, pretoze hrozil odliv klientov... ked som sa v tom rozkukal, nasiel som tam porobene take prasaciny Sad ze udrzat to v chode nemalo zmysel. zufaly stav, neni ani system, nie su uz ani peniaze ktore sme vyplatili, cas ide nezadrzatelne dopredu a nervozita klientov stupa....

tak prisiel velky tresk a cely system som behom par dni nahradili novym, bleskovo naprogramovanym, ktoreho filozofia bola "co najjednoduchsie a co najspolahlivejsie". pisal som ho na 90% ja a okrem toho ze funguje a robi pracu za niekolkych ludi nie je nicim zaujimavy. Smile dodnes nema ziadnu grafiku, pretoze grafika sa prieci pravidlu "jednoducho" (grafika je plno kodu naviac bez funkcneho zmyslu)... ale i bez farebneho prostredia mam celu siet technicky komplet pod kontrolou. kazde klientske zariadenie, kazde APcko, i centralny manazment, vsetko bezi na nasom softwari (kedze u nas kolegovia programuju firmware pre APcka znacky asi viete ktorej). nasa siet je jeden velky suvisly organizmus od internetovej brany, az po klientovu sietovku. ide to cele velmi dobre, funguje to, ale ani nahodou to nie je v stave, ze by si si kupil tri servery, my by sme ti poslali instalacku a fakturu a zrazu to bude fungovat aj na tvojej sieti... je to obrovsky stroj, nepobezi sam, potrebuje strojvodcu.. Wink

ja vidim ze nas system je dobry a rad by som ho nasadil aj do inych sieti, pretoze viem, ze by im bol prospesny a ze by isli rychlejsie hore... ale ako hovorim, i ked by som chcel, neda sa z toho spravit kopia, zaplatit faktura a tu mate, robte si... Wink uz som do dvoch sieti tento system nasadil, ale tak, ze som tie siete zaclenil do nasho manazmentu, a to nielen technicky ale aj organizacne a ekonomicky... vlastne pri takejto veci berieme na seba vsetko, okrem vyhladavania obchodnych prilezitosti a montazi technologie pramo v mieste kde sa siet nachadza.. a tahame to hore spolu ako jeden celok. vacsina tych lokalnych providerov ktorym som ale takyto postup navrhoval (aj s financnymi vyhodami pre nich) ale zije v presvedceni ze prave oni sa stanu "najvacsim slovenskym providerom (TM)" (uz aj AT&T a America Online sa trasu) a nedovidia na to, ze na krk dychaju ine technologie a ine operatorske selmy, a ak sa rychlo nepohnu dalej, za chvilu budu lezat posliapani v prachu dejin... Wink

myslim inak ze mame uz celkom profi veci... od komfortneho zakanzickeho portalu (ten grafiku ma Smile), customizovanych klientskych zariadeni, profesionalneho callcentra, cez miniboardy, letaky, reklamu v radiu, az po dobre ceny zariadeni a konektivity, retranslaciu cez GSM stoziare, prenajate FWA a optika.. neni mi problem potiahnut hore kazdeho kto chce ist, ale ucinne to viem len tak ako som pisal, tj spojenim.. alebo kto chce, nech si kludne nakupi zariadenia a spravi si to cele sam. ale tuto cestu uz poznas. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)