Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 11.05.2024 - 14:08


W3000G ISP firmware

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 5 < 12345
Author Message
Piti
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 28.01.2007 - 18:58 #44921
Basic


Joined: Aug 07, 2004
Posts: 105
Location: Gelnica
Rozprava sa tu ze wep je k nicomu a treba dat MAC/IP filter. Ale kde ho dat? na APcko alebo klienta? Na APcko mozem dat maximalne MAC z clienta a vsetke IP co su za nim. Na clienta sa MAC/IP filter da dat ale len na W4500G alebo W4000G. Takze ako je to s filterom MAC/IP? Lebo ak sa mi chce niekto napojit na APcko tak mu staci zistit MAC clienta a ma k dispozicii 15 IPciek ludi co su za tym klientom, to mi nepripada ako dobra moznost. Jedine zeby clienti uz prepustali MAC adresi strojov a APcko ich videlo, ale to sa mi zda ze nejde.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 29.01.2007 - 00:45 #44946
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Piti wrote: ›Rozprava sa tu ze wep je k nicomu a treba dat MAC/IP filter. Ale kde ho dat? na APcko alebo klienta? Na APcko mozem dat maximalne MAC z clienta a vsetke IP co su za nim. Na clienta sa MAC/IP filter da dat ale len na W4500G alebo W4000G. Takze ako je to s filterom MAC/IP? Lebo ak sa mi chce niekto napojit na APcko tak mu staci zistit MAC clienta a ma k dispozicii 15 IPciek ludi co su za tym klientom, to mi nepripada ako dobra moznost. Jedine zeby clienti uz prepustali MAC adresi strojov a APcko ich videlo, ale to sa mi zda ze nejde.


ked mam klienta pre jedneho wifi zakaznika (typicky w3000g), filtrujem na APcku MAC adresu w3000g, a k nej vsetky IPcky ktore ma klinet pridelene (typicky jedna pre PC a jedna pre to W3000g).

ked mam viacerych klientov za jednym zariadenim (typicky bytovka), davam tam w4k a fitrujem MAC/IP na tomto zariadeni. na APcku kde sa toto zariadeni bezdrotovo pripaja potom povolujem MAC adresu tohto zariadenia s akoukolvek IPckou).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cutko
Post subject: W3000G proti RB532 + R52  PostPosted: 12.02.2007 - 07:11 #45709
Basic


Joined: Jan 15, 2006
Posts: 25

pouzivam W3000G proti RB532 + R52 s WISP firmware router + NAT. W3000G sa pripoji bez problemov. ked vsak zmenim tx power, uberiem vykon alebo neskor vratim na povodnu hodnotu, papaaa, W3000G sa uz nepripoji. pokial tx power nemenim tak spoj funguje ok. pri obycajnom non WISP firmware mozem menit tx power kolko chcem (samozrejme tak, aby spoj este slapal) a W3000G sa vzdy konektne. Aby som zbytocne nevykuroval vesmir, tak to robim krkolomnym postupom: najskor vsetko nastavim v obycajnom non WISP firmware a potom tam flashnem WISP-ovy. Robi Vam to niekomu nieco podobne?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chamurapi
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 11.03.2007 - 10:15 #47483
Basic


Joined: Jan 12, 2005
Posts: 269

dnes som nahodil ISP 1.4, dufal som ze ten WEP bol konecne naozaj fixnuty, bohuzial!! Crying or Very sad
stale nejde nastavit ASCI, ide len HEX
Pixall, kuknite to pls, tato blbost mne zabranuje v tom aby som ich zacal hromadne nasadzovat a Vam aby trosku podrastlo konto Smile
a to stoji za to Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 09.10.2010 - 19:54 #85438
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Aka je adresa do wline w3000g, pristupujem tam cez tftp(mod na nahravanie firmawaru). Mate niekto niekde firmware, v ktorom funguje wisp rezim? Nikde ho nemozem na nete najst.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 09.10.2010 - 21:53 #85448
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado3105 wrote: ›Aka je adresa do wline w3000g, pristupujem tam cez tftp(mod na nahravanie firmawaru). Mate niekto niekde firmware, v ktorom funguje wisp rezim? Nikde ho nemozem na nete najst.


default IP 192.168.2.222...

povodne firmwary sa zachovali v nejakej zalohe tu http://wlineonline.ecce.sk/ to co hladas bude asi W3000G-ISP...

a pokracovanie vyvoja je na http://wiki.wirix.sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 10.10.2010 - 08:21 #85454
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Default ip viem. Pytal som sa na ip(neviem si spomenut ak sa to povie), ktoru potrebujem ked pri zapinani zariadenia drzim reset - zariadenie je pripravene na flashovanie. Skusal som tam nahrat firmware: ttp://sourceforge.net/projects/wive-ng/
ktory je urceny pre realtekove zariadenia a je postaveny na openwrt. Vies pixall aka je ta ip?
Inak velka vdaka za tie firmwary.

PS: este predtym ako si mi poslal odkaz na tie firmwary, som ten wirix nasiel upgradnul a pyta to odo mna akysi license key. Lenze ten neviem ako tam dat, pisali ze to trebalo urobit pred upgradom, lenze mal som tam verziu 1,9 a ta nemala konzolu tak to neslo. A ked tam davam teraz ten 1,7 firmware tak pise ze checksum nesedi. Ten wirix ma velkost 1,3MB, original 1,6MB. Je mozne to nejako vyriesit?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 10.10.2010 - 12:47 #85464
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

rado3105 wrote: ›Default ip viem. Pytal som sa na ip(neviem si spomenut ak sa to povie), ktoru potrebujem ked pri zapinani zariadenia drzim reset - zariadenie je pripravene na flashovanie. Skusal som tam nahrat firmware: ttp://sourceforge.net/projects/wive-ng/
ktory je urceny pre realtekove zariadenia a je postaveny na openwrt. Vies pixall aka je ta ip?
Inak velka vdaka za tie firmwary.


TFTP IP je 192.168.1.6. tusim sa neda ani opingat, iba TFTPckovat. zaroven s touto informaciou davam tiez varovanie ze nepreberam absolutne ziadnu zodpovednost za to ci si odbabres zariadenie.

rado3105 wrote: ›PS: este predtym ako si mi poslal odkaz na tie firmwary, som ten wirix nasiel upgradnul a pyta to odo mna akysi license key. Lenze ten neviem ako tam dat, pisali ze to trebalo urobit pred upgradom, lenze mal som tam verziu 1,9 a ta nemala konzolu tak to neslo. A ked tam davam teraz ten 1,7 firmware tak pise ze checksum nesedi. Ten wirix ma velkost 1,3MB, original 1,6MB. Je mozne to nejako vyriesit?


licencny kluc pre FW 2.x sa zadava cez web rozhranie, je tam polozka v menu ktora sa vola tusim "License key". samozrejme treba ten licencny kluc mat, na wiki.wirix.sk je popisane aj ako k nemu dojdes. a je tam popisane aj to, ako sa pripadne vratis k povodnemu firmwaru.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 10.10.2010 - 15:15 #85474
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Takze ako sa k tomu licencnemu klucu dostanem som sa nedopatral. Vyzera ze bude treba asi zan zaplatit. Cesta spat zatial neviem ako, skusim cez to tftp.

Edit: Skusam sa tam dostat cez tftp v linuxe:
1. dal som si ip na pocitaci: 192.168.1.99
2. drzal som tlacitko reset, potom som zapojil adapter, po 10s prestal drzat reset
3. v linuxe:
-tftp
-connect 192.168.1.6
-mode binary
-put /home/xxx/ovislink-recovery.bin
4. napisalo cas kolko trval prenos/nejakych 1,5s/ pockal som vyse minuty, ledky svietia vsetky, ziadny restart...
Skusal som aj ine firmwary a nic. Teraz neviem preco to nejde.
Po restarte zariadenia je tam stale wirix firmware na ip: 192.168.2.222
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 10.10.2010 - 18:54 #85483
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kokso.. poslal som ti link kde je po slovensky napisane co treba robit. vsakze si si to neprecital? urcite nie, inak by si sa nepytal. odpoved na to preco ti tam nejde narvar ovislin-revocery.bin je tu:

- niektoré zariadenia vyžadujú firmware so signatúrou v hlavičke (sig), iné bez signatúry (nosig). WIRIX CPE/8186 firmware má ochranu, aby pri následnom upgradovaní nedošlo k náhodnej zámene firmwaru (sig/nosig) čo by malo za následok nefunkčnosť zariadenia.

ked si pozries aky typ zariadenia je W3000G ktore mas, tak je to "sig". ked si pozries aky typ zariadenia je WL5460AP od ktoreho tam pchas recovery firmware, tak je to "nosig". inymi slovami nie je to kompatibilne a nepusti ta ochrana, zaplatpanboh. ked ju obides a natlacis to tam natvrdo napriklad cez seriovu konzolu, tak si zariadenie viacmenej nadobro odjebes, uz s najvacsiou pravdepodobnostou nepojde ani flashnut iny firmware. proste ked budes liat do dieseloveho motora benzin tak sa potom necuduj.

Obnova pôvodnej FLASH pamäte - návrat k pôvodnému firmware
Upozorňujeme, že nasledujúca manipulácia s flash pamäťou, pokiaľ nie je vykonaná správne, môže viesť k úplnému znefunkčneniu zariadenia bez možnosti opravy bežnými prostriedkami. Predovšetkým použite na obnovenie firmware týmto spôsobom vždy iba pôvodnú zálohu, nikdy nie iný súbor (stiahnutý z internetu, a pod.). Ak si nie ste istý svojimi schopnosťami, nevykonávajte túto operáciu. Výslovne sa vzdávame zodpovednosti za akúkoľvek škodu alebo nepohodlie, ktoré by mohli vzniknúť nasledujúcou manipuláciou!


mozes mi s ohladom na predchadzajuce riadky vysvetlit preco do W3000G tlacis subor ovislink-recovery.bin ??? tvoje w3000g ma na sebe napisane ze je to ovlislink? to by bolo prve..

ak chces dostat naspat povodny firmware, je tam postup ako to spravit, krok za krokom. v prvom rade treba mat zalohu z tvojho konkretneho zariadenia, pretoze jej sucastou je aj MAC adresa, kalibrovanie vystupneho vykonu zariadenia, a dalsie detaily. ak si si zalohu nespravil, co je mimochodom v postupe na upgradovanie napisane, tak holt mas problem. pri nahrati wirix wisp v2 si zariadenie konvertuje format flash a ked tam teraz nasilu narves nieco ine, tak bud zariadenie bude bez MAC adries a s neznamym vystupnym vykonom (lebo tam kde iny firmware ocakava tieto udaje je uz zapisanie nieco ine). v zavislosti od toho co tam slahnes to bud len nebude fungovat, alebo zariadenie uplne zakape a uz nepojde ani preflashovat. zakladna otazka, preco sa neriadis navodom? a to jak pri nahravani noveho firmwaru, tak pri obnovovani? keby bol v traditional chinese tak nepoviem, ale je to po slovensky...

licencny kluc aby ti tento fw chodil, stoji pri jednokusovom mnozstve 3 eura bez dph. na stranke je kontakt, posles tam mail ze chces kluc, poslu ti udaje na platbu, pride uhrada, poslu ti kluc do mailu, spravis cut'n'paste a mas.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 11.10.2010 - 15:30 #85497
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

rad skusam ako kazdy iny, a keby som mal citat kazdy navod, tak nevyskusam nic. Samozrejme niekedy to stoji nejaku obet. Ale toto sa mi pri firmwary este nestalo a je to vyscanost wirix. Nic proti pixall. Uz som prehraval vela firmwarov ale toto je prvy krat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sogi
Post subject: :D  PostPosted: 11.10.2010 - 15:55 #85498
Basic


Joined: Dec 27, 2005
Posts: 163

rado3105 wrote: ›rad skusam ako kazdy iny, a keby som mal citat kazdy navod, tak nevyskusam nic. Samozrejme niekedy to stoji nejaku obet. Ale toto sa mi pri firmwary este nestalo a je to vyscanost wirix. Nic proti pixall. Uz som prehraval vela firmwarov ale toto je prvy krat.


Very Happy Very Happy Very Happy ja sa asi doserem...

to je ako keby si isiel nainstalovat linux na PC s windows, odklikal vsetko, po instalacii by si zistil ze ti to nevyhovuje tak by si siel za Linusom Torvaldsom ze ti ma dat naspat data co si mal na disku pred instalaciou, lebo ty si tam mal dobry windows a chcel si len skusit ci nepojde lepsie a ze teraz chces naspat povodny disk s windowsom...
jaj a este by si mu vynadal do vychcanca Very Happy
neviem ako by sa zachoval ale podla mna prve slovo by bolo "paska" (co je po finsky hovno), a potom par nezrozumitelnych finskych slov Very Happy


Edit: jo, a ked uz sme pri tom "toto sa mi este nestalo" a "necitam navody" - aj pri upgradovani biosu by si sa spraval takto? nie...lebo velmi dobre vies, ze ked sa to posere tak si skoncil...tak neviem kde je rozdiel - lebo toto je tiez flashovanie "biosu".
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 11.10.2010 - 16:59 #85501
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

no to mi je uz len vyscanost, dve hodiny niekomu odpisovat nieco na fore a mozno pri tom zarobit pre firmu 3 eura, kokso, ROTFL, este najst jedneho takeho zakaznika a asi si za to asi kupim porsche Smile nechces k licencii vikendovy net zadarmo? Laughing

dakujem sogimu za vystizny comment, dodam uz len tolko, ze (ako je uvedene na wirix wiki), ucelom WIRIX firmwaru bolo zjednotit a zautomatizovat manazment vsetkych moznych RTL8186 zariadeni (alfa, minitar, planet, wline, ovislink, edimax, blabla je ich este viac). kto zazil co je nadialku upgradovat pat stovak alebo tisicku wifi zariadeni roznych typov tak urcite oceni ze moze zariadenie upgradnut uz iba raz, ze to moze spravit nadialku, ze mu to nevymaze nastavenia a neodpoji klienta (ovislink sa napriklad vzdy pri upgrade firmware resetuje do defualtu, skus upgradovat nadialku klienta co ma ovis). wirix firmware si precita vsetky nastavenia, rezim komunikacie, ssid, IPcky, zo stareho firmware, vsetko zachova resp nakonfiguruje seba podla toho co tam bolo predtym nastavene, a vsetky dalsie upgrady uz pojdu automaticky a jednotne a nezalezi na tom ci toto je alfa, toto minitar, a hento wline. no aby to slo takto zjednotit, musi sa v istom momente zjednotit aj format flashky v zariadeniach, pretoze kazdy vyrobca ma format trochu iny, dokonca sa to lisi medzi verziami (napriklad ovislink to meni kazdu chvilu) a v neiktorych je nemozne ulozit tie parametre, ktore potrebujeme pre wirix firmware, nie su tam na to volne polozky v strukture kde je ulozeny konfig. takze kvoli tejto konverzii je cesta naspat uz nemozna resp je tak komplikovana, ze najlepsie riesenie je spravit si zalohu povodneho obsahu a ten tam pripadne cely vratit. preto. rozhodne nie preto aby sme chudaka ktory nema cas citat manual pripravili o nejake 3 eura. vsetko co tu pisem je naviac verejne zdokumentovane a dal som ti na to link, takze naozaj neviem wo co go. a dufam ze uz nepotrebujes ziadnu radu, lebo moja ochota radit dosiahla po tvojej odpovedi bod mrazu.. nakompiluj si openwrt Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: W3000G ISP firmware  PostPosted: 11.10.2010 - 22:45 #85507
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Nechcem pixall urazit tvoju pracu, ale nikde nie je pisane vyraznejsie ze ked nahram wirix nie cesta spat aby si to aj taky debil ako ja vsimol. resp. nestretol som sa s tymto este a uz som flashoval dost firmwarov vratane open aj close. preto mozno toto prekvapenie. a neboj sa prispejem ti na porsche, na vyber uz aj tak asi nemam. Ale mal som to zariadenie na skusanie firmwarov. Teraz si budem musiet zohnat nove a ak sa mi wirix nebude pacit vyhodit. Ale spolieham ze tvoj tym si dal s tym pracu a bude to dobre. Este raz opakujem nikoho som nechcel nasrat. Ale som rad ked je vzdy cesta spat. A sogi ta je pri kazdom OS. Aj pri windowse alebo nie?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 5 of 5 < 12345
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)