Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 20:38


ethernet rozhrania a MK

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
cobain
Post subject: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 16.11.2006 - 13:44 #42365
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Zdravim pani.

Snazim sa rozbehat MK na PC konecne som prisiel na par veci.
Ale prosim vas ako tam rozchodim dve sietovky ? a ak su este k tomu rovnake ? 3c509 .... vcera v noci som rozchodil jednu ale tu druhu na to som neprisiel.
Prosim poradte ako na to
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 16.11.2006 - 23:52 #42379
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
ja by som ti na to povedal asi jednine to, ze nechapem preco take stare krapy este nevyhodis Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 17.11.2006 - 09:32 #42382
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
si: no ono to je nejaka 500 intel a tie sietovky hm no su ale tak mam si kupit nejaky stroj za desinu a nejake sietovky a na tom sa ucit ? ked toto mam zadarmo ? Mozno ty mas peniaze ze mozes 10 000 pustit len tak ale ja nie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 17.11.2006 - 12:32 #42383
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
PC moze byt (ak je to P III ) aspon to vela nezere, ale tie sietovky zahod usetris si kopu problemov ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 17.11.2006 - 14:25 #42386
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

a nejake Realteky ta 150sk na testovanie by nestacili?? pod linuxom som s nimi este nemal ziadny problem... Problem som mal prave s 3COM, StarOS zacal nenormalne vymrzat. Po vymene za Realtek vsetko v pohode.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 17.11.2006 - 18:40 #42394
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
je to PIII ten smiesny soket ma nenapada ako s cola ale je to ako PCI slot Smile ak by to malo ist do prevadzky tak je jasne ze tam pojde nieco ine ako sietovka.
Len neviem ako docielit aby som ich videl obe ked su tam vidim len jednu a neviem preco.
Neni som linux guru teda linux skoro neovladam to je asi moj problem no nic este dnes sa tomu skusim povenovat a potom sa uvidi ze co a ako. Ale ak vas napada ze preco ich nevidim skuste nieco myslim ze v tom ze su to 3com to nebude
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 17.11.2006 - 20:01 #42399
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
cobain: MK je postaveny tak ako mnoho ineho na linuxovom jadre a v linuxe ak mas 2 rovnake ISAcke sietovky, tak na inicializaciu obidvoch musis jadru (ak je napevno v jadre cez bootloader, ak je to ako modul tak pri insmod/modprobe) povedat nieco o tom ze su 2 a kde ich ma hladat (ak si dobre pamatam tak podstatnejsie na toto bola i/o adresa a ak som sa aj v irq sekol, preslo to), ale snad mi nechces povedat ze neake 500 MHz pentium nema PCI pozicie ?
(vyhodit som myslel tie sietovky, o PC som nevravel ani ja ani ty dovtedy nic)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 17.11.2006 - 20:16 #42400
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Smile jasne no tak sietovky mozno pojdu do prdele teda len skoda ze som si nezobral z prace aaspon dve na zabavanie sa cez vikend bo domam mam len jednu PCI a ta asi nejde momentalne ju nemam v com overit ale tak si kupim v pondelok hocake PCI karty a uvidim co to povie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 28.11.2006 - 16:16 #42759
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
Takze pani, narval som tam uz aj pokusne dve PCI s realtekom no nerozbehal som ich jedine co mi ide je ta 3com karta resp je to zvlastne dal som ich tam tri a nechal som vypnuty server ale aj od 220V. o dva dni som ho zapol spustim winbox ze sa k nemu prihlasim a dana eth karta neodpovedala ani na ping.
Neostalo nic ine ako pustit ping xxxxxxxx -t a skusat ktore rozhranie odpovie. No odpovedala 3 karta 3com. tak som sa prihlasil v nadeji ze tam budem vidiet vsetky karty ale zas som sa sklamal a videl som len jednu. Uz som presiel niekolko krat manual no nic mi nepomohlo vsade je tento postup akosi preskoceny... resp v tych co mam stiahnute od mikrotiku. Vazne ma to zacina stvat.
neviete niekto pomoct :
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 28.11.2006 - 19:18 #42769
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

mne sa teraz stalo toto... pripojil som dve karty realteky (tusim 8139D chipset)... nenabehla ani jedna. tak som jednu vymenil za iny realtek (taky isty chipset ale iny vyrobca) ta sa uz chytila... podozrieval som ze su asi vadne.. potom som ale testol dalsie dve ten isty vysledok... testol som ich na druhej maticnej a tam sa rozbehli... mozno budes mat nieco podobne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 28.11.2006 - 23:52 #42776
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
cobain: mozno velmi blba otazka, ale predsalen si ju dovolim polozit... jedna sa o ISA karty, takze ich IRQ a IO su v danom systeme unikatne ? ISA zariadenia nefunguju ak maju rovnake IO alebo IRQ ako nieco ine v systeme... (hoc aj na PCI zbernici)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 29.11.2006 - 08:49 #42782
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

andreas4all wrote: ›mne sa teraz stalo toto... pripojil som dve karty realteky (tusim 8139D chipset)... nenabehla ani jedna. tak som jednu vymenil za iny realtek (taky isty chipset ale iny vyrobca) ta sa uz chytila... podozrieval som ze su asi vadne.. potom som ale testol dalsie dve ten isty vysledok... testol som ich na druhej maticnej a tam sa rozbehli... mozno budes mat nieco podobne...


Nemohlo to byt tym, ze nova sietovka bola PCI2.2, maticna PCI2.1 a ina sietovka PCI2.1 ? To by vysvetlovalo preco to tam neslo a inde ano...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Laci
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 29.11.2006 - 08:56 #42784
Basic


Joined: Mar 18, 2003
Posts: 117
Location: Šamorín, BA
cobain wrote: ›Takze pani, narval som tam uz aj pokusne dve PCI s realtekom no nerozbehal som ich jedine co mi ide je ta 3com karta resp je to zvlastne dal som ich tam tri a nechal som vypnuty server ale aj od 220V. o dva dni som ho zapol spustim winbox ze sa k nemu prihlasim a dana eth karta neodpovedala ani na ping.
Neostalo nic ine ako pustit ping xxxxxxxx -t a skusat ktore rozhranie odpovie. No odpovedala 3 karta 3com. tak som sa prihlasil v nadeji ze tam budem vidiet vsetky karty ale zas som sa sklamal a videl som len jednu. Uz som presiel niekolko krat manual no nic mi nepomohlo vsade je tento postup akosi preskoceny... resp v tych co mam stiahnute od mikrotiku. Vazne ma to zacina stvat.
neviete niekto pomoct :
V takych starsich PC vacsinou nemas na PCI 3,3V, len 5V (PCI2.1).Niektore sietovky s realtek 8139 pozaduju 3,3V napajanie (PCI2.2), niektorym staci 5V (PCI2.1) - skus sietovku od ineho vyrobcu, alebo starsieho data.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 29.11.2006 - 09:05 #42785
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
keo wrote: ›
andreas4all wrote: ›mne sa teraz stalo toto... pripojil som dve karty realteky (tusim 8139D chipset)... nenabehla ani jedna. tak som jednu vymenil za iny realtek (taky isty chipset ale iny vyrobca) ta sa uz chytila... podozrieval som ze su asi vadne.. potom som ale testol dalsie dve ten isty vysledok... testol som ich na druhej maticnej a tam sa rozbehli... mozno budes mat nieco podobne...


Nemohlo to byt tym, ze nova sietovka bola PCI2.2, maticna PCI2.1 a ina sietovka PCI2.1 ? To by vysvetlovalo preco to tam neslo a inde ano...


keo, ano mohlo to byt tym, no skusal som aj staru PCI kartu 2.1 ale ani ta nereaguje.

si: hm dobra poznamka, ale je zauimave spravanie tohoto v tom ze nainstalujem MK su vlozene 3 alebo 2 alebo 4 karty ovladace sa daju nainstalovat len pre 3C509 aj ju nastavim, odhlasim sa z MK. nasleduje utilita winbox, prihlsim sa vidim jedno jedine rozhranie eth1. vypnem stroj ale aj sietovy 220V kabel vytiahnem z neho, na druhy den sadnem k tomu pustim winbox a ten sa nevie pripojit........ pozeram na to ako puk, dobre ze sa nejdem hadat doma ze kto sa mi zasa ondie v mojich veciach... potom skusim ping na danu IP a postupne prehadzujem ethernet kabel do kazdej sietovky a cakam par sekund no a co nevidim ? MK odpoveda ale na inej sietovke ( podla mna by to mala byt bud to eth0 alebo eth2) prihlasim sa cez winbox ale vidim zas len jedno eth rozhranie.

Ja neviem ale zacinam si pripadat ako nejaka paranoidna lama co nic nevie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: ethernet rozhrania a MK  PostPosted: 29.11.2006 - 13:00 #42810
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

keo wrote: ›
Nemohlo to byt tym, ze nova sietovka bola PCI2.2, maticna PCI2.1 a ina sietovka PCI2.1 ? To by vysvetlovalo preco to tam neslo a inde ano...


V tom co neslo je Celeron 600, doska neviem presne aka je. a v tom co slo je Celeron 300, a doska tiez neviem... v starom stroji to islo v novsom uz nie.. ale najskorej to bolo v tomto...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)