Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 11:48


frekvencny filter

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
pixall
Post subject: frekvencny filter  PostPosted: 17.10.2006 - 12:32 #41306
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

nevala sa u niekoho frekvencny (band-pass) filter na wifi pasmo, tj cca 2,4-2,5 ghz ? taky co prepusti toto pasmo a zbytok oreze. aspon na vyskusanie.. pripadne neviete kde v SK/CZ sa da take zaobstarat?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 17.10.2006 - 16:58 #41313
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Koho chces rusit Smile ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 17.10.2006 - 17:33 #41314
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
lubosk: preco rusit ? mozno naopak prave potrebuje vycisit neaku MMDsku Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 17.10.2006 - 23:24 #41320
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

si wrote: ›lubosk: preco rusit ? mozno naopak prave potrebuje vycisit neaku MMDsku Smile


uz neviem co vyskusat tak xcem skusit toto...
mame bod na kopci na orange stoziari, vedla je este eurotel a vedla su radiokomunikacie ktore stamadial idu televiziu na niekolkych kanaloch. no a mam tam nenormalny problem s 2,4 ghz pasmom... 5ghz chodi v pohode, ale klienti mi maju na 2,4ghz aj na 700 metrov nenormalne problemy... signal brutalne silny, -55 db, chyta sa mi to aj 48mbit v jednom smere (od stoziara ku klientom).. ale opacny smer najma cez den uplna vrazda, kolise to a najcastejsie je to na 1 mbit, priepustnost upstream taka ze 100kbps a tak... signal je tiez uplne silny, cista pohoda, uplne nepochopitelne. kedze na kilometre daleko nie je ziadne ine wifi, a zrejme ani nic v pasme 2,4 ghz, uz mi z toho vychadza len to ze mame vstup na APcku zahnojeny silnym signalom z inych frekvencii, zrejme od tych radiokomunikacii, lebo na orange visime aj inde a taketo problemy tam nie su. vymenili sme uz komplet vsetky svoje zariadenia aj anteny a je to lepsie akurat ked mam tie posr*te radiokomunikacie v slepom uhle sektorky.. takze to xcem dajak ofiltrovat.. filtre co som nasiel stoja od 100 usd do 400 eur, ale musim objednavat zo zahranicia, zhanam preto nieco na slovensku, a najlepsie na vyskusanie, lebo pustit 400eur za blby pokus sa mi nexce... 100 dolarov by som prezil... len cakat na tu dopravu... alebo ked ma niekto iny napad tak sem s tym...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 17.10.2006 - 23:41 #41322
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
pixall wrote: › alebo ked ma niekto iny napad tak sem s tym...

Skusal si pouzit horizontalnu polarizaciu ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 18.10.2006 - 00:11 #41325
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
piaxll: Tiez by som typol tie radiokomunikacie. Spoluzitie s T-Mobile/Orange nikdy nebol problem. Navyse sa tam jedna o diametralne odlisne vykony. Na ten filter sa Ti popytam ludi, co uz taketo problemy riesili.

airbilly: Mal by naopak skusit skor vertikal, kedze vacsina TV vysielacov ide v horizontali.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jasper
4 Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 18.10.2006 - 08:31 #41327
Basic


Joined: Mar 25, 2003
Posts: 138

...filtre ti na objednavku spravia aj v PREVISe, alebo VARESe (robia sice TV filtre ale nemyslim ze by bol problem), nam kolko krat spravili aj 1, 2 ks.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 18.10.2006 - 22:48 #41349
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

airbilly wrote: ›
pixall wrote: › alebo ked ma niekto iny napad tak sem s tym...

Skusal si pouzit horizontalnu polarizaciu ?


mali sme tam povodne vertikal, ten isiel totalne naprd. teraz je tam horizontal a ten ide polonaprd. myslim ze to mam jedno kedze ten vysielac je odo mna asi tak 20metrov, tych par decibelov cross-polarizacie ma nezachrani.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 18.10.2006 - 23:27 #41350
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
pixall wrote: ›
airbilly wrote: ›
pixall wrote: › alebo ked ma niekto iny napad tak sem s tym...

Skusal si pouzit horizontalnu polarizaciu ?


mali sme tam povodne vertikal, ten isiel totalne naprd. teraz je tam horizontal a ten ide polonaprd. myslim ze to mam jedno kedze ten vysielac je odo mna asi tak 20metrov, tych par decibelov cross-polarizacie ma nezachrani.

Moze vobec TV zasahovat do tohto pasma ? Neziaria prilis velky vykon nekvalitnym HW ?
Co tak zavolat TU nech to premeraju ?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 19.10.2006 - 00:21 #41351
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

airbilly wrote: ›Moze vobec TV zasahovat do tohto pasma ? Neziaria prilis velky vykon nekvalitnym HW ?
Co tak zavolat TU nech to premeraju ?


nemyslim ze ziaria do 2,4 ghz, boli sme tam so spektrakom a namerali sme tam akurat niekolko fajne silnych signalov niekde medzi 400-900 mhz... bol tam uz aj TUSR a na 2,4 ghz nenameral nic, dole v dedine pod kopcom, na kopec nesli, budem ich tam musiet dostat ked tak nabuduce Smile skor myslim ze ked APcko nema dobre vyfiltrovany vstup, tak aj brutalny zahul na inej frekvencii mu moze sposobit problemy.

ale priviedli ste ma tu dnes na par myslienok... jednak skusim z PREVISu skombinovat par filtrov, aby som vyfiltroval cele TV frekvencne pasmo a nechal len to co je nad tym (nad tusim 860 MHz ci do kolko to lezie)...

a druha vec je ze som pri googleni pasmovych priepusti zistil, ze prepatove ochrany lambda/4 ktore ma napr bgslevi alebo aj eshop skfree, je uvadzana nielen ako prepatova ochrana ale aj ako ako pasmova priepust 2.3-2.6 ghz... jednu dve take potvory tusim niekde dokonca mam, jednu na jednej streche a druhu asi niekde v krabici, pojdem ju pohladat.. netusim aky ma na inych frekvenciach utlm, nikde to nepisu, ale co ak nahodou... davno som na tom sku*venom kopci nebol, safra Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 19.10.2006 - 17:24 #41388
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
kazdopadne daj vediet ako si dopadol...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Radoko77
Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 19.10.2006 - 17:58 #41398
Basic


Joined: Feb 28, 2005
Posts: 399
Location: Michalovce
len tak skusam ... MMDS tam nema nic? to zvyklo ziarit na 2.3 alebo na 2.5Ghz
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: frekvencny filter  PostPosted: 22.10.2006 - 13:35 #41456
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
teoreticky moze byt problem s MMDS ale iba na 13stom kanaly pri vysokom data rate ( ked zasahuje do MMDS kanalu ), ale nizsie by problem nemal byt.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)