Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 10.05.2024 - 05:34


Vyroba strbinovej vsesmerovky

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Author Message
kongo
Post subject: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 06.08.2003 - 17:08 #3209
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

Najde sa niekto, kto moze vyrobit strbinovu vsesmerovku so slusnou presnostou a dobrou cenou ???
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: cena  PostPosted: 06.08.2003 - 17:23 #3210
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

vyrobil som 1 ks v domacich podmienkach, ale nakolko ma velmi maly vertikalny uhol (u mna v tatrach nepouzitelna), s principom komercneho vyuzitia som vobec neuvazoval.

v trosku lepsej dielni si ju IMHO moze vyrobit kazdy.

Milan
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 06.08.2003 - 17:48 #3211
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

mgx,
ja som ju tiez vyrobil, ale s tou vyzarovacou charaktaritikou v horizontalnej rovine nie som spokojny. Vertikal, by aj vyhovoval.
Pri vyrobe je doraz na presnost a to u mojej anteny tak nebolo Smile
Preto hladam, kto by ju mohol lepsie vyrobit. Viem, ze niekde som o tom cital, ze nejaky manik z BA ich vyraba, ale stratil som jeho kontakt
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 11.02.2004 - 07:25 #5895
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Zdravím Vás !

Chcel by som sa informovať ohladom antény Štrbinovky.
Potreboval by som vedieť , kde na internete by som našiel návod na výrobu Štrbinovky - VŠESMEROVKY ( 12 slotovú). Zatiaľ som našiel návod na výrobu len na štrbinovku sektorovú 8-slotov !


Neviem či pri všesmerovej štrbinovke su z druhej strany anteny sú sloty tak isto rozmiestnené alebo či maju byť zrkadlovo?A ked by som pridal na tu 8 slotovú antenu ešte 4 sloty ako maju byt rozmiestnené aby som mal 12 slotovú štrbinovku?

Našiel som ešte jednu stranku kde je 32slotová štrbinovka ale nieje tam návod na výrobu!
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
dano
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 11.02.2004 - 18:13 #5902
Basic


Joined: Dec 17, 2003
Posts: 21

K tej strbinovke, diery maju byt tak aby si cez ne videl, teda "durch". Mam hotove dva kusy, cakam len na zavarenie koncov, co je trocha problem (zvaranie hlinika...). Mal by som to mat komplet v piatok, tak uvidim potom ako to bude fungovat Surprised) Ak budes mat 12 a viac slotovu (strbinovu) tak to bude mat trocha uzsi vyzarovaci diagram. Dal som vyrobit aj sektorovku a 2x16 slotovu a som aj ja zvedavy ako to pojde. K tej vyrobe, najlepsie pouzit "hlinikovu" joklovinu 40x100 alebo 50x100, hrubka steny 2mm. Najlepsie vyfrezovat, konce zavarit a strbiny zalepit foliou (najlepsie teflonova folia ako to ma Pacific Wireless za 600$ Surprised)
Sektorovku (strbiny len z jednej strany), je dobre naklonit o par stupnov (downtilt) a tak prisposobit vyz. diagram. Ked to budem mat hotove a vyskusane, tak napisem.

Inak kto ma zaujem, tak tu su nejake linky :

http://www.pucelawireless.net/traduccio ... shall.html
http://members.iinet.net.au/~mtszolk/wi ... wnpipe.cgi
http://www.pacwireless.com/products/omni.shtml
http://www.winncom.com/cgi-bin/moreinfo ... O2400-135H
http://bh.udev.org/filez/wireless/WaveGuide
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 12.02.2004 - 08:01 #5920
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Aj ja mám už jednu antenu - Štrbinovku sektorovú(8slotov) hotovú. A zdá sa že ma naozaj cca 15dB. Lebo som mal z jednej firmy požičanú anténu Sector V12 - original od predajcu nie domaca výroba a tá bola slabšia.

návod na výrobu je:http://strizkov.wz.cz/sterbinovka/

V prevádzke je asi 5 dní a zatiaľ funguje veľmi dobre. Vďaka za radu o všesmerovke - sloty cez ktore je vidieť durch. Lebo som nenašiel žiadne návody alebo rady na všesmerovky iba na sektorovky.

no ale ešte by som sa chcel dozvedieť ohľadom tých slotov. Anténa bola robená podľa návodu http://strizkov.wz.cz/sterbinovka/

Treba si pozrieť náčrtok a rozmery a tam zbadáš že každý slot je rôzne vzdialený od stredu osy. Preto by som chcel vedieť keby som chcel napr. pridať 2 alebo 4 sloty, tak koľko majú byť od osy a ake veľké?

Keď vyrobím tu všesmerovku - Štrbinovú 10 alebo 12 slotovú tak Vám dam vedieť koľko ma dB. (jeden známi ma prístroj na meranie)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
dano
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 12.02.2004 - 16:40 #5929
Basic


Joined: Dec 17, 2003
Posts: 21

Ano mas pravdu, strbinovka funguje dost dobre, pokial ti vyhovuje horizontalna polarizacia. Niekde na nete je aj priklad vypoctu jednotlivych strbin. Ak si pozries niektory z tych linkov, zistis ze su dva "druhy", ty si robil ten z uzsimi strbinami a ked si vsimnes maju rozdielne rozmery aj vzdialenost od stredu Surprised), zrejme je to kvoli sirke pasma ISM. Pokusne som robil tu co ty z plechu a fungovala ok, no a zajtra by som mal hotove (zavarene) aj tie zo sirokymi strbinami, tak to aspon porovnam, ale rozdiel by medzi nimi nemal byt ziaden. Ked zistim napisem. Musim pozriet tie vypocty, ked to najdem, tak to sem hodim. Ak to chces predlzit tak rovno urob tu 2x16 slotovu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 12.02.2004 - 17:38 #5932
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

Taktiez pouzivam 32 strbinovku vyrobenu len tak na kolene, ale som s nou velmi spokojny. Pri vyrobe velmi zalezi aj na mm. Je sice vyrobena s pozinkovaneho plechu, ale chcem vyrobit novu (preciznejsiu) z hlinuku. Material uz mam, len sa odhodlat do roboty Smile
V poslednom case ma dost znepokojuje ten novy zakon TU, tak neviem, ci sa pustit do homemade anteny, alebo kupit certifikovanu, samozrejme za nehoraznu cenu Sad
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
dano
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 12.02.2004 - 18:00 #5933
Basic


Joined: Dec 17, 2003
Posts: 21

Mas pravdu, s tou cenou profi anten, no a ten zakon... neviem, videl som dost profi anten ktore su predavane komercne (samozrejme nie len u nas) a nemaju "vyhlasenie o zhode". "Vyhlasenie o zhode" tej antene neprida na zisku ani na inych parametroch Surprised), je to podla mna len vymysel niekoho u nas (tak ako je to aj u inych veci napr. obcianske radiostanice u nas neuznavaju CEPT !!!). Keby niekto prisiel kontrolovat antenu, tak rovno by som mal mat aj "vyhlasenie o zhode" na celu VF cestu, teda pigtail, konektory, atd., ved aj zle urobeny (zapajkovany, krimpovany) konektor moze byt zdrojom vyzarovania. Moze si to dovolit firma co to komercne vyraba a nie ja ked vyrobim par kusov pre vlastne pouzitie a keby to aj niekoho zaujimalo tak mu vysvetlim, ze to mam na radioamaterske pasmo 2,4 GHz, na to sa ziadne vyhlasenie o zhode nevztahuje...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 12.02.2004 - 18:09 #5935
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

dano, v podstate mas pravdu aj nemas. Nikto tu poriadne ani nevie, ci sa maju skfree siete registrovat alebo nie. A pokial budem nasu stiet registrovat, tak neviem ako TU vysvetlim, ze pouzivam doma vyrobenu antenu a samozrejme o klientoch ani nehovorim. Je to fakt na dlhu debatu, na ktoru ako pozeram, tak nikto nevie zodpovedat.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kenny
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 12.02.2004 - 22:02 #5939
Basic


Joined: Mar 18, 2003
Posts: 160

dano, kongo, Zadavim aj ostatnych. Zakon pre skfree NEPLATI . Nie sme poskytovatel ziadnych sluzieb a ani zatial nebudeme.
Sme uzatvorena nekonercna siet. Ze mame internet to neznamena ze ho predavame ale nan sa skladame. (A raz bude mat i skfree port na switchi v SIXe a stale nebudeme komercny (dufam) ved to robime pre nas a nie pre nich) ST nech sa staraju o svojich verejnych a komercnych poskytovatelov sluzieb (nie len datovych) ale do sukromnej siete (nech je nas aj 1 000 000)nikoho nic. Strbinovka nie je homologizovana a nema prehlasenie od vyrobcu o zhode ale funguje super ze k...o vsak vieme... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 12.02.2004 - 22:14 #5941
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Kenny, to je samozrejme nepravda. Zakony platia pre kazdeho. SKFree nie je poskytovatel telekomunikacnych sluzieb, teda nemusi dodrziavat pravidla pre telco providerov (napr. Internetovych). To vsak neznamena, ze SKFree moze porusovat ine zakony! Ak zakon povie, ze pravidla pre vyuzivanie pasma stanovi TU, a ten da podmienku, ze sa musi kazde zariadenie schvalit, plati to pre pobocku celosvetoveho providera, miestneho providera, SKFree aj Jozka Mrkvicku z Hornej Dolnej. Jasne?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
dano
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 13.02.2004 - 00:31 #5958
Basic


Joined: Dec 17, 2003
Posts: 21

Samozrejme netvrdim, ze zakony su na to aby sa porusovali, ale ako som napisal, bolo by treba "vyhlasenie o zhode" aj na pigtail, konektory a hlavne montaz Surprised). Na druhej strane beriem aj vyznam vyhlasenia o zhode, co je v podstate "certifikat" o tom, ze dana antena splna to co vyrobca udava (zisk, vyz. diagram, PSV, impedania, atd...) aby sa nepredavali nejake shity - akoze sa predavaju Surprised). Takze ak sa budem zivit vyrobou anten, urcite si vyhlasenie o zhode dam urobit vo vlastnom zaujme. No a ked uz ide o to, tak sa da porusit zakon aj zo zariad. ktore su certifikovane, jednoducho vyziarenym vykonom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 13.02.2004 - 00:40 #5959
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
huraaaaa. konecne mam pocit ze ma niekto pochopil. presne ako povedal kockac. to ze nie si komercna siet neznamena ze pre teba nic neplati. to znamena ze musis pouzivat len povolene zariadenia a riadit sa zakonmi a nariadeniami. a stary zakon stanovoval povinnost registrovat kazdu siet na zakalde vseobecneho povolenia (ako je to v novom netusim) takze uz by konecne molhi prestat reci typu nie sme komercni pre nas nic neplati...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 13.02.2004 - 06:53 #5960
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Fleg: Podla toho, akeho vseobecneho povolenia, pretoze tych je kopa. Napriklad vseobecne povolenie pre poskytovanie telco sluzieb, co sa tusim SKFree netyka. Treba to jednoznacne povedat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 4 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)