Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:54


Naj homemade antena

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
si
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 07.04.2006 - 13:42 #33584
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Chalan: no zo skusenosti viem ze rozumna cena instalacie je do 2k Sk (idealne 1999 Smile ); pokial sa ti ten dom vidi perspektivny (teda ze sa tam tych klientov zhromazdi viacero), tak sa to da na zaciatku aj zadotovat a pokial nie, tak potom do toho neist...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 07.04.2006 - 14:37 #33588
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Problem ceny instalacii momentalne riesime v nasej firme. Klientov v rodinnoych domoch pripajame za 2500 + 19%DPH. Nazbieralo sa nam zo 30 zaujemcov, ktorych sme nestihali pripajat, tak sme zvazili moznost zadat to ISP, ktory posobi v susednom regione. Cakali sme cenu 3000 + DPH, co by znamenalo dotovat 500 kazdu instalaciu. Vyrukovali na nas s cenou 3800 s tym, ze nam daju zlavu na 3500, lebo islo o vacsi balik. Vysledok je taky, ze stale s nimi jedname, lebo vylozit na stol 30tisic ako dotaciu za zapojenie tychto zaujemcov jednoducho nie je mozne. Novym zaujemcom avizujem cenu 3000 + DPH, ktoru povazujem za primeranu. Zatial nikto neprotestoval. Pripojenie zacina od 400 vcitan DPH, co ludom pripada ako prijatelne. To, ze za to je 128kbit/s 1:16, uz nikoho velmi netrapi. Aj tak sa to sprava takmer ako garant.

Jednoducho toto su realne ceny a pokial to clovek zo zakaznikov nevyrazi, ma problemy. Ked citam prispevky ludi, ktori sa snazia cosi robit v BA, vidim, ze nemam co zavidiet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 07.04.2006 - 14:49 #33590
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
Robert wrote: ›Problem ceny instalacii momentalne riesime v nasej firme. Klientov v rodinnoych domoch pripajame za 2500 + 19%DPH. Nazbieralo sa nam zo 30 zaujemcov, ktorych sme nestihali pripajat, tak sme zvazili moznost zadat to ISP, ktory posobi v susednom regione. Cakali sme cenu 3000 + DPH, co by znamenalo dotovat 500 kazdu instalaciu. Vyrukovali na nas s cenou 3800 s tym, ze nam daju zlavu na 3500, lebo islo o vacsi balik. Vysledok je taky, ze stale s nimi jedname, lebo vylozit na stol 30tisic ako dotaciu za zapojenie tychto zaujemcov jednoducho nie je mozne. Novym zaujemcom avizujem cenu 3000 + DPH, ktoru povazujem za primeranu. Zatial nikto neprotestoval. Pripojenie zacina od 400 vcitan DPH, co ludom pripada ako prijatelne. To, ze za to je 128kbit/s 1:16, uz nikoho velmi netrapi. Aj tak sa to sprava takmer ako garant.

Jednoducho toto su realne ceny a pokial to clovek zo zakaznikov nevyrazi, ma problemy. Ked citam prispevky ludi, ktori sa snazia cosi robit v BA, vidim, ze nemam co zavidiet.


Ja instalaciu v zasade riesim len cez AP v klientskom rezime, aby som vedel obcas pingat klientov ako im to ide, stadardne davam ovislink 5460+ 13 dB panelovka. Za cenu 4000 Sk, k tomu sa plati 1000 Sk za instalaciu(v cene aj lozenie postreche a sietovy kabel do 20m - ak je treba dlhsi tak klient priplati). Ak sa zapaja viac ludi naraz, tak cena je dohodou. No vyzera to ze tu vo Vrabloch je to trochu vela penazi, tak som dal aj prenajom AP+antena za 200 sk mesacne, ale zakaznik musi zlozit zabezpeku vo vyske 4000 Sk..
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 07.04.2006 - 17:22 #33603
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Chalan wrote: ›
Quote: › a dokonca uz aj klienti pochopili ze wifi internet nie je zrovna lacna zalezitos a necakaju ze ich to vyjide len 2jku za istalaciu
neviem sice odkial si ale tuna v BA je ludom vela dat tisicku za zriadenie mikrovlnky...


Neviem ako ty ale ja to tam vidim ze Surany to je cca 10km od Novych Zamkov. Zemepis som mal vzdy rad Very Happy

Ale spet k veci. Postavalo sa mi uz vselico a urcite nie som sam.
Prijide za mnou clovek a pyta ze kolko by ho vyslo zapojenie. Pytam sa na kde byva, to je ok, ale z okna nema vyhlad jedine zo stoziaru. samozrejme antena - pocitac cez 20m, tak hovorim ze okolo 4200-+autobus. Pozera pomne, ako keby som bol elvis a hovori ze za 1500 by sa to nedalo? Situacia sa obratila a pozeram nanho zase ja. Zacnem hovorit ceny co kolko stoji a clovek odchadza smutny stym ze da vediet. Takze asi tolko pritom ten kto stym robi tak vie ze len ap sotji 2000sk.

Ale to byvalo tak rok a pol dozadu teraz je to vecsinou uz v pohode ale aj tak. Za robotu si nic nepytam max benzin, co prejazdim kvoli tomu, ale za 1000 mi mozu akurat tak .... a nie zapojit internet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 07.04.2006 - 18:38 #33606
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
mna zaujala veta ze vypytam si 1000sk za instalaciu...tak ked som ja zacinal pytal som 500sk. ale to uz je 2 roky nerobim. teraz predavam hw za nakupne ceny s tym ze niekedy aj celodenna robota nie je nijako ohodnotena. napriek tomu sa to zda ludom vela.
a to sa snazim robit instalacie do 3k ale nie vzdy sa to podari (w3000+8dB+pigtail+ethernet).
momentalne som spravil instalaciu za 6500 (22dB csat hp, w300g, pigtail, aktivne poe, krabica ip56, vyloznik, ethernet a sietovka).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 07.04.2006 - 20:25 #33612
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
ja to zhrniem strucne:
instalacia klienta na LAN - takmer na vsetkych bodoch 2000 Sk (+- sa do toho vojdu vsetky naklady, ak to u jedneho aj nahodou vyskoci troska viacej (pridaleko od switchu), zas sa najde druhy ktory ma k nemu blizko Wink a ludia chcu vediet hned cenu instalacie, tak ju hned dostanu a su spokojni Smile
radiovi klienti - su troska vacsi problem, dava sa im (takmer) vzdy zaplatit cena potrebneho HW co ak su dalej od AP tak to byvaju slusne vysoke ceny
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 07.04.2006 - 20:50 #33616
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
no jeden ISP dava instalaciu ludom za 2000sk s viazanostou na 2 roky ale zariadenia su jeho ! ... vlastne tych 2k je za prenajom dost vela
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 07.04.2006 - 22:30 #33624
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
fleg wrote: ›mna zaujala veta ze vypytam si 1000sk za instalaciu...tak ked som ja zacinal pytal som 500sk. ale to uz je 2 roky nerobim. teraz predavam hw za nakupne ceny s tym ze niekedy aj celodenna robota nie je nijako ohodnotena. napriek tomu sa to zda ludom vela.
a to sa snazim robit instalacie do 3k ale nie vzdy sa to podari (w3000+8dB+pigtail+ethernet).
momentalne som spravil instalaciu za 6500 (22dB csat hp, w300g, pigtail, aktivne poe, krabica ip56, vyloznik, ethernet a sietovka).


No pozri, primerne trva instalacia( lozenie po strechach rodinnych domov) tak 3 hodinky, robime to dvaja. Ratajme 200 sk kabel s koncovkami. Cize zarobim 133 sk za hodinu roboty, co je fakt dost malo, na to ze to robim po 17stej a pripadne cez vikend.
Co sa tyka ceny zariadni, tak skus nakupovat inde. Ja kupujem 5460 + 13 dB panel s 5 m kablom za cca 2000 Sk + DPH, casy ked som predaval za nakup su uz davno prec...Okrem toho sa mi takto aspon rychlo vratili naklady na vybudovanie siete.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 07.04.2006 - 22:41 #33626
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
airbilly: za pracu pri instalaciach nepytame nic, zariadenia predavame za nakup, zarabame z prevadzky siete nie z pripajania klientov Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 07.04.2006 - 23:00 #33628
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
si wrote: ›airbilly: za pracu pri instalaciach nepytame nic, zariadenia predavame za nakup, zarabame z prevadzky siete nie z pripajania klientov Smile

Ak mas uz vela klientov tak sa da. Tu vo vrabloch ma moja najvacsia konkurencia po cca 3 rokoch fungovania 100-150 zakaznikov. Su tu este dalsi dvaja.
Ja mam za 2 mesiace 15, cize na prevadzke sieti zarobim velke h.... ak to bude tak, ze budem zarabat aspon stvorciferne cislo tak mozem o niecom takom uvazovat.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 07.04.2006 - 23:05 #33629
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
airbilly: siet si zarobi na svoju prevadzku a obcasne investicie, na vlastne zivobytie zarabam inde Smile (som zamestnany na polovicny uvazok Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 08.04.2006 - 10:52 #33642
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
airbilly vidiet ze zacinas. casom prejdes na sickov (resp moj) model. cize hw za nakupnu cenu (sem tam dokonca zadotujes) a za robotu si vypytas trt.
ja siet stale dotujem po 3 rokoch co to robim z inych cinnosti napriek tomu ze siete si sama na seba akoze zaraba. ale bohuzial na chod nie na rozvoj
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 08.04.2006 - 11:11 #33643
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
si wrote: ›(som zamestnany na polovicny uvazok Smile )


teda este preventivne doplnim ze nie vo vlastnej firme Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 08.04.2006 - 13:07 #33644
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Chlapi, opat Vam nezavidim. My skusame zvysovat z 2500 na 3000 a zda sa, ze to bude viacmenej priechodne. Tymto padom urcite nebudeme musiet dotovat HW ani cestovne naklady, na krytie roboty to stale nestaci.

Toto forum je o homemade antenach. Svojho casu som tiez uvazoval nad vyrobou anten, aby sme zrazili aspon niekolko stovak na nakladoch. Momentalne spekulujeme nad tym, ze si nechame vyrezavat Yaginy laserom. Skuska telesa anteny dopadla dobre, akurat nam este chyba ziaric a ta plastova krabicka, kde je zakonceny zvod. Ziaric sa da tiez spravit, hladam vhodneho dodavatela na tie krabicky. Tam asi bude najdrahsia vyroba formy, lisovanie samotne je uz bagatel.

Yagi anteny predava jeden lokalny ISP za 650-900 + DPH, takze to stoji za namahu. Tieto anteny sa osvedcili aj na kratke prepoje vnutri obci.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: RE: Naj homemade antena  PostPosted: 08.04.2006 - 17:08 #33652
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
Robert wrote: ›
ja keby som chcel zbit naklady dole tak by som isiel do:
http://*REKLAMA*.sk/shop.php?result=prod ... aru=CLIPA8
-- nieco ako "homemade" ale snad do 1km by to islo a za 700sk s kablom je dobra cena
-- alebo kvalitnejsie riesenie Yagi za 1200 http://*REKLAMA*.sk/shop.php?result=prod ... u=YAGI12CB

btw. nema niekto s nou skusenosti ?

a ako klienta by som trepal všade kde sa da (kratke vzdialenosti od PC ->antena) PCI kartu
http://*REKLAMA*.sk/shop.php?result=prod ... WL-5460PCI
za 900sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)