Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 00:37


Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
majklxxx
Post subject: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 08:08 #33171
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
Aky maximalne dlhy nekvalitny kabel ste pouzili?
myslim H125, H155 RG58 a borci aj RG6 (satelitny koax)?
uvedte aj zisk anteny a silu a kvalitu signalu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 08:47 #33172
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
to si nevies zratat utlm? pouzi Search a najdes kopec prispevkov kde sa riesili podobne veci.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 09:06 #33174
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
stab_ wrote: ›to si nevies zratat utlm? pouzi Search a najdes kopec prispevkov kde sa riesili podobne veci.


ja nepotrebujem teoriu, ale prax
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 09:06 #33175
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

no ale ked uz chces vediet tak uvediem priklad... ked som zacinal a robil svoje prve spoje, nic mi nehovorilo slovo "utlm" a podobne veci - z wifi som prakticky nic nevedel a robil blbosti, skusal pokus-omyl. No a tam sa mi podarilo dat najdlsi kabel.
- Antena bola FW 15db sito
- kabel bol RG58 dlhy asi 18-20m
-karta v pc, myslim ze este tie stary realteky

no a slo to proti 8,5db vsesmerovke zhruba na vzdialenosti 1 - 1,5km...

neviem ti povedat kvalitu signalu, ale pingy boli okolo 2-8ms. Dodnes to slape, nechcel som to menit na vlastne naklady ked s tym nebol problem. Urcite to je maximalne zle riesenie, ale v tedy som nevedel ani co je to "utlm"...
Dnes pouzivam maximalne dlhy kabel do 7m, ale najradsej davam vsade AP+antena+1m kabel
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 09:11 #33176
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
majklxxx wrote: ›
stab_ wrote: ›to si nevies zratat utlm? pouzi Search a najdes kopec prispevkov kde sa riesili podobne veci.


ja nepotrebujem teoriu, ale prax

prax je taka ze ze pouziva co najkratsi mozny (ako to situacia dovoli) a najlepsi kabel. staci? vypoctom sa pri wifi nevyhnes.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majklxxx
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 09:17 #33177
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
Aman wrote: ›no ale ked uz chces vediet tak uvediem priklad... ked som zacinal a robil svoje prve spoje, nic mi nehovorilo slovo "utlm" a podobne veci - z wifi som prakticky nic nevedel a robil blbosti, skusal pokus-omyl. No a tam sa mi podarilo dat najdlsi kabel.
- Antena bola FW 15db sito
- kabel bol RG58 dlhy asi 18-20m
-karta v pc, myslim ze este tie stary realteky

no a slo to proti 8,5db vsesmerovke zhruba na vzdialenosti 1 - 1,5km...

neviem ti povedat kvalitu signalu, ale pingy boli okolo 2-8ms. Dodnes to slape, nechcel som to menit na vlastne naklady ked s tym nebol problem. Urcite to je maximalne zle riesenie, ale v tedy som nevedel ani co je to "utlm"...
Dnes pouzivam maximalne dlhy kabel do 7m, ale najradsej davam vsade AP+antena+1m kabel


presne taky typ odpovee som chcel pocut...
je zarazajuce ze na tak dlhom kabli a ide to na vzdialenost tolko km..

mne by stacilo aj 13 RG58 + F konektory + Antena (asi 17dB) a na max. 500 m by to islo, ale ako ? ty si v zarusenej oblasti ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 09:32 #33178
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
moze ti napisat ze je v zarusenej oblasti, ale to nijak nezaruci ze to pojde aj tebe. mam innstalaciu kde je 33m kabla a spoj je na 3km a funguje to. ale skor ako som natiahol kabel som vedel aky mam signal a vedel som ze ak nedomrvim kabel (koncovky) tak mi to bude fungovat s dlzkou 40m.

a kabel RG6 vrelo doporucujem je lacny ma 75 ohmov a v rukach zaciatocnika je asi to naj co existuje. (mozno sa ti po 2- 3 spalenych kartach konecne bude chciet zapodievat teoriou)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majklxxx
10 Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 09:55 #33182
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
stab_ wrote: ›moze ti napisat ze je v zarusenej oblasti, ale to nijak nezaruci ze to pojde aj tebe. mam innstalaciu kde je 33m kabla a spoj je na 3km a funguje to. ale skor ako som natiahol kabel som vedel aky mam signal a vedel som ze ak nedomrvim kabel (koncovky) tak mi to bude fungovat s dlzkou 40m.

a kabel RG6 vrelo doporucujem je lacny ma 75 ohmov a v rukach zaciatocnika je asi to naj co existuje. (mozno sa ti po 2- 3 spalenych kartach konecne bude chciet zapodievat teoriou)


no ja mam teraz vlastnorucne robene koncovky rpSMA - pocinovane,pokrutene nezakrimpovane a ide to Smile

RG6 som len cital ze ho nejaky borci pouzivaju, ale skusenosti s nim nemam ... viem ze wifi pouziva 50 Ohm, a sak 75Ohm nie je az tak vela oproti 50
Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majklxxx
10 Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 09:56 #33183
Basic


Joined: Mar 30, 2006
Posts: 417
Location: C:\WINNT>
stab_ wrote: ›moze ti napisat ze je v zarusenej oblasti, ale to nijak nezaruci ze to pojde aj tebe. mam innstalaciu kde je 33m kabla a spoj je na 3km a funguje to. ale skor ako som natiahol kabel som vedel aky mam signal a vedel som ze ak nedomrvim kabel (koncovky) tak mi to bude fungovat s dlzkou 40m.

a kabel RG6 vrelo doporucujem je lacny ma 75 ohmov a v rukach zaciatocnika je asi to naj co existuje. (mozno sa ti po 2- 3 spalenych kartach konecne bude chciet zapodievat teoriou)


no ja mam teraz vlastnorucne robene koncovky rpSMA - pocinovane,pokrutene nezakrimpovane a ide to Smile

RG6 som len cital ze ho nejaky borci pouzivaju, ale skusenosti s nim nemam ... viem ze wifi pouziva 50 Ohm, a sak 75Ohm nie je az tak vela oproti 50
Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 10:01 #33184
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

no ani ja by som nepouzil ked netreba dlhy kabel... v tedy som bol v nezarusenom prostredi a tak to bezalo, ale mat tereajsi rozum, tak dam vsade AP+antena+1m kabel - najistejsia vec ktoru vies riadit z domu. Je to dobre uz len z toho hladiska ze ked ti nejaky dementny zakaznik zavola ze mu nejde net, tak opingas jeho AP, ked ide, tak nech si riesi svoje problemy a ked nejde, nech sa reset...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Dikobraz
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 10:02 #33185
Guru


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 1130
Location: Velke Kapusany
My na vsetko pouzivame RF240 alebo H155. Hrube kable nemame radi. Koncovky robime priamo na mieste. Bez pigtailu. Rovno na kabel Nko a SMArp.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 13:37 #33193
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
75 ohmov je vela, o PSV sa tu rozpisovat nebudem pretoze to asi nema zmysel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 15:12 #33200
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

majklxxx wrote: ›
RG6 som len cital ze ho nejaky borci pouzivaju, ale skusenosti s nim nemam ... viem ze wifi pouziva 50 Ohm, a sak 75Ohm nie je az tak vela oproti 50
Laughing


to mozes pouzit rovno aj UTP, ten ma 100 Ohmov, tiez to nieje az tak velky rozdiel a je LACNY Laughing Laughing Laughing

ale vazne: belden h155 stoji okolo 20Sk/m tak co tu riesis?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
sup
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 16:18 #33201
Basic


Joined: Nov 16, 2003
Posts: 66

No len tak pre zaujimavost, ked som ja s kamaratom zacinal s WIFI pred niekolkymi rokmi mali sme siet postavenu na takejto zostave:
1PC - realtek PCI karta
- cca 20m koaxialneho 75ohm kablu na satelit, vlatsnorucne amatersky "krimpovany" konektor a originalny pigtail
- plechovica na 80cm satelitnej parabole

2PC - to iste, ale kabel cca 5m a antena bola nejaky biquad, alebo ako sa to vola (plech a na tom take 4 stvorceky z drotu)

Toto nam slapalo na 2km, pingy 3ms, rychlost cca 4,5mbps.
Vtedy to bolo nezarusene prostredie.
Rozbehali sme to na jesen, medzi nami bol jeden vysoky strom. Na jar mu zacali rast listy a cely spoj spadol. Ale cez zimu to islo prekvapivo dobre. Teraz by som sa smial niekomu, co by robil takyto spoj, ale nikto uceny z neba nespadol...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Aky max. dlhy (ne)kvalitny kabel ste pouzili?  PostPosted: 01.04.2006 - 20:23 #33212
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
sup: no co, ja som neakych viac nez 10 rokov dozadu doma neaku chvilu fongoval na koaxovej sieti postavenej zo vsetkeho mozneho, nasiel sa tam aj 75 ohm TV coax Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)