Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 16:00


outdoor skrina pre miniPC

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Chalan
Post subject: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 11:09 #32578
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
potrebujem kupit vodotesnu skrinu do outdoor kde sa mi mesti miniPC a nebude mi tam robit haluze ked nan tu skrinu bude prazit slnko a ked bude vonku mrznut... kde sa taketo skrine daju kupit a kolko stoja... dakujem... do strojovne vytahu to vraj dat nemozem Sad


Last edited by Chalan on 23.03.2006 - 08:07; edited 2 times in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 12:52 #32584
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Chalan: miniPCI je karta, ta sa ti zmesti asi kamkolvek, otazka je ze v com ju budes mat osadenu ? (inac wrap-y ktore mam tak mam poumiestnovane (tiez) v IP55 plastovych krabiciach vonku v exterieri a pohoda (akurat narozdiel od ostatnych zariadeni tam mam tan plosak uchyteny srobikmi Smile )
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 13:03 #32586
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
si: vsak ty vies co myslim Smile uz som to opravil... samozrejme myslim miniPC (FlexATX v malej skrinke)... potrebujem skrinu, plechovu so zamkom na outdoor (vodotesnu) kde by som umiestnil 230V aj tento miniPC, zalozny zdroj, 40-60Ah baterku atd... bojim sa vsak ze sa mi v lete bude pocitac prehrievat a v zime zas robit namraza... poradte prosim kde kupim kvalitne skrine za dobru cenu... v strojovni by to bolo fajn ale vraj vysla nova vyhlaska a pri revizii by ma dodrbali... vraj to tam nema co robit... Sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 13:13 #32587
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Chalan: pokial viem tak ziadna nova vyhlaska, v strojovni vytahu nemaju co hladat ziadne veci ktore s vytahom nesuvisia uz roky...
nesmies tam vopchat nic moc kurive (takze ziaden intel ! Smile ) a vhodne by bolo aby bola skrinka strieborna a pod. (aby absorbovala minimum slnecnych lucov), okrem toho tam mozes dat neake tie vetraky s ventilatormi; v zime ak by si mal prilis velke obavy sa zas da dnu kurit, ale to uz ide hodne do penazi... (videl som uz ale aj take riesenia s termostatom (aj na kurenie aj na ventilatory Smile )
v kazdom pripade potom ale vol skrinu vhodne vacsiu, pokial to tam budes mat narvane moc natesno, tak to neni sanca v lete uchladit...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 13:27 #32588
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
no ja by som bol skor za dat to do strojovne do nejakej indoor skrine... pokial viem ty mas v strojovni masiny, nemas z toho problemy?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 13:40 #32589
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Chalan: ja nemam v strojovni nic, mam sice zariadenia v priestoroch na streche, ale nie priamo v miestnosti strojovne Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 13:43 #32590
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ok... a nevies mi poradit tu skrinu kde by sa mestil maly pocitac a mala by krytie a bola by vodotesna?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 13:46 #32591
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Chalan: takto "z brucha" nie, skus zajst do neakej specializovanej predajne s elektroinstalacnym materialom a tam ovykle maju aj take....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 13:54 #32592
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ok, skocim do hagardu... a nemoze sa mi na tom disku v zime robit namraza? a v lete sa to cele bude prehrievat?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 14:08 #32593
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Chalan: v zime sa ti namraza moze teoreticky robit jedine na samotnej skrini, na disku a elektronike nie, kedze fyzikalny princip je taky, ze namraza sa ti vytvori len tam kde sa ti prostredie (vzduch) styka s povrchom chladnejsim (pricom ten povrch musi mat teplotu nizsiu ako je teplota rosneho bodu pri danej (hmotnostnej) koncentracii vody vo vzduchu)
kondenzovat na lubovolnom povrchu ti to bude len v pripade ze teplota vzduchu je nizsia ako je teplota rosneho bodu pre danu koncentraciu vody vo vzduchu; tento pripad mozes vidiet aj vonku - hmla; vzhladom na to ze si ale zariadenie vo vnutri trocha nakuri tak je vysoko nepravdepodobny vyskyt takejto situacie vo vnutri v skrini.

prehrievanie v lete zavisi od toho ako bude ta skrina vyzerat, kde bude umiestnena, ako bude odvetravana....
(mozes napriklad skrinu umiestnit na severnu stenu strojovne kde je vystavena expozicii slnecneho ziarenia pocas dna minimale...)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 14:25 #32594
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
uff, diki, celkom slusne si to napisal ivan, ako z knizky Smile ta skrina bude na SV stene tej strojovne takze tam by to mohlo byt ok... dakujem za vysvetlenie... este ked sa mi podari zohnat dobru skrinu za par supek budem stastny Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 16:30 #32598
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
ak tej skrinke bude teplo tak ju mozs strict do vacsej skrinky a do tej vacsej skrinky narobis diery (vola sa to tropico tusim). teplota vo vnutri ti potom klesne - pomaha to iba pred priamym slnkom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Miso
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 17:10 #32599
Basic


Joined: Jún 26, 2003
Posts: 270

Ja som par krat v pohode napchal klasicky Compaq desktop PC z vypredaja do plechoveho rozvadzaca z hagardu a prezil tam az kym ho neukradi. Zimu aj leto bezproblemov - tesne uzatvoreny a bez kurenia a chladenia. Popytaj sa napriklad v HAGARD-e na SAREL skrinky - maju ich v roznych velkostiach aj s volitenlym prislusenstvom s moznostou uzamknutia. Ceny su podla velkosti skrinky od 2500 do 4000Skk s DPH
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 21:17 #32611
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

Pred 2 tyzdnami som kupoval skrinku uzamykatelnu s krytim IP65, s rozmermi cca 400x400x200 mm za cenu 2400SK v Trnave www.zeko.sk
Planujem ju este natriet striebrenkou. Vetranie som uz vyriesil, kedze uz nie je zima, tak s kurenim sa budem bavit neskor.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Miso
Post subject: RE: outdoor skrina pre miniPC  PostPosted: 22.03.2006 - 23:16 #32620
Basic


Joined: Jún 26, 2003
Posts: 270

Zrejme tiez SARELku podla toho co som videl v ponuke firmy ZEKO... Su dost pouzivane, dost odolne a huzevnate a PCcko ti v pohode pohltia v svojich utrobach. Inak poznam dobreho klampiara ktory v pripade vacsieho zaujmu doda a na mieru vyrobi potrebne skrinky. Mne vyrabal jednu skrinku na umiestnenie pocitacov - kvazi RACKove rozmery 600x600 podstava a 1500mm vyska - 2mm plech a uzamykatelne dvere - za 4500Skk.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)