Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 04:37


UTP kabel po vonku

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
si
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 14.07.2003 - 23:06 #2856
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Nechcem provokovat, ale u normalnych ludi sa neaky kusok koaxu vyskytuje iba medzi antenou a radiovym zariadenim a vsade inde maju strukturku...
PS: ak sa niekomu podari rozpojit kabel, musi to pri tych 400 metroch byt velka sranda hladat Smile (ked to spravi niekto s TPckom, zvycajne mas f pazi, lebo nejde iba on, ale ked to spravi s koaxom, nepojde nikto - lebo to funguje ako zbernica)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 14.07.2003 - 23:32 #2858
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
no, u mna je to vcelku problem spravit strukturku, kedze vsetcia su od seba dost daleko. a chcel by som vidiet, ako by krasne vypadalo 7 UTP kablov vedla seba z baraku na barak. Nehovoriac o spojoch popod a cez balkony.

Jedine inteligentne riesenie by bolo, keby mal kazdy u seba switch, ale to by sa statne zvysili naklady (nehovoriac o tom, ze ked sa kaskaduje viac ako 4 switche, tak to zacina blbnut)
Koax bol v mojom pripade jedine inteligentne riesenie ( okrem mikrovlnky, ale to by tiez nebola ziadna vyhra ).
A uz to tu fici cez 2 roky, bez nejakych vaznych problemov.
Iba raz sa stalo ze sa to rozpojilo, a aj to som do hodiny vyriesil.
takto nejak to u nas vypada http://www.kabatus.host.sk/mapa.jpg
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 15.07.2003 - 08:49 #2864
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
No to je tvoja vec, ja by som koaxovu siet uz nerobil ani nahodou... a ak potrebujes velmi velke vzdialenosti medzi PC, tak celkom dobry dosah ma token ring Very Happy

Forbidden
You don't have permission to access /mapa.jpg on this server.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 15.07.2003 - 08:56 #2865
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

> PS: ak sa niekomu podari rozpojit kabel, musi to pri tych 400
> metroch byt velka sranda hladat

Lepsi tester na sietove kable (koax, TP) ti okrem testovania ci funguje dokonca ukaze dlzku kabla !!!, takze ak mal predtym 400m a teraz 350, vies kde asi mas hladat rozpojenie...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 15.07.2003 - 12:13 #2870
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
paulie: Ale kolko taky tester stoji? Nie je lacnejsie spravit siet predsa len na TP? Smile
si: Vraj arcnet na koaxe (ako hviezda, nie ako zberncia) by mal dosiahnut 500m. Ale myslim, ze tam je maximalna rychlost 4 Mb. Sad To uz sa viac oplati kupit si nejaky vysokorychlostny modem Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 15.07.2003 - 12:53 #2871
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

kockac: ja som neobhajoval koax Smile

len som spomenul mozny sposob hladania chyby v kabelazi, inak pre niekoho kto robi casto sietove kable a konektory je taky tester asi nevyhnutny... ale ak ma mat tie funkcie spominane vyssie tak bude fakt DOST drahy Sad
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 15.07.2003 - 23:47 #2892
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
no, mne staci merak, a ci nameram 25 Ohm, alebo nenameram (ked nenameram je to horsie ) Ale stalo sa to zatial len raz ( pred rokom) a to jeden nestastnik zlomil kabel. Za xvilku som to mal zistene, kde to presne bolo, a hned som xybu odstranil.
a dufam, ze tento link uz pojde http://www.kabatus.host.sk/mapa.html
Ale uz aj pomaly zacinam rozmyslat nad TP-ckom, aspon u tych, ktory su napojeny na net. Ale to az ked na to budu financie.
BTW videl som uz koax spoj medzi dvoma masinami cca 400 m a islo to do pohody, a este aj ide. u nas je masina od masiny najdalej cca 120 m, co neni az tak hrozne.
Ale obcas mi uz zacina liezt na nervy ta ryxlost, ale co uz ( na net to zatial staci Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)