Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 12:34


UTP kabel po vonku

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Tadzesi
Post subject: UTP kabel po vonku  PostPosted: 24.06.2003 - 22:12 #2550
Basic


Joined: Apr 29, 2003
Posts: 17
Location: Michalovce
Vie niekto ako to je pri UTP ked ho taham povonku? Myslim burky a blesky ktore teoreticky mozu ohrozit siet a popripade zdemolovat drahe WiFi zariadenia alebo PC.
Zopar ludi ma uz strasilo, ale chcel by som pocut nazor ludi z paxe. Osobne si myslim ze ak praskne blesk dakde blizko, tak mi to cez TV antenu prepali vsetko az k telke, ktora to urcite neprezije.
Mam pravdu, alebo sa mylim.

P.S. optika by to poriesila, ale cena pri prepojeni zopar domov by bola ukrutanska
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kenny
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 25.06.2003 - 08:51 #2555
Basic


Joined: Mar 18, 2003
Posts: 160

Prax je taka ze ked tam das bleskoistky na LAN tak ti to :
1. Pri priamom zasahu bleskom to odpali co sa bude dat !!!
2. Pri nepriamom zasahu (napr: zasah blisko siete - vedlajsia budova)
tak ta bleskoistka poboze lebo i vyboj dokaze znicit HW.
Ked nemas kable cez hromozvod tak to tiez pomoze i ked travi vasu budovu ale samozrejme neni to 100 percentna istota !

Bleskoistky na wifi tiez pomozu pri vyboji ale nie pri priamom zasahu,
a naviac to setri VF - WIFI zariadenia.
Anteny WIFI daj radsej o nejaky ten meter nizie a dalej nez je hromozvod ci spol. antena (blesk dokaze preskocit i na WIFI antenu ked je blizko a samozrejme ze sito neuzemnuj lebo sa z toho stane dobry hromozvod.

!!!Bleskoistky su iba proti vybojom nie proti blesku!!!
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
eraser
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 10.07.2003 - 20:25 #2739
Basic


Joined: Júl 10, 2003
Posts: 17
Location: Senica
Ked mozes tahaj to cez vnutro - sachty, rozvod, atd.

Pouzivaj tieneny kabel.

Odpalene moze byt hocico, zazil som aj pripady, ze siet, ktora bola vytvorena iba v budove odpalila switch a zopar sietoviek.

Tahal som v jednej firme 120 m vetvu (samozrejme som pouzil zosilovac), ktora mala cistych 100 m kabla tahaneho vonkom a funguju uz 2 roky a nic sa im zatial nestalo.

Ked ti mozem poradit, vyhybaj sa streche, tahaj to skorej cez balkony a okna, teda ak sa da. Nemozem to posudit, lebo nevidim tvoj cinziak.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 11.07.2003 - 09:53 #2763
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
mam tahanych po streche 130 metrov ethernetu a zije to.... a co sa tyka anten a stoziarov, mam taky blby dojem ze podla predpisov uzemnene byt musia Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 13.07.2003 - 23:20 #2809
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
noooo, takze co mame my. Tahame na dedine, zatial 6 ludi na kábly, jeden na rádiu. Najdlhšia vzdialenosť cca 120m FTP, dalsie 60-100m. Za pol roka mi odisli zatial dve sietovky, switch drží. Avšak sa snažim, pokial sa dá, pri burkach tie káble vyťahovať. Bleskoistky sú pre mňa moc nákladné, radsej kúpim kartu za 300,-.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mathew
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 13.07.2003 - 23:33 #2811
Site Admin


Joined: Dec 23, 2002
Posts: 910
Location: Zvolen
Všetko na streche musí byť uzemnené.Inak neuzemňovať anténu pri je dobrá pakovina pretože bles sa šíri samozrejme smerom najmenšieho odporu t.j. k zemi takkeďa udrie veďla do do výťahovej šachty tak si zrovna nebude ˇhladať naše wifi.

Potrvrdzujem to čo tu bolo uvedené Prími zásah a ani zásah v okruhu 10 metrov neprežije žiadne zariadenie aj z dvaciatimi bleskositkami. Tam to už nie je o kábli ale ošírení vzduchom.

jediné a fakt jediné riešenie su optické spoje ale somozremme , že to nemá význam pokiaľ máte zariadenia pod strechou.

Pri ťahaní TP po streche je fakt jeho hlavná nevýhoda na dlhšie vzdialenosti . že burka može byť pomaly v susednom okrese a menej zdatné zariadenia to nemusia zvládnuť.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mayko
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 14.07.2003 - 14:45 #2835
Basic


Joined: Apr 29, 2003
Posts: 2

my mame potahane kable po vonku ale zatial aj ked bola burka tak sa nic nestalo nejde to sice po streche ale popod okna a drzi to a kably niesu ani tienene takze skludom mozes tahat len nezabudni cca po 100m dat bud switch alebo zosilovac
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mi
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 14.07.2003 - 20:02 #2840
Basic


Joined: Mar 08, 2003
Posts: 113
Location: Michalovce
No, myslim ze tieneny kabel ma nevyhodu medzi budovami ak je tam rozdiel potencialov.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 14.07.2003 - 21:34 #2845
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
pokial mas spravenu dobre elektroinstalaciu, nemas mat co rozdiel potencialov; pokial ju mas na <>, tak ten rozdiel mozes mat aj v ramci jednej miestnosti medzi 2ma zasuvkami. Tieneny kabel ti ale aspon menej chyta rusenia z vonka;
Ak su na sieti iba SWITCHe da sa ist s ethernetom az do 150 metrov (SWITCHe musia byt preto aby dane medium bolo bezkolizne - FD; inac to nechodi; mam to overene u mna na sieti)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mi
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 14.07.2003 - 22:08 #2847
Basic


Joined: Mar 08, 2003
Posts: 113
Location: Michalovce
Lenze ked to tahas po vonku, tak je predpoklad ze to bude medzi budovami, alebo aspon medzi vchodmi v panelaku a tam mam take styri strachy ze nie je rozdiel potencialov.
Ja mam medzi switchmi (lacne Gembird) 150m UTP sem tam popri kablovke, sem tam pri 220V. Sice Pingy chodia perfektne, ake ked pingam na druhu stranu velke pakety, tak uz je 22% loss . Mozno by to chcelo kvalitnejsie switche aby to dokazali pretlacit.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 14.07.2003 - 22:21 #2848
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
hmm si si isty ze su to potom naozaj SWITCHe ? ja mam tiez na sieti tie najlacnejsie kusy HW, ale aj ten 150 metrov dlhy kabel chodi bez akychkolvek problemov a strat (zato ked tam bol svojho casu jeden HUB, tak to (ne)chodilo s velmi vysokou stratovostou a na HUBe stale blikala colision (aj ked sa tam nic neprenasalo)

Jo, a taktiez mam tahane medzi strechami kable (nosne lano s ethernetom), su tienene a ziaden problem s tym nemam
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mi
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 14.07.2003 - 22:36 #2851
Basic


Joined: Mar 08, 2003
Posts: 113
Location: Michalovce
Tiez som mal pochybnosti ci je to hub alebo switch, ale pustal som nejaky snifer a iny traffic okrem svojho som nevidel . Alebo aj huby vedia smerovat pakety? Po vonku mam max 68m kabel a aj ked dost riskujem (krizuje kolmo 2 hromozvody) je zatial vsetko OK, len sa bojim co na to povie zima, ci nepopraska izolacia. nepouzivam kabel urceny pre exterier.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 14.07.2003 - 22:46 #2852
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
ja ten kabel na streche mam uz 3 roky, tiez to nie je ziaden specialny kabel, dokonca je na streche aj zletovany a izolovany (lebo bol kratky, bolo ho treba nadpojit), bleskozvodov krizuje viacero a zatial v pohode funguje.
HUBy packety smerovat nevedia, otazne je nakolko to je prechod medzi HUBom a SWITCHom, skor by ma zaujimalo potom aku hlasku ti to povie v linxe pri nahadzovani sietovky (rtl8139; sys900 a pod.) ti napisu aj nieco o tom koho mas na druhej strane - napriklad: eth1: Setting 100mbps full-duplex based on auto-negotiated partner ability 45e1.
na zaklade toho 45e1 vies co je to na druhej strane zac (je to bitova hodnota, tu je vyznam jednotlivych bitov:
0x8000 Link partner can send more info.
0x4000 Link partner got our advertised abilities.
0x2000 Fault detected by link partner (uncommon).
0x0400 Flow control supported (currently uncommon)
0x0200 100baseT4 supported (uncommon)
0x0100 100baseTx-FD (full duplex) supported
0x0080 100baseTx supported
0x0040 10baseT-FD supported
0x0020 10baseT supported
0x001F Protocol selection bits, always 0x0001 for Ethernet.
ked nie je na druhej strane nic, dostanes 0000; musim overit co to spravi s 10 a 100mbit HUBom...)
Viacej zaujimaveho citania sa da najst tu:
http://www.scyld.com/expert/mii-status.html
http://www.scyld.com/expert/NWay.html
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 14.07.2003 - 22:56 #2853
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
jo a este jeden sposob ako zistit ci to je komplet SWITCH alebo neaky hybrid - daj si pingat napriklad pocitac na porte 1 (z pocitaca ale nesmies generovat ziaden traffic), potom ho prepichni do portu 2. Ak sa ti pingy hned rozbehnu, znamena to ze to nie je 100%ny SWITCH - pretoze SWITCHu chvilu trva (ak dana sietovka sa neozve sama) kym si zisti ze sa dana MAC adresa prestahovala inam... Ak to budes skusat, skusaj to vzdy medzi 2ma susednymi portami, oni to obcas totizto vyrabaju tak, ze su vzdy stvorice portov ako HUB a tieto jednotlive stvortice su uz prepojene medzi sebou ako SWITCH
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: UTP kabel po vonku  PostPosted: 14.07.2003 - 23:03 #2855
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
No, ja mam tahanych cca 400m koaxu cez tri panelaky, vacsinou popod okna a balkony(hlavne cez ap od balkonmi to bola sranda tahat) problem s packelossom nieje, ale sranda bola ked som zapajal do kompu konektor a oprel som sa o radiator. Ma to pokopalo jak svina. Cize u niekoho je bude prehodena faza, alebo ina faza, a vznika tam nejaky ten potencial. Ale problemy to zatial nerobi ( az na jedneho typka, ktoremu pravidelne po pol roku odide sietovka Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)