Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:42


Skusenosti s kablom kat7

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
Trevor
Post subject: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 25.01.2006 - 19:00 #28612
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Zohnam som lacno tento kabel a chcem ho pouzit na prepoj cca 80m 1gigabite. Vsetko by bolo ok len neviem ze co dat na konce lebo klasicka koncovka tam nejde a nejake luserske riesenia by som nechel pouzivat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Ozzman
Post subject: Re:  PostPosted: 25.01.2006 - 22:22 #28629
Basic


Joined: Dec 13, 2005
Posts: 23
Location: BB - BA
Ak mas na myslis CAT7 twisted pair kabel (mal by mat 4 pary vodicov zvlast tienene) tak tam nemoze byt problem. No, urcite tam musi ist klasicky RJ-45 konektor /treba pouzit tieneny!!!/. Odizolujes, nakrimpujes a basta Very Happy Ak ti tam nepasuje RJ-45 konektor tak mas nejaky "bujny" kabel. Na 80m to podla specifikacie pojde naisto, kedze teoreticky ten kabel moze dat na 100m aj 10 Gbit. Ide o to ci si naozaj kupil seriozny Cat7 kabel alebo len daky smejd co niekde odcvakli bezdomovci Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: Re:  PostPosted: 25.01.2006 - 23:00 #28633
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Ozzman wrote: ›Ak mas na myslis CAT7 twisted pair kabel (mal by mat 4 pary vodicov zvlast tienene) tak tam nemoze byt problem. No, urcite tam musi ist klasicky RJ-45 konektor /treba pouzit tieneny!!!/. Odizolujes, nakrimpujes a basta Very Happy Ak ti tam nepasuje RJ-45 konektor tak mas nejaky "bujny" kabel. Na 80m to podla specifikacie pojde naisto, kedze teoreticky ten kabel moze dat na 100m aj 10 Gbit. Ide o to ci si naozaj kupil seriozny Cat7 kabel alebo len daky smejd co niekde odcvakli bezdomovci Smile


dovol aby som ta opravil Razz kabelaz CAT7 ma svoje konektory, keby si aj nasadil konektor RJ45 Cat5 tak tym celu kabelaz degradujes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Ozzman
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 27.01.2006 - 00:10 #28777
Basic


Joined: Dec 13, 2005
Posts: 23
Location: BB - BA
Mas pravdu. Ale neviem ci GG konektory su nutne ak mu staci 1 Gbit. Teoreticky by sa tam mal na ten kabel dat aj RJ45, alebo sa mylim? Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 27.01.2006 - 22:15 #28843
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

neviem co riesite za bludy

gigabit pojde na kazdom cat 5e kably a testy ukazali ze chodi aj na 80%
cat 5 kabloch

takze neviem naco so hras s hentakym neohybnym a tazkym kablom ktory ti je na dve veci...

a k tomu krimpovaniu
hentake kable nie su urcene na priame nakrimpovanie ale vyzaduju provedienie do patch panelu a stade pojde patch kabel do kompu
lebo je to velmi neohybny kabel a hrozi ze sa ti to pokasle ak stym budes manipulovat s koncovkou
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 27.01.2006 - 22:35 #28845
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › Ak ti tam nepasuje RJ-45 konektor tak mas nejaky "bujny" kabel. Ide o to ci si naozaj kupil seriozny Cat7 kabel alebo len daky smejd co niekde odcvakli bezdomovci

Smile Smile Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 28.01.2006 - 10:03 #28854
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 752

nahod na konce zasuvky a z nich pojde normalny cat5, alebo tam napancuj zdierky na patchpanel
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 30.01.2006 - 20:54 #29100
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Kupil som nieco co sa vola keystone na kat6 a vyzera ze to tam v pohode pojde.

Problem preco som nepouzil klasicke koncovky rj45 je ten ze tie zily su tak hrube ze jeda zaberie dve pozicie a to nehovorim otom ze to tam ide ako komu sa nechce.

Preco som pouzil tento kabel je ten ze bol za velmi dobru cenu a potom asi 55m je vonku medzi dvomi cinziakmi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
karkijunior
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 31.01.2006 - 09:17 #29127
Basic


Joined: Nov 30, 2005
Posts: 51

Niekedy šetrenie je horšia inštalacia:(a horšia investicia ale tak niekedy je pravda že sa objavy dačo za dobru cenu normlane si mal kupit obyčajny tieneny kabel v ageme 300m za dakych 2000sk neviem ako idu teraz ceny.Hlavne čo musiš dodržat ked ceš prenašat 1GB po tej linke je
1.tieneny kabel
2.tienene koncovky
3.a hlavne daj tam krytky ked ceš ist priamo na RJ45

Ja by som tvoj problem vyriešil takto ked mas už kupeny takyto kabel a ideš robyt takuto linku tak jednoznačne ten kabel daj do husieho krku predsa ideš už robit seriozny spoj:)kabel neohybaj rob mu obluky nerob mu 90 stupnovy ohyb.Niekedy sa to dost lame:( ked po case ten kabel narovnas da sa to riesit kablom ktory ma v nutri tzv vlasi ja to tak volam kablik teda jeden kabel ma v nutry malinke medene kabliky je to fajn ked tahaš ten kabel vselikade:)

Ten problem co mas že maš jednu žilu ako dve žili poznam dost osobne su to vetšinou staršie kable alebo kable ktore maju v sebe namiesto tych vlasou čisty jeden medeny kablik.Koncovka klasika kupiš v dakom velkosklade ale viem že ten kabel tam ide tažko:( použi daku vazelinu natri kable a napchaj to do koncovky:) ja smm to tak raz robil:)A inak ten kablisko aky mas ty je to jeden typ použiva ho IBM a roby s toho patch kable a ma tam ine koncovky su lisovane a cele su oplechovane takže co bolo spominane a nikto ty priamoneodpovedal na otazku hej je ten kabel hrubši ako ostatne su tam aj ine koncovky pri klasickej idu pary vedla seba pri tejto koncovke idu pari na dve poschodia jeden par hore druhy pod nym netusim ako to robia ale je to tak :(mam doma 2 take patch kable tie hrube pary co ma.

A inak to s tim prenosom a tienenym hej možeš aj na netieneom kabli teoreticky prenasat 1GB lenže maš tam straty to je prva vec a to tienenie je na to aby ten kabel nenakupoval na tie žili dake rušenie nech sa neindukuje napätie a podobne veci:) a rada ked ceš najdi daku firmu čo sa zaobera tymto a popytaj sa či ti tam nenalisuju origoš konvocku ale ja by som to riešil dvomi zasuvkami tienenymi tam tie kable narveš a potom si kupiš obyčajne origoš patch kable a idš priamo do svitchu:))
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
karkijunior
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 31.01.2006 - 09:20 #29128
Basic


Joined: Nov 30, 2005
Posts: 51

kukal som to čo si kuil hej aj toto a da:) a kupil si dufam taketo dačo

http://www.itrademarket.com/member/186164_c6stp.jpg
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Trevor
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 31.01.2006 - 11:20 #29138
Basic


Joined: Jan 04, 2005
Posts: 193
Location: Šurany
Ako som uz napisal vysie kupil som nato v bgs koncovku vola sa to keystone kat6 stp teda je to tienena vyzera to tak ako isto ako to na tom tvojom odkaze. Dnes to pojdem nahodit a uvidim.

To Ozzman : neviem co si tym chcel povedat ale nemam to od ziadnych bezdomovcov a ten kabel je 4x2/0,65 takze to do klasickej koncovky ci uz tienenej alebo netienenej nedas ani keby si ju posexoval. Sice kabel ti tam nejako vleze ale samotne zily nedostanes do tych voditok Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
karkijunior
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 31.01.2006 - 15:15 #29147
Basic


Joined: Nov 30, 2005
Posts: 51

Hehe Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 26.03.2007 - 16:20 #48368
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

ALL: nejake novsie skusenosti s CAT7 ? Chcem pripojit k switchu 2 servre na gigabit sietovkach, cca 20-50m kabla, tak rozmyslam, ci tam nedat uz CAT7. Mozete odporucit na to nejaku znacku kabla, ci koncovky ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 26.03.2007 - 16:51 #48373
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
keo: ked uz chces tahat nieco co vydrzi zas dlho, tak si tam natiahni optiku (a su aj sietovky (aj do serverov) co maju priamo vystup na optiku a switche detto)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
qido
Post subject: RE: Skusenosti s kablom kat7  PostPosted: 26.03.2007 - 17:07 #48375
Basic


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 292

si wrote: ›keo: ked uz chces tahat nieco co vydrzi zas dlho, tak si tam natiahni optiku (a su aj sietovky (aj do serverov) co maju priamo vystup na optiku a switche detto)


tak tak Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)