Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 12:22


Ake alternativy k Wi-Fi ?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
rf_draco
Post subject: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 13.06.2003 - 19:35 #2438
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 30

Nazdar vsetci,
chcel by som sa spytat, ci niekto nepozna nejaky alternativny spoj medzi uzivatelom a serverom, teda okrem Wi-Fi. Rad by som dal dokopy aspon 10 ludi, ze sa poskladame na nejaku slusnu konektivitu, ale problem je v tom, ze nebyvam v panelaku, ale v rodinnom dome obklopenom dalsimi rod. domami. Kable po celej meststkej casti tahat nexcem (nechavam sa ako poslednu alternativu) a na druhej strane aby si musel kazdy kupovat Wi-Fi kartu, to sa mi zda trochu nakladne riesenie...

Akekolvek rozumne rady a napady ma potesia...

Robo aka Draco
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 13.06.2003 - 22:31 #2440
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
ked sa to tak vezme wifi nie je az taka draha alternativa,, je to hotove,, nemusis nic montovat odladovat.. ako su umiestneny ostatny nemaju uz nejaku existujucu siet,, mozno by sa niektory medzi sebou mohli prepojit kablom,,, a ostatne by sa riesilo cez wi-fi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 13.06.2003 - 22:37 #2441
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
Mozes si kludne postavit ronju, ale vyjde ta to viac ako wifina, nehovoriac o case stravenom pri vyrobe a samozrejme musis mat priamu viditelnost.
Hmm a neveril by si ako som uz videl vsemozne tahane kable, cize treba si to dobre rozmysliet, ci by sa to predsa len neoplatilo, par kablikov nad cestou by nikoho nezabilo ak by si to dobre zamaskoval Wink
Ale aj tak, pri dnesnych cenach wifi zariadeni to niesu az tak "velke" naklady.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rf_draco
Post subject: RE  PostPosted: 14.06.2003 - 10:05 #2443
Basic


Joined: Feb 01, 2003
Posts: 30

Hm, Shocked Cool
dakujem za rady, ak by este nikoho nieco napadlo, nech to napise ...

Draco
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 14.06.2003 - 12:09 #2446
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
caf draco, prave bludim do hw.cz --- je este jedna alternativa... samozrejme som ju neskusal... a to je spojenie po sieti 220 W ... ehm,,,
nejaka cast by sa s tym dala spojit,, aspon po rozvodne trafaky... citam ze do 100kbps takze najrychlejsie to nie je Sad

http://www.hw.cz/docs/prenos_dat_po_220/prenos_dat_uvod.html
http://hw.cz/constrc/modem_220/modem_220.html

nema s tym niekto skusenosti?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 14.06.2003 - 15:31 #2448
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
hmm, ale ma to maly hacik.
Robit taketo siete bez suhlasu SK elektrarni je zakazane.
Pretoze elektrarne si cez to posielaju svoje vlastne data, a ked uz nic ine, tak urcite impulzy, ktore prepinaju Elektricke hodiny na denny, alebo nocny prud.
A predsa odmalicka nas vsetci ucia :" nepchaj ruky do tej zasuvky "
takze prec od takychto nebezpecnych a nezakonnych zariadeni.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomapy
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 14.06.2003 - 20:01 #2450
Basic


Joined: Jún 14, 2003
Posts: 3

Ahojte zaujimam sa o Wlan. Mal som moznost mat pozicane riesenie od fi. Planet: Power Line Bridge PL101E a v ramci domacnosti to islo ako kedy. Niekedy bol prenos az 6Mbps - prenos suborov a(MPEG-2 videoklipy ktore sli plynule) a na druhy den uz iba 2-3Mbps. no ale napodstatnejsie je to ze to ze siet fungovala iba umna v byte a nie uz o poschodie nizsie a na druhej strane chodby o 3 poschodia vyssie. pritom podla specifikacie je max. prenos rychlost 14Mbps a dosah 90m. Takze si myslim ze obmedhujucim faktorom v mojom pripade jeexitujuca struktura elektrorozvodov v palelaku - transformator(elektromer) ked sa v niecom mylim opravte ma. Tak to by bolo vsetko majte sa.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 14.06.2003 - 20:33 #2451
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
wlan nema s elektrickymi rozvodmi nic spolocne (s vynimkou toho ze to cez to napajas). Ale zato ti budu robit problemy steny, smerovosti anten, rusenie (ine zariadenia pracujuce v tomto istom radiovom pasme)...

Alternativne sposoby komunikacie: dymove signaly Smile)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomapy
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 14.06.2003 - 20:58 #2452
Basic


Joined: Jún 14, 2003
Posts: 3

Prepacte chcel som samozrejme reagovat(z vlastnej skusenosti) na sposob komunikacie po elektrickych rozvodov. Ked to vyznelo inak tak prepacte. Ahojte
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 14.06.2003 - 22:06 #2456
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
2tomapy:
mne to neva,, ale aj tak,, el.. rozvod bude asi pomaly Sad
nie je lahsie natiahnut si kabel? ked sa chces spojit cez poschodia???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tomapy
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 14.06.2003 - 22:24 #2458
Basic


Joined: Jún 14, 2003
Posts: 3

ked na to pride tak je vyhodnejsie tahat TPcko, pokial je viacej ludi v jednom vchode. Tato technologia musi este vychytat muchy(hlavne vyriesenie prechodu signalu cez transformator). Tak sa majte Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
editor
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 15.06.2003 - 22:39 #2465
Basic


Joined: Jún 03, 2003
Posts: 5

ahojte. ten prenos signalu po elektrickej sieti je uz na Slovensku legalny a dokonca to jedna firma predava. ak by niekto mal zaujem, tak sem hodim kontakt. napisal by som ho aj teraz, ale nemam to pri sebe. majte sa.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Mi
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 16.06.2003 - 17:08 #2469
Basic


Joined: Mar 08, 2003
Posts: 113
Location: Michalovce
Nepaci sa vam WiFi? A co poviete na tuto novinku? http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?AR ... 6&CAI=2104
Ked toto pride na Slovensko...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
paulie
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 17.06.2003 - 09:50 #2471
Basic


Joined: Jan 31, 2003
Posts: 418

Mi: na Slovensku toto davno je... s poriadnymi antenami normalka...

inak pri tomto zaruseni uz asi ziadna takato technologia nema sancu Smile bez smerovych spojov na vacsiu vzdialenost nie je sanca...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mi
Post subject: RE: Ake alternativy k Wi-Fi ?  PostPosted: 17.06.2003 - 11:46 #2472
Basic


Joined: Mar 08, 2003
Posts: 113
Location: Michalovce
paulie: Mozes mi povedat ako sa da dostat signal na 10 km bez potreby priamej viditelnosti? Asi nemam prehlad o technologiach ale este som o tom pri wifi nepocul.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)