Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 15:10


Divné kolísanie signálu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Thomas
Post subject: Divné kolísanie signálu  PostPosted: 01.09.2009 - 00:53 #74840
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
Už niekolko dní sledujem na jenom spoji divné kolísanie signálu.

cez den signál cca -70 dB stabilne
o cca 21:00 signál klesne na -73
cca 22:00 signál -80
okolo polnoci -90 až do rozpadnutia
teraz cca 00:40 signál opäť na -73
Karty UB5
antény Jirous 29
kábel Belden RF400


Jednu stranu som bol pozrieť dneska všetko v poriadku nič nieje zatečené
na druhú stranu bude problém sa tento týžden dostať

neviete niekto čo by mohlo spôsobovať toto divné správanie?

spoj ide ponad polia na obidvoch stranách sú antény 20-.25 m na terénom takže by sa tam nemalo nič pohybovať pred anténami . v oboch prípadoch sú antény na kraji strechy takže ani na streche by prednima nemalo nič chodiť

na anténach naskenujem 2-3 siete takže celkom čisté prostredie .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Divné kolísanie signálu  PostPosted: 01.09.2009 - 08:59 #74843
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

mne sa podobne sprava jeden spoj.. ked viac zaprsi, tak signal klesne z -68 na -83.. ked prestane prsat, v priebehu par hodin sa vrati nazad na -68.. na jednej strane je vsetko ok, na druhej bude zrejme niekde vola na konektore alebo je vadna jirouska.. je tam problem dostat sa, tak to zatial neriesm, kedze aj po zhorseni signalu spoj dokaze preniest tolko co treba..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Divné kolísanie signálu  PostPosted: 01.09.2009 - 13:12 #74846
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ja by som neveril jirousovi ale....najpravdepodobnejsie by v tomto pripade mohla byt vada na kabli / pigtali /
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Divné kolísanie signálu  PostPosted: 01.09.2009 - 17:59 #74851
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
okem jednej ofsetky som nemal s jirousom zatial problémy , aj ked v poslednej išli nové antény kvalitou dolu ...
dnes sa mi nepodarilo do toho areálu dostať , dúfam že zajtra tam niekoho chytím
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Divné kolísanie signálu  PostPosted: 02.09.2009 - 00:58 #74853
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

Thomas wrote: ›okem jednej ofsetky som nemal s jirousom zatial problémy , aj ked v poslednej išli nové antény kvalitou dolu ...
dnes sa mi nepodarilo do toho areálu dostať , dúfam že zajtra tam niekoho chytím


To v akom priestore mas ten vysielac? ze sa tam neda dostat ked treba.To len tak pre zaujimavost,ak sa smiem spytat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Divné kolísanie signálu  PostPosted: 02.09.2009 - 08:42 #74856
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
na budove jednej firmy , majúp podmienku že tam musí ísť somnou ich pracovník. SBSkár nás tam samich nepustí
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
asdewq
Post subject: RE: Divné kolísanie signálu  PostPosted: 03.09.2009 - 14:27 #74889
Basic


Joined: Sep 03, 2009
Posts: 1

toto ale vodou asi nebude... mam podobny problem okolo 19-20:00 mi ide jeden ns2 spoj signalovo do kolien az takmer po rozpad. pouzite anteny su par24 a par29 jirousy.. kabelaz sa komplet menila, pigtaily a karty tiez, nic nebolo zatecene.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: Divné kolísanie signálu  PostPosted: 04.09.2009 - 00:11 #74897
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

Ja som mal presne podobny problem davnejsie,este v pasme 2,4 mi tiez odchadzal signal tak k veceru vacsinou a v nedelu pravidelne,spoje mi uplne padali a v noci alebo cez den to slo na max.Nakoniec to bolo posratym rusenim od inych poskytovatelov,lebo ako k veceru zacalo vela ludi surfovat po nete tak ten ich signal prehlusil ten moj,lebo im to tam vkuse makalo po veceroch,stahovali isto a kktiny a ja som stale vybuchol.Asi 3 mesiace som nevedel kde je chyba.

Proste ked sli anteny ostatnym na plny kotol tak mne to robilo bordel a ked sa im to "stisilo" tak mi to zase nabehlo.
Ale vyzeralo to niekedy aj tak ze signal som mal dobry ale rx a tx boli na nule,alebo aj signal a prenos boli nizke.Ako kedy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)