Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 01.05.2024 - 19:46


Z coho postavit AP (HW, antenky ?)

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Author Message
kiwi
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 13:00 #2182
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

jasne, chcel som len povedat, ze naco tam ma dat 24 antenu, ked to bude chodit takmer aj bez sita
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Tadzesi
Post subject: Chlopi, ta ja z vychodu :)  PostPosted: 03.06.2003 - 13:26 #2184
Basic


Joined: Apr 29, 2003
Posts: 17
Location: Michalovce
No, som z vychodu a je fakt vo vzduchu to smrdi len hnojom. Ziadna SNV ale MI, resp, Vinne. Ak by mali ludkovia viac prace, tak by som nezhanal lacne komponenty, ale bral kvalitu.
Ak sa tu spomenie internet za FREE, tak ludkovia si myslia ze je to naozaj uplne FREE a bez dajakej vstupnej investicie. Ak im poviem ze to bude dajakych 5000 co je aj tak spodna hranica, tak len ocami gulaju.
Ale je tu z nastastie par nadsencov. Mi to vybudujem a potom kto sa bude chciet pripojit, tak poctivo zaplati Twisted Evil
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Tadzesi
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 13:37 #2185
Basic


Joined: Apr 29, 2003
Posts: 17
Location: Michalovce
si wrote: ›myslel tu sektorku (inac v cenniku IMC nikde ziadnu sektorku nevidim, neviem ci som slepy, vidim tam len vsesmery a neaku biedne slabu smerovku (14 dBi))


Tak sa kukni Shocked poriadne. Ak chces, tak ti poslem cennik. Maju tu dokonca 3 kusky a to ASVI 8,12 a 18 db za 1450, 1850 a 2270 bez DPH.

Mozno vsak vyskusam spravit dajaku smerovu na kolene, ako to tu bolo dakde napisane Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 13:38 #2186
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
hmm tak potom asi myslime inych predajcov - ja pod IMC chapem to co sa prednedavnom premenovalo na libru...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 14:36 #2199
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

tak po poslednych skusenostiach s duplicitnymi pingami, ked sa singal odrazal kade tade (inak vyriesilo sa to tak ze som antenu zdvihol nad uroven strojovne) mam pocit ze v tom kybli by to mohlo byt velmi podobne
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Tadzesi
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 14:55 #2201
Basic


Joined: Apr 29, 2003
Posts: 17
Location: Michalovce
kiwi, inac studujem ako chlapci vyrabaju antenky a celkom sa mi to pozdava. Ale na AP dam asi "naozajstne" antenky a pre koncoveho klienta nieco zmastim Very Happy
Pozdava sa mi tato
http://www.seattlewireless.net/index.cg ... CanAntenna
a tato
http://www.saunalahti.fi/elepal/antenna1.html

Ak je to take jednoduche, tak preco vyhadzovat 3 a viac tisic, alebo nie ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Sleyo
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 06.06.2003 - 18:06 #2314
Basic


Joined: Apr 28, 2003
Posts: 117

Zdravim, pripojim sa tuna na jedno upresnenie. Router uz mam ako sietovku do neho jednoznacne XI-626 ale aku sietovku pre klientov ? Taku istu alebo je aj lacnejsie ale spolahlive riesenie za cenu ozelenia AP funkcie ? Co vy na kombinaciu 2x sektorova + spliter = vsesmerova ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 06.06.2003 - 20:04 #2315
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
s tymi antenami to mas diskutabilne - sektorovky mavaju zvycajne vyssi zisk, na druhej strane mas zas aj vyssi utlm na spliteri a vacsom mnozstve konektorov a kablov ako by si mal pri tej vsesmerovke...

k radiovym kartam sa nevyjadrujem (nepouzivam)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 06.06.2003 - 23:27 #2316
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
hmm, ked uz rozmyslas nad lacnejsou kartou, tak vcelku dobre skusenosti su s kartou D-link 520, je to prism 2.5 based karta a v pohode mi na tom bezi hostAP. Stoji 3 litre aj s danou, tusim ze v bgs ju maju.
Ale davaj si pozor, aby si sa nepoplietol, lebo existuje d-link 520 a d-link 520+. Ta s pluskom je ohovne a okrem toho niesu na nu drivre pod linux.
Ale ta D-link 520 je uplne v pohode. Dokonca MDK 9.1 na nu ma driver uz v kerneli a funguju na tom vsetky prism 2.5 based aplikacie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 06.06.2003 - 23:31 #2317
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
a k tym antenam:
s "homemade" antenami by som nad takym niecim nerozmyslal
to uz radsej spravit tu 8 segmentovu vsesmerovku z koaxu. Nam funguje vcelku fajne a je to rozhodne lacnejsie ako kupovat spliter a nehovoriac o strate vykonu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: 626  PostPosted: 07.06.2003 - 11:21 #2318
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

to sleyo: predpokladam ze si hovoril o sietovke ale myslel si wifi, na tvojom mieste by som tam dal urcite zcomax 626 vyhnes sa vsetkym moznym kompatibility problems. Mne napriklad chodili oproti tomu sparklany 360pci, ale uz nechodia a preco? Neviem, prestali jedneho dna chodit, a cas ktory zabijam tym, ze rozchadzam dva sparklany je hoden piatich rozdielov cien zcomax-sparklan. A je jasne ze tie sparklany poletia bud do kosa alebo kto ich chce tak nech mi zavola 0903 636 547. Cena bude dobra.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Mi
Post subject: Re: Chlopi, ta ja z vychodu :)  PostPosted: 07.06.2003 - 16:20 #2320
Basic


Joined: Mar 08, 2003
Posts: 113
Location: Michalovce
Tadzesi wrote: ›No, som z vychodu a je fakt vo vzduchu to smrdi len hnojom. Ziadna SNV ale MI, resp, Vinne. Ak by mali ludkovia viac prace, tak by som nezhanal lacne komponenty, ale bral kvalitu.
Ak sa tu spomenie internet za FREE, tak ludkovia si myslia ze je to naozaj uplne FREE a bez dajakej vstupnej investicie. Ak im poviem ze to bude dajakych 5000 co je aj tak spodna hranica, tak len ocami gulaju.
Ale je tu z nastastie par nadsencov. Mi to vybudujem a potom kto sa bude chciet pripojit, tak poctivo zaplati Twisted Evil



No bud rad ze si vo Vinnom,v Michalovciach by si sa zapotil pri hladani volneho kanalu.Vo Vinnom si zakryty pred vsetkym borelom, takze ti staci aj nejaka menisa vsesmerovka.Co sa tyka radii ja pouzivam Orinoco (jedina zdrava moznost u mna v tak zarusenom pasme).A Oproti HW AP Orinoco AP200 chodi vsetko , dokonca aj smejdovy Samsung. A nestoji to vela na to ze to je kvalitka.Co sa anten tyka, tak nie je problem zohnat smerovky 24dB za 2700. Mam uz po skuskach, tak mozme vybehnut na pivko a spolu to prebrat, resp. nieco pomerat ak treba.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 07.06.2003 - 21:07 #2324
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Mi: myslim ze v BA by si nasiel toho sumu este viacej, fakt je ze dlhe spoje sa tu uz velmi v 2.4ke robit nedaju, ale lucent (orinoco) urcite nie je jedina pouzitelna moznost... Daleko lepsie ako lucenty sa v zarusenom prostredi spravaju FHSSkove breezy...
PS: voci lucentovemu HW AP nepostavis lacne ethernetove bridge a vzhladom na to ze klientov ktori su za tymtito bridge hlada lucentie APcko na ethernetovom porte a nie na radiovom tak je to skor problem lucentu...

tii: pripadne sa vyhovoris ze si tam len nieco zahodil a nevedel si ze to vysiela Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Tadzesi
Post subject: Hmm, a to tak SMC  PostPosted: 09.06.2003 - 07:21 #2332
Basic


Joined: Apr 29, 2003
Posts: 17
Location: Michalovce
MI: ok, ten pivec plati. Zastav sa vo Vinnom. Ale hlopci, co poviete na SMC2602W ako WiFi karta? Maju ju v LIBRE za nejakych 2150 bez DPH a za velko cenu. Mam dobreho kolegu Linuxaka a ten mi vravel ze nove jadro uz nieco o SMC2602W vie.

Ma niekto skusenosti zo SMC ?

Inac nase sitko vo Vinnom vyzera celkom slubne. Chcem vyzbierat lovaciky od kolegov a kupovat konecne karty, kable, koncovky a antenky. Chcel by som tu WiFi SMC, ale neviem. Poradte. Ostatne sa mi zdaju drahe. Inac Aj I-TEC, www.itec.sk, ma dajaku za 1700, ale to uz je velmi lacne. No neviem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 09.06.2003 - 08:11 #2334
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
suhlasim ze v zarusenom pasme je dobre pouzivat breeznety nakolko vraj pri obsadenom kanali "skocia" na iny volnejsi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 3 < 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)