Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 21:12


Z coho postavit AP (HW, antenky ?)

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
Tadzesi
Post subject: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 09:02 #2152
Basic


Joined: Apr 29, 2003
Posts: 17
Location: Michalovce
Uz som z toho upne jelen. Chcem vybudovat AP a nikto mi dajako nevie, alebo nechce povedat co konkretne, za kolko alebo od koho kupit.
Situacia je takato. Chcem pokryt asi tak 2km zo vsesmerovou antenou z AP v uhle 180.

Otazka :

1. aka vsesmerova antenka (vykon, vyrobca, kde kupit)
2. ake WiFi karty pre AP (SPARKLAN, LG ...)
3. potrebujem HW AP ked budem mat PC z OS LINUX ?
4. aku WiFi kartu a antenku pre koncoveho uzivatela ?

Asi tak vsetko. Poradi niekto? Nemam stricka v USA, aby som kupoval nieco co nikdy nepouzijem.

Vdaka za radu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 09:39 #2156
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
1. skus tu na forach najst ponuku od MGXa
2. to ti nikto striktne nepovie, kazdy ma skusenosti s niecim inym, kazde riesenie ma svoje vyhody aj nevyhody
3. nie, nepotrebujes, v kazdom pripade ale zvaz (ne)vyhody jednotlivych rieseni
4. to je najlepsie nechat na jednotlivych uzivateloch, co si kto zozenie... inac urcite stretnes niekoho kto ti bude na to <>at ze preco taku a nie onaku, ked onaka je tam a tam o 20 Sk lacnejsia...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 10:12 #2158
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

Napisem to ako som to urobil ja:

1. Do routra som strcil dve pci ZCOM626, (predtym mi do neho strcil mgx debiana)
2. na prvu zcom som dal vsesmerovku
3. na druhu som dal smerovku pre prijem konektivity

hotovo

Pre koncoveho uzivatela:

2 moznosti:

1. pc je od anteny do 15m (malo pravdepodobne)

zcom626pci + pigtail + koax + antena = cca 10000,-

2. pc je do 100m od anteny

sietova karta + utp + wireless bridge + antena = cca 15000,-

Co kde kupit: AGEM – sietovka sis, alebo realtek, pigtail, bridge sparklan 299c (hlupy, drahy ale chodi oproti zcom ap)
ASM – koax, koncovky na koax
IMC (inmaco) – smerova antena
ORGATRADE – bridge Pheenet 108C (lacnejsi, chodi oproti zcom ap, ale trva 3 tyzdne kym ti ho dodaju)

zcom a vsesmerovku zavolaj na 0903636547 alebo kiwi1111@post.sk
Takisto co sa tyka toho debiana.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: ponuka  PostPosted: 03.06.2003 - 10:15 #2159
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

1. aka vsesmerova antenka (vykon, vyrobca, kde kupit)

vsesmerovka SKFREE (v. skfree) 8db cena 3000 Sk

2. ake WiFi karty pre AP (SPARKLAN, LG ...)

hocico z chipsetom PRISM 2.5 (my predavame ZCOMAX 626 za 3900 SK)

3. potrebujem HW AP ked budem mat PC z OS LINUX ?

nie, mozes mat aj software AP

4. aku WiFi kartu a antenku pre koncoveho uzivatela ?

podla vzdialenosti a instalacie.
SPARKLAN 299C eth.bridge, ZCOMAX 626 PCI karta, USB adaptery ZCOMAX,SPARKLAN,DCOM)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 10:15 #2160
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

neopovaz sa kupit smerovu antenu niekde inde, lebo sa obabres. Len v inmaco dostanes original csat na 100%. Obcas aj v Ageme, ale ....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Tadzesi
Post subject: Dik za radu chlopaky  PostPosted: 03.06.2003 - 10:32 #2162
Basic


Joined: Apr 29, 2003
Posts: 17
Location: Michalovce
Ak ide o antenu, tak IMC som uz volal a poslali mi cennik. Pozeral som ceny anten z FERIMEXU, ale uz zopar ludi ma pred nimi varovalo. Osobne som taktiez pozeral na www.i-tec.sk a tam mali WiFi kartu za 1700 bez DPH co je pekna cena, ale kto vie ako sa to bude spravat.

Pristup na sito by som rad riesil cez MAC adresu sietovej karty a samozrejme podla nejakeho mena a hesla. Sikli by sa aj dajaka Web kamera, aby som nemusel kukat von okno ci svieti slnko alebo nie Laughing

Ak ide o smerovu antenku pre koncoveho uzivatela, tak nie je lepsie pouzit sektorku? 14db sektorova je asi o polovicu lacnejsia ako 14db smerova (cennik IMC)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 10:49 #2165
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

ked si do nej chces nazbierat nejaky sum tak si ju kup, ale nikomu tym nepomozes
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Tadzesi
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 10:55 #2166
Basic


Joined: Apr 29, 2003
Posts: 17
Location: Michalovce
kiwi
myslel si tu sektorku, alebo tu i-tec WiFi kartu ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 11:22 #2168
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
myslel tu sektorku (inac v cenniku IMC nikde ziadnu sektorku nevidim, neviem ci som slepy, vidim tam len vsesmery a neaku biedne slabu smerovku (14 dBi))
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 11:24 #2169
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

Cau

dlhorocnymi skusenostami som zistil ze nema vyznam kupovat najlacnesie zariadenia. kopec hodin potom stravis badanim preco to nejde a nakoniec ich musis aj tak predat Sad. straveny cas navyse pokladam za nezaplateny. preto je dobre poobzerat sa po hw, ktory nie je uplne predrazeny ale za rozumny pomer cena/vykon, navyse su s nim uzivatelske skusenosti.

Typy na slovensku:

Sparklan 1590 (HW ap) - si ti k nemu prezradi vsetko
ZCOM 626 (mgx, lukic) - karta s podporou SW AP
sparklan 299C - chodi (OEM linksys)

urcite este existuju dalsie cool zariadenia, ale treba otestovat.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 12:52 #2177
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

SI, neviem odkial je tadzesi, povedal by som ze odniekial z vychodu, a preto ta musim upozornit, ze tu u nas na dzedzine je 14dBi velmi silna antena s ktorou to chodi kilometre Smile, kedze vzduch zasraty len smradom z kravina Smile, takze ak je tadzesi v dedinke ako SNV alebo mensej, tak 14dBi je uplne v pohode
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 12:56 #2178
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
to je sice pekne, ale pokial sa da kupit 24 dBi antena v end user cene za cca 3000 - 3500 tak ta cena co je pri tej 14.5 dBi je fakt od veci... to radsej nech si doma zbastli plechovku, ta mu pri troche sikovnosti vyda aj viac ako 14.5 dBi a stat ho bude neakych mozno 150 Sk a trocha volneho casu Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 12:56 #2179
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

SI, neviem odkial je tadzesi, povedal by som ze odniekial z vychodu, a preto ta musim upozornit, ze tu u nas na dzedzine je 14dBi velmi silna antena s ktorou to chodi kilometre Smile, kedze vzduch zasraty len smradom z kravina Smile, takze ak je tadzesi v dedinke ako SNV alebo mensej, tak 14dBi je uplne v pohode
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 12:56 #2180
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
to je sice pekne, ale pokial sa da kupit 24 dBi antena v end user cene za cca 3000 - 3500 tak ta cena co je pri tej 14.5 dBi je fakt od veci... to radsej nech si doma zbastli plechovku, ta mu pri troche sikovnosti vyda aj viac ako 14.5 dBi a stat ho bude neakych mozno 150 Sk a trocha volneho casu Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Z coho postavit AP (HW, antenky ?)  PostPosted: 03.06.2003 - 12:58 #2181
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
heh, to ma tak teraz odveci napadlo, co tak robit antenu miesto z plechovky z pozinkovaneho kybla na vodu ? ma to tvar troska viacej pripominajuci parabolu, aj to je vacsie, len neak vykoumat ako do toho umiestnit dipol... Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)