Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 05:41


Anteny CSAT 5 GHz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Author Message
wifishadow
6 Post subject: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 12.11.2005 - 17:17 #25237
Basic


Joined: Nov 12, 2005
Posts: 8

Vcera sme rozbiehali spoj na Compex WPE54AG a antenach CSAT 19dBi. Uz sme koncili, ked som len tak vyskusal zasunut ziaric hlbsie do sita. Signal okamzite vyskocil o asi 6 rssi, ked som to iste spravil na druhej strane to iste.
Pritom tieto ziarice maju nalepky, kde su vytlacene ciary, do akej hlbky ziaric zasunut do sita pri roznych frekvenciach. Najvacsi signal sme ziskali pri zasunuti asi o 2 cm hlbsie oproti povodnej ciare . Takto sme sa dostali z rssi 21 na cca 31 bez hybania antenou! Musim to este overit na inych sitach od f. CSAT, ci to plati vseobecne, alebo sa to meni podla velkosti sita. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 13.11.2005 - 00:31 #25245
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Mna anteny CSAT velmi sklamali, ale vazne velmi.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 13.11.2005 - 00:34 #25246
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
gyro wrote: ›Mna anteny CSAT velmi sklamali, ale vazne velmi.


mozes napisat konkretne v com?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 13.11.2005 - 09:25 #25254
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
V tom ako funguju, resp nefunguju, je to horsie ako "ostaty spagat", lepsi konekt je cez 2,4 Micro8 ako cez CSATky na 5Ghz - ale nie je to len CSAT, ferimex sa chova velmi podobne a spojazdnit na tychto antenach pekny spoj bez latencii je fakt umenie. Plne paraboly z i4shopu slapu ako hodinky, na Csatoch 10 Mbit a na plnych parabolach 23 Mbit.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 13.11.2005 - 10:51 #25255
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
CSAT 5GHz ani Ferimex som nikdy neskusal. Zo sitovych anten som zatial skusil len Pacific Wireless, z ktorej som subjektivne nemal zly dojem.

Mas na mysli tuto antenu? Na nu mam velmi dobre referencie:

http://www.i4shop.net/cz/iObchod/Catalog.asp?ca=1627&it=9401
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 13.11.2005 - 11:30 #25256
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

hm

no ale co s tym, ked ju nebudes moct legalne pouzivat Sad
tu z i4
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 13.11.2005 - 13:50 #25261
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › no ale co s tym, ked ju nebudes moct legalne pouzivat

Narazas na to nemozne formulovane VPR? Novelizacia je predo dvermi, treba sa v kazdom pripade zucastnit pripomienkoveho konania.

Kazda takato antena ma vyhlasenie o zhode, takze v prevadzke sa bude spravat korektne. Jedna sa len o byrokraticku zalezitost, keby nejaky uradnik prisiel na kontrolu.

Ked vidim, co nasadzuju niektori renomovani ISP, ako napr. WRAP s 33dBi lavormi, tak z pouzitia takejto anteny si nerobim starosti.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 13.11.2005 - 14:51 #25264
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Robert wrote: › Novelizacia je predo dvermi, treba sa v kazdom pripade zucastnit pripomienkoveho konania.


to vazne??? Smile

napis konkretnejsie veci ak vies....

aby som nekupoval nadarmo tie crepy cpx kedze su zatial jedine legalne s antenou (v nizsej cenovej kategorii).

Robert wrote: ›
Ked vidim, co nasadzuju niektori renomovani ISP, ako napr. WRAP s 33dBi lavormi, tak z pouzitia takejto anteny si nerobim starosti.


no ano viem ako to funguje...ale ja si nemozem dovolit moc vystrkovat rozky kedze som maly ISP a nemam $$ na pokuty a pod
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 13.11.2005 - 15:49 #25265
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

Robert: a keby si ju mal porovnat s touto: http://asm.inshop.cz/inshop/scripts/det ... emID=66453

myslis,ze na spoj do dvoch kilometrov, by nemala nastat zmena.. pripadne len k lepsiemu ??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 13.11.2005 - 18:28 #25269
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

goose wrote: ›Robert: a keby si ju mal porovnat s touto: http://asm.inshop.cz/inshop/scripts/det ... emID=66453

myslis,ze na spoj do dvoch kilometrov, by nemala nastat zmena.. pripadne len k lepsiemu ??


tieto anteny (vid link, akurat ze na 2,4ghz) som raz mal tu moznost pouzit na jednej vacsej instalacii, a horsiu chujovinu som este nemontoval. o rok sme sa museli vratit na miesto cinu opat, pretoze siet zacala robit nenormalne haluze. po jednodnovej onanii s vymenami zariadeni doslo uz na pasivne prvky - a jedna z tychto anten mala naprd konektor, ked kolega daval dole vulkanizacku, tak mu ostal v jednej ruke kabel od tohto zazraku a v druhej druhy kabel s oboma konektormi. takto si fakt dobru antenu nepredstavujem....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 13.11.2005 - 18:50 #25270
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: ›
Robert: a keby si ju mal porovnat s touto: http://asm.inshop.cz/inshop/scripts/det ... emID=66453

myslis,ze na spoj do dvoch kilometrov, by nemala nastat zmena.. pripadne len k lepsiemu ??

Silne neodporucam! Toto je jedna z najstrasnejsich konstrukcii, s akymi som sa kedy stretol. Je to tenke sito vylisovane od urciteho tvaru, ktore sa velmi rado deformuje. Uchyt je vyrieseny takym sposobom, ze pri utahovani skrutiek sa sito lisuje, totizto ani v strede to nie je rovna plocha, aj tam je to parabola. Okrem toho sita na 5GHz nevyzearju byt dobra volba, aj ked mne ta PW celkom dobre chodila. Zasadne pouzivam plne paraboly alebo panelky (co su myslim sfazovane dipoly na plosaku).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 13.11.2005 - 18:58 #25271
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: ›
Robert wrote: › Novelizacia je predo dvermi, treba sa v kazdom pripade zucastnit pripomienkoveho konania.


to vazne???

napis konkretnejsie veci ak vies....

Tato informacia pochadza od hovorcu TU SR p. Vavru. Telefonicky som s snim hovoril, ked sa robila novelizacia VPR pre pasmo 2,4GHz. Zamerom je novelizovat aj VPR pre 5GHz, na ktore sa momentale vztahuju tri rozne VPR (5,3GHz, 5,4-5,7GHz a 5,8GHz). Prevadzka vo vsetkych troch pasmach ma byt regulovana tym jednym novym VPR. Neviem, na kedy to maju nacasovane. Treba sa snazit, aby to bolo podobne formulovane ako v CR, kde sa predava kopec dobrych veci, ktore su tam legalne, ale u nas nie.

Quote: ›
aby som nekupoval nadarmo tie crepy cpx kedze su zatial jedine legalne s antenou (v nizsej cenovej kategorii).

Pokial chces mat papierovo vsetko v poriadku, asi Ti nic ine nezostava. Otazka je, ked nove VPR vstupi do platnosti a ci sa naozaj podari zbavit diskutabilnych ustanoveni, zatial je to len moje zbozne zelanie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
goose
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 14.11.2005 - 12:19 #25283
Ucen


Joined: Nov 04, 2003
Posts: 544

Robert, pixall : takze odporucate ju okamzite vymenit ? .. lebo inak s nimi nemam zle skusenosti na 2.4GHz pasme...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 14.11.2005 - 14:27 #25286
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
tie anteny z asm (stelly) pouzivam u klientov a chodia v pohode (najviac do cca 2km testovane). na smerovy spoj by som ich vsak nepouzil.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Anteny CSAT 5 GHz  PostPosted: 15.11.2005 - 20:24 #25313
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

goose wrote: ›Robert, pixall : takze odporucate ju okamzite vymenit ? .. lebo inak s nimi nemam zle skusenosti na 2.4GHz pasme...


z programatoorskych cias som si zapamatal jeden velmi uzitocny kus kodu:

if( original_ver == OK )
dont_upgrade();

po slovensky - ked to chodi, nerusaj.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 3 123 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)