Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 16:20


Projekt NODDER

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 5 < 12345 >
Author Message
mgx
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 09.02.2003 - 22:21 #272
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

skusil si sa tam registrovat?



podla mna je to nielen pomale, ale aj skoro nefunkcne a mapa je nepouzitelna.



[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 11.02.2003 - 02:33 #322
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

Hm, mno my mame spravenu na www.blava.net dokonca funkcny script v PHPcku co generuje mapu..je to v celku pouzitelne, ale treba to dotiahnut dokonca. Som ochotny poskytnut zdrojaky so suhlasom autora (so nie som zrovna ja). Je to velmi slusne zatial rozbehane, aj ked to ma urcite vela nedotiahnutych veci, ale mozno by sa dalo niecoho chytit..btw odkial mame mapu myslim nemusium definovat..kezdy musi vediet ked raz videl tu mapu )



ak mate zaujem napise mi na maco@maco.sk[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 11.02.2003 - 03:12 #327
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

maco, to ze ste mapu slohli mi bolo jasne na prvy look. sorry, ale my kradnut nechceme, preto jednam s kart.firmami o tomto projekte.



co sa tyka noddera, videl som ho nemam chut sa rozpisovat o jeho prednostiach a slabostiach, ale ked budeme mat mapove podklady, tak to naprogramujeme cele od zakladu aj s nejakou informacnou bazou a nejakymi funkciami (API).



v pripade, ze to budem mat, napisem newsu, rozchodime CVSko a ideme na to [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 14.02.2003 - 13:41 #401
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

2hugis:



mozes poslat tie data, resp. mi odpisat mail?



ohladom mapy sa caka na tvoje rozhodnutie, aby sme nemuseli zbytocne kupovat nejaku shitmapu a potom sa pride na to, ze sme ju mohli mat zadarmo alebo omnoho lacnejsie.



za usetrene prachy mozeme radsej nakupit nejaku testovaciu sadu alebo HW.



Mgx[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Jaseco
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 05.03.2003 - 16:22 #628
Basic


Joined: Mar 05, 2003
Posts: 1

Zdravim



kedze som sa vdaka Hugisovi dozvedel o tomto projekte, rad by som sa spolupodielal. Hugis, ja a Dasno sme spoluziaci, GIS Banska Bystrica. Kedze momentalne drtim Business v australii, gis som trochu nechal v uzadi, ale stale tam je nejaka ta zmienka je. Vyznam sa skoro vo vsetkom ale v nicom poriadne, taky typicky manager, ale rad sa ucim. Business som dokoncil o tri mesiace skor ako vravel rozvrh takze sa mozem venovat php a linuxu. Takze zatial. [addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
hugis
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 05.03.2003 - 16:34 #630
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 6

ospravedlnujem sa, za male ticho, kusok som bol zaneprazdneny... takze hned k veci, kludne poskytnem data na dem. v tom nevidim ziadny problem, ale aby to ako tak vyzeralo tak to musi byt aj niecim potiahnute, nech to je pekne farebne a to uz moje data kus nezvladaju. skusim ich pripravit do dakej prezentacnej podoby aby sme sa mohli na to pozriet a zhodnotit co s tym. momentalne to mam v dxf a musim do hodit do dakeho riadneho gisackeho programu a poriadne spacovat, aby to pekne vyzeralo, a aby aj laici z toho daco mali. momentalne preferujeme grass (aj s dasnom), pretoze je zadara a nemam chut nic platit ani pouzivat moc softu na cierno, hlavne ked stoji radovo stovky tisic...




inac mgx, neviem ako si dosiel na to, ze som z ba. som rodeny popradcan a stale som tu zakopany... [addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
dasno
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 05.03.2003 - 17:46 #631
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 16
Location: TT ( BA,BB)
Navrh, ktory mozno riesi naraz oba problemi.

1)mgx=zisaknie dat zadarmo/lacno

2)hugis=overlay DEM



Pracujem na urcitych mapach pre Sanet. Source beriem z mapy.zoznam.sk. Oslovil som, firmu, ktora ich vlastni s tym, ze som Sanet = neziskova organizacia. Vysvetlil som na co chcem ich data pouzit. A ze to robim zadarmo.

Zaver: suhlasili, ze ja mozem pouzit ich source, ak vsade pri mapke uvediem zdroj! (na web stankach aj s klikatelnym linkom na ich firmu).



SKfree.net je tiez free, mozno toto by bola cesta.



upravoval: dasno, 05.03.2003 - 18:50[addsig]
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
hugis
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 08.03.2003 - 16:49 #671
Basic


Joined: Feb 04, 2003
Posts: 6

no aktualne mam trochu problem presypat tie data do toho gisackeho software, lebo sa ho len ucim a chybaju mi k nim dake metadata. na hadam to dako poriesim, len to kusok potrva. ak to bude na moc dlho tak budem musiet vyhrabat microstation a to sa mi teraz moc nechce... [addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 08.03.2003 - 20:22 #672
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

OK, takze corelmapu sme zavrhli...



neviem ako sme na tom s datami a co vsetko budeme potrebovat. Mame nejake free data alebo je nutne kontaktovat nejaku geo-firmu? Aky format a ake rozlisenie ziadat? Bitmapa-raster, vektor?



Mozno by naozaj stalo za uvahu kupit nejaky vektor aj malom rozliseni s tym, ze mesta by sa mohli u natukat dodatocne, ak by sa zverejnil postup ako na to. Nevidim problem v tom, aby som si nahodil data na cely podtatransky kraj, aj ked to bude pracne ale ludia su lenivi ))



Ak mam nieco zhanat, potrebujem vediet co... a kedze nie som GIS enabled, tak napiste ako dalej. Nechce tiez robit niekto projektu managera?[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kenny
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 21.03.2003 - 07:36 #858
Basic


Joined: Mar 18, 2003
Posts: 160

http://www.mapa.sk [addsig]
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 21.03.2003 - 08:12 #861
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

kontaktoval som pred 2ma mesiacmi.



cena 68.000 bez DPH. Vela -> logoff[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 02.04.2003 - 08:54 #1070
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
neviem ci ste sa uz o tomto nebavili Wink
dnes ma napadla haluza,,, je nutne mat vlastne mapu?? nestacili by len suradnice body, info o bode,, a spoje?? a tie nasledne kreslit na cierne platno,,, ???
mapa by sa dalo dohodit aj dodatocne... co vy na to?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 02.04.2003 - 09:14 #1072
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
btw na kedy ste chceli naplanovat vyvoj a prve spustenie "NODDERA" ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
admin
Post subject: RE: Projekt NODDER  PostPosted: 06.04.2003 - 20:01 #1159
Site Admin


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 272

no, ja som cakal na to, ze sa ozve niekto GISovy Smile a doda data. zatial nikto, ozval sa len rado bonk. Asi dam dokopy materialy co mam, buduci tyzden zavolam s harmancom (boli najrozumnejsi) a tie mapy co zozeniem budu. zatial sme sa bavili o mierke 1:200 000.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: mapy  PostPosted: 08.05.2003 - 09:06 #1693
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

na buduci tyzden mam stretnutie s VUS HARMANEC kvoli digitalnym mapam slovenska. Kto chce k danej teme este nieco povedat, vyjadrit, urobit, nech tak laskavo prosim urobi teraz, lebo po kupe uz bude zial neskoro a pripadnych reptalov budem musiet "ignorovat".

Takze co budem ziadat:

vektor 1:200 000, suradnicovy system S-JTSxxx.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 5 < 12345 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)