Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 17:57


karta wifi

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Bombat
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 21.01.2003 - 23:28 #29
Basic


Joined: Jan 21, 2003
Posts: 24
Location: BA
Ma niekto skusenosti s kartou od TrendNET TEW303PI PCI, neviem sa dopatrat o aky chipset v danom pripade ide a v popise ma uvadzane az 22 Mbps pri 802.11b - je to mozne? Este by som potreboval poradit nejaky dobry kabel s nizkym utlmom, ak je mozne aj predajcu. Dik Bombat[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
admin
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 22.01.2003 - 18:02 #35
Site Admin


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 272

Ak si dobre pamatam, tato karta ma chipset TEXAS Instruments (TI). Ak si tiez dobre pamatam, neexistoval pred mesiacom dvoma linuxovy driver pre tuto kartu, tiez samozrejme rychlost 22MB dosiahnes len medzi kartami s tymto chipsetom. Ak mam pravdu povedat, velmi ma vtedy nenadchla, nakolko neumoznovala ani riadenie vykonu, nepodporovala linux a navyse je to dnes aj uz nest. riesenie, ked uz je 803.11g, ktore podporuje 54Mb.



Co sa tyka kablov, skus pozriet v Bratislavskom bastleri (Obchodna ulica), dobre kable RG-213 alebo Belden H-1000 maju utlm 22db/100m, ceny su rozne. Je tiez dolezite kupit spravne konektory pre dany kabel, ktory ma vacsinou profil RG-8.



Ak by ste mali zaujem, mozme priniest aj prehlad konektorov a zariadeni na SK trhu [addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Bombat
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 22.01.2003 - 22:40 #44
Basic


Joined: Jan 21, 2003
Posts: 24
Location: BA
Zaujem by samozrejme bol a ak je mozne aj nejake spolahlive karty PCI a nejaky spolahlivy AP s drivermi aj na winXP.        Bombat[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 22.01.2003 - 22:58 #45
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Naco su ti spolahlive karty a spolahlivy AP do nespolahliveho SW ? (win eXtra na Picu:-)))[addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tii
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 23.01.2003 - 13:11 #47
Basic


Joined: Jan 21, 2003
Posts: 37

Nech si zvolite PCI kartu od akehokolvek vyrobcu dajte pozor na to aku verziu PCI slotu (!) ta karta vyzaduje a aku verziu ma vas motherboard! Karty (najma tie novsie) vacsinou vyzaduju PCI 2.2, ale napriklad vynikajuca karta Zcomax XI-626 funguje aj na PCI 2.1.[addsig]
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Bombat
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 23.01.2003 - 20:13 #51
Basic


Joined: Jan 21, 2003
Posts: 24
Location: BA
Ohladne tej karty Zcomax 626 - udajne existuju dve verzie, thajwanska a americka. Vie niekto k tomu povedat nieco blizsie? Udajne aj drivery su rozdielne. Pisal som dvom distributorom a ich nazory sa diametralne rozchadzaju.    Bombat[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Bombat
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 23.01.2003 - 20:18 #52
Basic


Joined: Jan 21, 2003
Posts: 24
Location: BA
Quote:
Naco su ti spolahlive karty a spolahlivy AP do nespolahliveho SW ? (win eXtra na Picu:-)))



Linux je urcite moc fajn dielo, ale zatial som sa s nim neoboznamil natolko aby sa mi podarilo nieco ovladat jeho pomocou. Inak dakujem za upozornenie.    Bombat[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 23.01.2003 - 20:36 #53
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Nik nevravi ze musis pouzit zrovna linux, vcelku dobrym riesenim su aj BSDcka (aj ked tie az tak velmi v laske nemam, ale su urcite 10000x lepsie ako m$, ale vobec, cokolvek co nespachal m$ je urcite lepsie [addsig]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tii
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 23.01.2003 - 21:53 #56
Basic


Joined: Jan 21, 2003
Posts: 37

Quote:
Ohladne tej karty Zcomax 626 - udajne existuju dve verzie, thajwanska a americka. Vie niekto k tomu povedat nieco blizsie? Udajne aj drivery su rozdielne. Pisal som dvom distributorom a ich nazory sa diametralne rozchadzaju.    Bombat





K tym rozdielom medzi taiwanskym a americkym modelom:

http://www.czfree.net/forum/showthread. ... =7[addsig]
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Bombat
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 24.01.2003 - 01:45 #60
Basic


Joined: Jan 21, 2003
Posts: 24
Location: BA
Ano, aj z toho som vychadzal. Inak dobre rady ponukaju aj na http://www.marigold.cz/ - je to tam celkom slusne.     Bombat[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Bombat
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 11.02.2003 - 23:27 #367
Basic


Joined: Jan 21, 2003
Posts: 24
Location: BA
Na tychto strankach je nieco pre zaciatocnikov, aby ziskali lepsiu predstavu o wifi sieti http://www.wifionline.net/......[addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tirak
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 03.03.2003 - 21:56 #603
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 3

Quote:
Nik nevravi ze musis pouzit zrovna linux, vcelku dobrym riesenim su aj BSDcka (aj ked tie az tak velmi v laske nemam, ale su urcite 10000x lepsie ako m$, ale vobec, cokolvek co nespachal m$ je urcite lepsie







Nesuhlasil by som ..... Mysi a klavesnice robi m$ uplne genialne na to proste nik nema... [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 04.03.2003 - 12:34 #610
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
Mysi... no povedzme, i ked ja mam optiku Logitech (2 tlacitka + stlacacie kolecko, USB) a som s nou spokojny. Netvrdim, ze IntelliM. Explorer nie je lepsie, ale skus ju zohnat za dvoj- alebo menejnasobnu cenu.

Ale klavesnice??? Ja som robil s nejakou Microsoftou ergonomickou klavesnicou a radsej by som si omlatil hlavu o mur do bezvedomia. Vdakabohu mali sadrove priecky a nechcel som im spravit dieru do steny. [addsig]
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tii
Post subject: RE: karta wifi  PostPosted: 20.05.2003 - 23:57 #1945
Basic


Joined: Jan 21, 2003
Posts: 37

Mohol by prosim niekto napisat nejake "mini howto" na postup pri upgrade firmwaru (PRISM ZCOMAX). Hlavne na co si dat pozor, co si pripravit, co v ziadnom pripade nerobit ;] atd.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)