Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 13:51


Experimenty s RTS/CTS Threshold

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Luky
Post subject: Experimenty s RTS/CTS Threshold  PostPosted: 07.07.2012 - 14:30 #99537
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 33

Prečítal som si mnoho informácií a diskusií o RTS/CTS Threshold a riešeniu problému skrytých nodov. Lenže mne sa to správa nejako "zvláštne", o čom som žiadne info nenašiel.

Experimentálne som nastavil všetkým klientom RTS/CTS Threshold na hodnotu 1024. Po tomto nastavení ide internet subjektívne pomalšie, ale čo je zaujímavé, neprechádza ping s veľkosťou 940 a viac. Na jedného klienta prechádza 940 ale s 40% packet loss. Ping s 939 prechádza s 0% packet loss. Príde mi to zvláštne.

V mnohých článkoch som našiel info, že si RTS nastavujú bežne na 256, mne sa už pri pokuse o 512 ani stránka nezobrazila, ani len webrozhranie klienta.

Vedel by sa niekto znalý problému vyjadriť?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Experimenty s RTS/CTS Threshold  PostPosted: 07.07.2012 - 19:06 #99540
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Luky wrote: ›Prečítal som si mnoho informácií a diskusií o RTS/CTS Threshold a riešeniu problému skrytých nodov. Lenže mne sa to správa nejako "zvláštne", o čom som žiadne info nenašiel.

Experimentálne som nastavil všetkým klientom RTS/CTS Threshold na hodnotu 1024. Po tomto nastavení ide internet subjektívne pomalšie, ale čo je zaujímavé, neprechádza ping s veľkosťou 940 a viac. Na jedného klienta prechádza 940 ale s 40% packet loss. Ping s 939 prechádza s 0% packet loss. Príde mi to zvláštne.

V mnohých článkoch som našiel info, že si RTS nastavujú bežne na 256, mne sa už pri pokuse o 512 ani stránka nezobrazila, ani len webrozhranie klienta.

Vedel by sa niekto znalý problému vyjadriť?


RTS/CTS v praxi nikdy poriadne zmysluplne nefungovalo, dalo sa tym dosiahnut drobne zlepsenie za cenu obrovskeho laborovania, ale nic co by bola naozaj trvale badatelna zmena.

urcite nie je v poriadku ze ti po nastaveni RTS/CTS neprechadzaju vacsie pingy, subjektivne spomalenie internetu tiez nie je OK a bude mat asi podobny zaklad. pakety by mali prechadzat tak isto ako predtym, ale tie vacsie by sa mali obsluzit cez RTS/CTS, co by uzivatel ani nemal postrehnut, znizenie rychlosti by teoreticky mohlo byt nanajvys par percent. ak neprechadzaju velke pingy vobec, tak je tu nejaky zasadny problem, najskor by som tipol nekompatibilitu AP/client, ze klient vysle requst, caka ze mu AP pripravi priesotr, to sa neudeje, tak caka a caka a caka a paket nevysle...

je velmi vhodne mat na taketo veci rovnake verzie fireless drivera na AP a klientoch, lebo aj medzi roznymi verziami firmwaru pre to iste zariadenia to s interoperabilitou nebolo uplne ruzove, hovorim o zariadeniach na rtl8186 chipsete kde sme s tym dost labovali.

cele RTS/CTS bolo medzicasom technicky prekonane technologiami ako je Airmax ci Nstreme polling ktore dosahuju ovela lepsie (spolahlivejsie) vysledky, rozdiel je v tom ze klient neziada APcko o pristup k mediu kvoli kazdemu velkemu paketu (co neodstranuje kolizie iba ich vytvara inym sposobom dufajuc ze to bude lepsie), ale namiesto toho tieto technologie prideluju pravo na vysielanie klientom v plnom rozsahu, teda mozes/nemozes, ziadne take ze male pakety mozes vyslat a o velke ziadas. v praxi sa tymto kolizie nielen znizili si zmenili (co robilo RTS/CTS) ale sa uplne odstranili, na airmaxe je takto uplne dobre chodivy klient aj so signalom -85 az -90 db kym ostatni klienti maju okolo -55, co j taky rozdiel signalov ktory by bol u RTS/CTS absolutne nezlucitelny s akymkolvek fungovanim.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Luky
Post subject: RE: Experimenty s RTS/CTS Threshold  PostPosted: 07.07.2012 - 22:49 #99542
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 33

presne tak nejako teoreticky som si to predstavoval aj ja a práve preto mi nešlo do hlavy, prečo to takto funguje resp. nefunguje, tie pingy aj väčšie by rozhodne prechádzať mali, no neprejdú u klientov kde je signál okolo -80 db, takže to asi bude tou nekompatibilitou, najlepšie bude asi vyhnúť sa tejto technológii
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Experimenty s RTS/CTS Threshold  PostPosted: 08.07.2012 - 09:53 #99543
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

neviem naco s tym stracas cas, ked napr ubnt uz vie DTDMA, ktore tento problem efektivne riesi...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Luky
Post subject: RE: Experimenty s RTS/CTS Threshold  PostPosted: 08.07.2012 - 21:15 #99552
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 33

len som to skúsil a nespráva sa to podľa očakávania, tak som bol zvedavý prečo asi... ide o zariadenia staršie, ktoré DTDMA nepodporuje...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Experimenty s RTS/CTS Threshold  PostPosted: 08.07.2012 - 23:34 #99553
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

stare sunty treba cim skor zahodit Smile
su s tym len zbytocne problemy Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)