Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 10:05


Licenc

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
lubosk
Post subject: Licenc  PostPosted: 26.06.2012 - 19:57 #99436
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Potreboval by som poradit pripadne kupit v relativne kratkom case dva Full odu licencaky(dva hopy).Na 13km a 10km . Budu v zime na dost nedostupnom a zasnezenom mieste takze nieco nie velmy na hrane ked sa na tom vytvori nejaka skrupinka .... Prenos tak 310mbits momentalne max.Neskor by sa asi pridala druha polarizacia ale to je hudba buducnosti.Anteny cim mensie tym lepsie Smile nie 180cm Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Licenc  PostPosted: 26.06.2012 - 21:55 #99438
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

len jedna rada - alcomu nekupovat. mozno tak este zobrat darovanu za odvoz.. lebo zaprsi ci zasnezi, klesne signal, a potom ak budes chciet pouzit ACM tak zistis co za sunt to mas.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kapor
Post subject: Licenc  PostPosted: 26.06.2012 - 22:39 #99439
Basic


Joined: Aug 16, 2011
Posts: 43

pixall co odporucas ? alebo s cim mas naj. skusenosti ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: Licenc  PostPosted: 27.06.2012 - 08:44 #99440
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

pixall wrote: ›len jedna rada - alcomu nekupovat. mozno tak este zobrat darovanu za odvoz.. lebo zaprsi ci zasnezi, klesne signal, a potom ak budes chciet pouzit ACM tak zistis co za sunt to mas.


Mozes toto trochu rozviest? Praveze alcoma ja znama vlastnostou ze ked sa zmenia podmienky prostredia tak prida trochu na vykone a spoj sa nerozpadne.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Licenc  PostPosted: 27.06.2012 - 08:55 #99442
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
to je ATPC ale ked ani výkon nestačí , tak ide dolu modulácia a ALCOMA ty hopne hned na tú najnižšiu ktorú jej nastavíš samozrejme popritom sa spoj rospadne takže pokial tam máš nejaký dynamický routing , vypadnú ti z routovacej tabuľky subnety , čo nieje zrovna najideálnejšie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Licenc  PostPosted: 27.06.2012 - 10:37 #99444
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mo keby sa rozpadla na par sekund, ale ono sa nam to rozpadava na 5-10-15 minut... a za rok sme nedosli na to jak to nastavit tak aby to pri hranicnom signale neblblo. ked zrazu pride obrovsky lejak, tak sa to prepne. ale ked sa zatahuje a zatahuje a zatahuje a poprcha a potom viac a viac a viac, tak to v jednom momente zacne blblnut a blbne a blbne. toto su mozno blbe nastavenia, ale asi 2-3 desiatky vypadkov za rok nestacili k tomu aby sme nasli take nastavenie ktore nebudu robit problem. skusame sice dalsie riesenie, ale teraz neprsi...

ale hlavny pruser je to ze ACM neprepina medzi rychlostami samo podla podmienok, ale musim sa nastavit napevno jednu modulaciu a potom mam moznost zvolit si napevno druhu kam sa to moze preppnut.
kupil somo si sice 384mbit spoj ktory uzmoznuje QAM 4, 16, 32, 64, 128, 256, teda celkovo 6 stupnov, kazdy este s inymi sirkami kanalu, dokopy desiatky moznosti, a pise o sebe ze ma ACM, ale z tychto desiatok moznosti sa da zvolit iba JEDNA JEDINA na ktoru automatika prepne ak bude zle. taka genialna automatika made by alcoma tam je....

teda v praxi, na idealne podmienky chcem QAM256 384mbit. a pre pripad ked budu podmienky horsie, si musim vybrat nieco druhe. ale co? dam tam QAM64 a budem mat pri mensom dazdi nejakych 280 mbit, a pri velkom dazdi to nepojde vobec lebo QAM64 to uz nepotiahne... alebo sa mam prepnut uz preventivne pri malom dazi na QAM4 a vliect sa chabych 89 mbit, len aby mi to pri vacsom dazdi nevypadlo uplne? toto je uplne cele zle....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Licenc  PostPosted: 27.06.2012 - 12:35 #99446
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

pixall;
no totok som teda este neriesil;
a ani nenastavoval
to je ale ACM....
vdaka za info...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Licenc  PostPosted: 27.06.2012 - 13:05 #99447
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
pixall musiš tam mať niečo na chuja na MP165 aj MP100 sa prepnutie modulacie znamena rozpojenie spoja na pár sekúnd. a je to určite menej ako 5.

skús do jednotiek natlači najnovší FW ,
To ACM je fakt na chuja riešené že to má len jeden skok ale niečo som začul že by to malo vedieť hopsať na tri skoky, ale ešte som tam nenatlačil najnovší fw aby som to odskúšal či už to je pravda alebo sa čaká na programátora ....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
NNN
Post subject: SAF -17Ghz  PostPosted: 27.06.2012 - 14:42 #99448
Basic


Joined: Júl 17, 2003
Posts: 73
Location: Vychod Slovenska
Len tak do vetra, mame nasadeny saf 17GHz 100Mbit full duplex na 9,6km je to na hrane a pekne si to doladuje vykon pri zlom pocasi a ked nevladze hop zo 100 na 80Mbit apotom hop na 40Mbit v priebehu par sekund, meme viacero saf-ov a po nasadeni do prevadzky som na nich zabudol. To je iba moj subjektivny nazor - neriesim cenu ani porovnania s ostatnymi vyrobcami.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Licenc  PostPosted: 27.06.2012 - 19:39 #99451
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

Dikes chalani pomohli ste mi Smile . Teraz mi este navrhnite teda licenc na 15.8km a 10.8 .Boli sme to presne odmerat. Staci aj 200-300mbits .
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: Licenc  PostPosted: 27.06.2012 - 20:41 #99453
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
no tú vzdialenosť tam by to už chcelo 13 GHz ale tam máš max 28 MHz kanál čo máš pri 256 QAM 150-160 Mbit a podla alcomackej kalkulačky pri 2x120 cm parabolach ročna nedostupnosť pri 256QAM 55 min aj to s výkonom 20 dBm .
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Licenc  PostPosted: 28.06.2012 - 06:57 #99454
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
Aj licencovany spoj treba vediet navrhnut a nechat si rezervu vo vykone na unik, tak aby ani pri dazdi ci snezeni nedoslo k vypadku alebo poklesu modulacie . Tu si treba zadefinovat ci xcem kupit lacno alebo kvalitne. Aj so siklu sa da urobit spoj na 10km ale nepojde 365 dni v roku:-), investicia do Siklu 1900eur a uzitok ziadny. Takze treba si to dat riadne navrhnut, DCN ka vam pri Safe urobi prepocet a ponukne rozne anteny alebo zvysenie vykonu, vsetko zavisi od vzdialenosti a priepustnosti. Ak mas zaujem o dragonwave kontaktuj havlakov tiez ti urobia prepocet. Poznam ludi, ktori nemaju ziaden problem s alcomou, poznam ludi ktory maju problem so starym typom alcomy a safu pretoze pouzivali rovnaku IDU, ale tento typ sa uz nepredava. Tiez je dolezite si urcit ci potrebujes full ODU riesenie alebo IDU + ODU kvoli tomu ako mas viziu do buducna a ako mas navrhnuty design siete...atd. Ak planujes do buducna prenasat na danej trase vacsie kapacity, nezabudni si dat skoordinovat obidve polarizacie naraz, usetris hned par stoviek euro, ktore mozes radsej zainvestovat do vacsej paraboly...atd
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Licenc  PostPosted: 28.06.2012 - 19:45 #99463
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

421 wrote: ›Aj licencovany spoj treba vediet navrhnut a nechat si rezervu vo vykone na unik


to je samozrejme... ja mam ten spoj na ktory nadavam na 17ghz, zratane to bolo, aj to za dobreho a trochu horsieho pocasia vychadza, a pri velmi horsom sa pocitalo s tym ze predsa ten spoj ma ACM tak znizi modulaciu aj rychlost a pocka takto kym sa podminky nezlepsia. no neratalo sa stym ze ACM bude robit problem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Licenc  PostPosted: 29.06.2012 - 06:24 #99466
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
ja som pixal uvazoval v urcitom obdobi, ze skoncim so SAFom, urcite pamatas sme spolu o tom dost diskutovali a kupil som Neru. Prvych par mesiacov som bol spokojny, potom sa na nej pokazila nazvime to funkcia ACM a este nejake dalsie drobnosti. Predajca, ktoremu tu na fore nexcem kazit meno /on si ho pokazi aj sam / odisiel do sukromnej firmy a na maily o pomoc uz nereagoval. Nova spolocnost v Prahe, ktora mala byt akoze nasledovnikom mi na maily neodpoveda. Tak som ten spoj prestal platit. Jedine co ma mrzi je, ze je zaplatenych cca 20 perc spoja....aj to je skoda pri nefunkcnom spoji, som radsej mohol ist so zelmarom na dovolenku.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)