Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 15:39


porucha firewallu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
majak
Post subject: porucha firewallu  PostPosted: 06.05.2012 - 02:02 #98633
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
Jedneho dna si ako doposial idem otvorit hocico zvnutra mojej siete cez vonkajsiu ip resp. domenove meno a zrazu NIC... connection timeout. ak si server na LANke otvaram napriklad na http://172.31.151.18:82/ je vsetko v poriadku samozrejme ale akonahle to chcem otvorit akoby "zvonka" na http://majak.ubnet.sk:82/ tak mi to odrazu nefunguje a pritom doteraz to vzdy islo..

pozeral som uz vsetko mozne vo firewalle v mikrotiku (rb450g) ktory preklada tu verejnu ip adresu ale neviem si s tym rady... v danych pocitacoch nie su spustene ziadne firewally ani ine blokatory portov ktore by znemoznovali danu komunikaciu.

doplnene 02:03
zvlastne je ale najma to ze ked dam pingovat mna sameho ako verejnu ip adresu tak to normalne zoberie aj v routeri aj v konzole na ktoromkolvek pocitaci vnutri siete ale spojenie na akomkolvek porte nie je mozne uskutocnit...

asi primitivnost ale som z toho uz jelen.
niekto neviete poradit co s tym? Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: porucha firewallu  PostPosted: 06.05.2012 - 10:43 #98634
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

resetni packety na pravidle...skus otvorit tu aplikaciu po verejnej..nabiehaju ti packety na pravidle? Druha vec, nemozes otvarat zvnutra siete cez vonkajšiu IP Wink

Ak nabiehaju packety je problem na lokalnej strane, ak nie...je problem s verejkou a prekladom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: porucha firewallu  PostPosted: 06.05.2012 - 11:35 #98636
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
midnight_man wrote: ›nemozes otvarat zvnutra siete cez vonkajšiu IP Wink

Ak nabiehaju packety je problem na lokalnej strane, ak nie...je problem s verejkou a prekladom.


ale co by som nemohol zvnutra otvarat sam seba cez vonakjsiu ip.. vzdy to islo Smile a na tych obycajnych routeroch ako dlink, asus, smc, edimax, ovislink, zyxel a pod. to ide kazdemu bez akehokolvek nastavenia...

potrebujem to preto lebo casto kadekomu posielam priame linky na http stranku kde mam subory a prepisovat stale v tom linku vnutornu ip na vonkajsiu pripadne na domenove meno je nehoraznost Smile

doplnene 11:47

pakety na pravidle vo firewalle k tomu portu nenabiehaju ak sa pripajam zvnuta ani cez vonakjsiu ip a ani normalne cez lokalku cize ako vravim je tam nejaky probleom v tom firewalle.. ono to proste musi ist Crying or Very sad
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: porucha firewallu  PostPosted: 06.05.2012 - 17:16 #98640
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

hod sem to pravidlo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: porucha firewallu  PostPosted: 08.05.2012 - 18:33 #98711
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
/ip firewall nat add action=dst-nat chain=dstnat comment="senior - hfs" disabled=no dst-port=82 in-interface=ether1 protocol=tcp to-addresses=172.31.151.18 to-ports=82
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: porucha firewallu  PostPosted: 01.06.2012 - 01:01 #99094
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
nikto nic teda? icmp forward v ip firewall filter rules mam taktiez povoleny... porty su namapovane v poriadku. opingujem svoju wan-ovsku ip zvnutra z lokalky ale ani za toho boha neviem na nej nic otvorit iba ked ju prepisem na lokalnu... :/ furt som to nevyriesil
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)