Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 08:43


rada mimo 5 dual

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Palino
Post subject: RE: rada mimo 5 dual  PostPosted: 28.01.2012 - 09:42 #96363
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
midnight_man wrote: ›Thomas neviem ci je to jedno. CH0 musi mat zapnuty ale tie ostatne netreba vypnut ten co sa nepouziva ci ako?

M5tka sa pripoji na ačkove AP aj jednou aj druhou polarizaciou Smile na strane station ti potom bude pisat CH0/CH1 = -60/-83 napr Smile


V pripade ako ho popisujes mi NS M5 station ukazuje
Horizontal / Vertical: -65 / -65 dBm

Takze pripojene je to zrejme iba jednou polarizaciou a rovnaka hodnota intenzity je zobrazena v oboch polarizaciach, ani si neviem predstavit ako by sa pripojili dva radia v jednom case na jedno naprotivne radio.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: rada mimo 5 dual  PostPosted: 28.01.2012 - 12:32 #96372
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

No tak teraz neviem, pamatam si ze to zvyklo ukazovat CH0/CH1 vzdy na CH1 horsi signal, ale pravdu poviem ze taketo nieco som uz roky nevidel takze mozes mat pravdu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: rada mimo 5 dual  PostPosted: 29.01.2012 - 00:58 #96391
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
chceli by sme na jeden spoj nasadit http://www.i4wifi.cz/routerboard-sextan ... d2764.html alebo http://www.i4wifi.cz/routerboard-sxt-5h ... d2154.html ... ako to vidite z praxe? sprava sa to lepsie ako nanostation m5? spoj ma byt p2p cca 1200m zarusenie tak do 30 sieti.. teraz na tom spoji bezia 2 nanostation m5 oproti sebe a ide to fajn na nase potreby. s tymito mikrotikmi all-in-one nemame ani jeden ziadne skusenosti Smile co myslite?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: rada mimo 5 dual  PostPosted: 29.01.2012 - 23:00 #96422
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

majak wrote: ›chceli by sme na jeden spoj nasadit http://www.i4wifi.cz/routerboard-sextan ... d2764.html alebo http://www.i4wifi.cz/routerboard-sxt-5h ... d2154.html ... ako to vidite z praxe? sprava sa to lepsie ako nanostation m5? spoj ma byt p2p cca 1200m zarusenie tak do 30 sieti.. teraz na tom spoji bezia 2 nanostation m5 oproti sebe a ide to fajn na nase potreby. s tymito mikrotikmi all-in-one nemame ani jeden ziadne skusenosti Smile co myslite?


si pozri specifikacie...

SEXTANT
http://www.i4wifi.cz/img.asp?attid=242188
18dbi antena, 16.8stupna hoprizontal, 22.8stupna elevacia

Nanostation M5
http://www.ubnt.com/downloads/datasheet ... ds_web.pdf
14.6 - 16.1 dbi antena, cca 20stupnov horiz., cca 10 stuopnov H elev.

Nanobridge M5 - 25
http://www.ubnt.com/downloads/datasheet ... ds_web.pdf
25dbi antena, cca 6 stupnov horizontal, cca 6 stupnov H elev.

kebyze si robim v zarusenom prostredi bod-bod spoj tak si urcite vyberiem to co ma najmensi uhol (ma to prudky suvis so ziskom anteny). takze prechodom z nanoM5 na sextant si co sa tyka rusenia mozno trosicku pomozes (+2-3dbi na udavanom vykone anteny, uhol vyzarovania plusminus podobny). ale kebyze pojdes na nanobridge M5 tak ta ma oproti nanoM5 +10db a ma uhol oproti sextantu tretinovy... to ti mysilm pomoze daleko daleko viac...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: rada mimo 5 dual  PostPosted: 30.01.2012 - 16:04 #96440
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
pixall:

nanobridgeom sa chceme radsej vyhnut pretoze s nimi nemame dobre skusenosti - rovnako nadstaveny spoj ako nanostation a ide to horsie.. priklad: nsm5 davalo p2p 75Mbps a nbm5 (22dB verzia) len do 25Mbps..

kvoli tomu som sa aj pohneval v niekdajsom *REKLAMA* u netconsu s majitelmi lebo najskor sa spoj prejavoval takto spomalene tak som dal reklamaciu a ako odpoved som dostal ze spoj bol testovany cez ten spoteny chariot a vraj ze ide v poriadku tak som to prijal spat ale spoj sa spraval rovnako.. nakoniec prestal fungovat jeden nanobridge alebo oba ja uz neviem - skratka odisli - jeden blikal a neslo sa dostat do configu ani nesiel pingovat a druhy sa ani nezapol.. a to mi uz nechceli uznat...skratka same problemy a aj preto sme z toho obaja taki znechuteni - mame skratka zlu skusenost...

preto som vtedy provokoval ze mas tie bridge-e isto spustene dakde v pralese ked ti to da 100Mbps Smile

z toho co si napisal mi teda logicky vypliva ze je asi zajedno ci pouzit sextant alebo nanostationm5 a radsej sa teda asi rozhodneme pre ubiquiti - skratka treba nam druhu linku na tej istej trase takze tam budu dva p2p nsm5 spoje - aspon tak to vidim ja.. alebo predsalen ten mikrotik? pri tej malej vzdialenosti vobec nehra rolu vykon lebo ked je to na plne gule tak sa to len zbytocne prepeka..

p.s.: je vyrazny rozdiel medzi 22 a 25dB verziami nbm5? - osobne by som mozno tym bridgeom este dakedy v buducnosti dal sancu prave kvoli tomu vyzrovaciemu uhlu - ale co ma odradza je aj ta nemozna zacvakavacia instalacia a podivny olupujuci sa nater na tanieroch.. osobne mas ake skusenosti ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: rada mimo 5 dual  PostPosted: 30.01.2012 - 18:20 #96443
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

rozdiel tam je Smile niekedy aj par dB pomoze Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: rada mimo 5 dual  PostPosted: 30.01.2012 - 19:51 #96455
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

majak wrote: ›p.s.: je vyrazny rozdiel medzi 22 a 25dB verziami nbm5? - osobne by som mozno tym bridgeom este dakedy v buducnosti dal sancu prave kvoli tomu vyzrovaciemu uhlu - ale co ma odradza je aj ta nemozna zacvakavacia instalacia a podivny olupujuci sa nater na tanieroch.. osobne mas ake skusenosti ?


rozdiel je vo vyzarovacom uhle, NB 25 ma mensi.
u nas nanobridge na 3 km po meste.... 100mbit....

nanobridge mali OBROVSKY problem so starymi firmwarmi, bolo tam nieco naprd, signal bol slabsi radovo o 30 dBi a viacmenej to nechodilo, na 3 km som dosiahol oproti rocketu 8mbit pri teste, a radovo 4 mbit ked tam preliezol normalny traffic od userov... ale to bolo as rok a pol dozadu. po upgrade FW uz ziadny problem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: rada mimo 5 dual  PostPosted: 30.01.2012 - 20:00 #96456
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

spravne, sice sa to v datasheete k NBčkam nenachadza ale:
NB-5G22 : 11 degrees
NB-5G25 : 8 degrees

I keď reál je zas niekde inde Laughing
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: rada mimo 5 dual  PostPosted: 31.01.2012 - 16:53 #96475
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
pixall wrote: ›nanobridge mali OBROVSKY problem so starymi firmwarmi, bolo tam nieco naprd, signal bol slabsi radovo o 30 dBi a viacmenej to nechodilo, na 3 km som dosiahol oproti rocketu 8mbit pri teste, a radovo 4 mbit ked tam preliezol normalny traffic od userov... ale to bolo as rok a pol dozadu.


presne s tymto problemom sme sa stretavali a ano bolo to zhruba v tom obdobi ako pises.. boli sme donuteni potom miesto toho pouzivat nanostationy ale vadil nam ten velky vyzarovaci uhol ze zachytava sracky po ceste tak to zial musime prepekat a inde su rockety..

ked si najdem cas zapozicam si odniekadial a dam sancu teda este tym 25dB bridgeom a uvidim.. dakujem pani Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hacker85
Post subject: RE: rada mimo 5 dual  PostPosted: 23.03.2012 - 00:12 #97580
Basic


Joined: Mar 22, 2012
Posts: 12

hmm chalani viete poradit so spojom M5 na M5?? potrebujem z toho dostat to co to da... 2spoje... cca 200m, dalsi 500m, dalsi 300m... max mi to realne da 2MB/s... prvy v poho max 6-7MB/s ale ten za tym uz iba 2MB/s a neviem si rady... parametre fajne nastaveny aj distance... signal okolo -50 noise -90 aj tak to nejde neviem si moc rady... odmenim sa
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: rada mimo 5 dual  PostPosted: 24.03.2012 - 12:59 #97630
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
hacker85 wrote: ›prvy v poho max 6-7MB/s ale ten za tym uz iba 2MB/s a neviem si rady... parametre fajne nastaveny aj distance... signal okolo -50 noise -90 aj tak to nejde neviem si moc rady... odmenim sa


ked to mas zapojene v rade za sebou ze A1 --> A2 / kabel / A3 --> A4 a medzi A2 a A3 je v mieste instalacie mala vzajomna vzdialenost tak sa moze jednat aj o elektromagneticke rusenie ktore odstranis odtienenim zariadeni alebo premontovanim "za roh".. mal som podobne problemy s nanobridge-mi onoho casu ked sa este zacali predavat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)