Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 07:39


vytazenie portov pri IPTV

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
netman
Post subject: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 23.10.2011 - 14:55 #93847
Basic


Joined: Júl 03, 2011
Posts: 7

caute potreboval by som poradit, mam IPTV dovedene do jedneho portu na ktorm je VLAN 100 na Dlink switchi, na nom su dalej na par portoch spravene VLAN100, tie porty sluzia ako uplink pre dalsie switche v jednotlivych budovach. Problem mam v tom, ze sa mi na vsetkych tychto portoch zobrazuje na grafoch vytazenie - rovnake a aj na portoch ktore vobec realne nepouzivaju uy niekolko tydnov IPTV .. vopred diki za rady
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
krtko
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 23.10.2011 - 15:47 #93848
Basic


Joined: Jan 21, 2004
Posts: 425
Location: Rimavska Sobota
vypnuty/neexistujuci IGMP SNOOPING
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
netman
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 23.10.2011 - 21:12 #93851
Basic


Joined: Júl 03, 2011
Posts: 7

ok diki, a este jedna otazka , predpokladam ze funkcia IGMP SNOOPING ma byt ENABLED iba na portoch kde je VLAN IPTV , na ostatnych ma byt DISABLED, jo ? diki
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
krtko
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 23.10.2011 - 21:21 #93852
Basic


Joined: Jan 21, 2004
Posts: 425
Location: Rimavska Sobota
Povolovanie igmp snoopingu per port nie je stastne riesenie a minimalne potrebuje k spravnej funkcnosti presne zadefinovat, ktore vlany mozu/nemozu vstupit na trunk port. Skor by som sa priklonil ku konfiguracii igmp snoopingu per vlan (ako je to bezne a zauzivane).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Thomas
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 24.10.2011 - 12:38 #93860
Majster


Joined: Okt 31, 2006
Posts: 2062
Location: TT
tak na dlinkoch switchoch som funkčné igmp ešte nevidel , zato zblbnúť to tam vie na 100 rôznych spôsobov , môj najobľúbenejší je keď začne posielať multicast aj späť na uplinkový port
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Breix
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 30.01.2012 - 19:22 #96450
Basic


Joined: Jan 30, 2012
Posts: 1

Vie mi niekto poradiť, ako by som previedol IP TV do DVB-T ? Idealne nejaké lacnejšie riešenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 30.01.2012 - 19:45 #96453
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Breix wrote: ›Vie mi niekto poradiť, ako by som previedol IP TV do DVB-T ? Idealne nejaké lacnejšie riešenie.


najprv multiplexor z IP do ASI, a potom asi z ASI do DVBT... radovo 5-10ticic eur... kto pozna lacnejsie, nech da vediet Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 30.01.2012 - 20:05 #96459
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

s DVB-T robim uz chvilku a vybral si si najdrahsiu kombinaciu aka je mozna Smile

z dovodu ze je to vhodne iba pre vysielatelov DVB-T aj ked ty pouzivaju DVB-ASI

lasne to urcite nebude jedine ak by si spravil riesenie

IPTV STB -> analog-> analog/DVB-T modulator

kvalita ti samozrejme poklesne ale nebude to uplne dramaticke... ale ani moc orechove...

alebo skus toto : http://tvconverters.co.uk/iptv-ip-strea ... -dvbt.html

pripadne http://www.triax-tdx.com/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 30.01.2012 - 21:47 #96464
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kotol wrote: ›IPTV STB -> analog-> analog/DVB-T modulator

kvalita ti samozrejme poklesne ale nebude to uplne dramaticke... ale ani moc orechove...


no to fakt nie je orechove... kvalita obrazu v prdeli... viacere jazykove stopy v prdeli... teletext takmer urcite v prdeli... v podstate z toho DVB-T ostane taky chudobnejsi analog...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 31.01.2012 - 16:51 #96474
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
ked ste uz toto nacali, neporadite nejaky system ako sprevadzkovat dvb-s server (idealne asi pod linuxom [debian] - ziadne krabickove dreamboxy a pod.) ? karta by mala byt technisat skystar 2 hd s ci slotom + irdeto modul so skylink kartou.. ziadne zdielanie kariet nechceme riesit (surflock) ale skratka streamovat nejake transpondery (multiplexy) a "naladit" si ich vo VLC na nasej sieti pripadne aj keby ste vedeli o dajakych iptv boxoch potom ktore by v takej konfiguracii vedeli z LAN portu nacitavat dane stanice a mali by videovystup k telke - cinch/scart + hdmi... Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 02.02.2012 - 10:15 #96523
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

majak wrote: ›ked ste uz toto nacali, neporadite nejaky system ako sprevadzkovat dvb-s server (idealne asi pod linuxom [debian] - ziadne krabickove dreamboxy a pod.) ? karta by mala byt technisat skystar 2 hd s ci slotom + irdeto modul so skylink kartou..


na internete je k tomu mrte navodov, klasicka kombinacia je getstream, sasc-ng, newcs/oscam, a hlavne vela vela ibuprofenu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 02.02.2012 - 16:36 #96537
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
pixall wrote: ›a hlavne vela vela ibuprofenu...
Laughing Laughing tiez si myslim..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: vytazenie portov pri IPTV  PostPosted: 02.02.2012 - 19:38 #96541
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
pixall wrote: ›
majak wrote: ›ked ste uz toto nacali, neporadite nejaky system ako sprevadzkovat dvb-s server (idealne asi pod linuxom [debian] - ziadne krabickove dreamboxy a pod.) ? karta by mala byt technisat skystar 2 hd s ci slotom + irdeto modul so skylink kartou..


na internete je k tomu mrte navodov, klasicka kombinacia je getstream, sasc-ng, newcs/oscam, a hlavne vela vela ibuprofenu...


je verzia getstreamu kery nepotrebuje sasc ma v sebe integrovaneho klienta newcam a tym padom ani dvbloopback netreba ..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)