Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 16:28


Blokovanie nevhodneho obsahu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
wolf14
Post subject: Blokovanie nevhodneho obsahu  PostPosted: 14.12.2011 - 09:40 #95145
Basic


Joined: Jún 30, 2011
Posts: 46
Location: Kezmarok
Caute, od jednej zakaznicky som dostal otazku ci veme nejako blokovat stranky s nevhodnym obsahom kvoli jej detom. Riesite niekto nieco podobne? Akym sposobom, aky system na to pouzit?
Diky
Jaro
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Blokovanie nevhodneho obsahu  PostPosted: 14.12.2011 - 11:38 #95152
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Oplatí sa ti kupovať zariadenia na selekciu obsahu ? Existujú lacné aj drahé riešenia. Podľa mňa sú niektorý ludia háklivy na zariadenia, ktoré majú za úlohu filtrovať obsah, hlavne ak to dáš ako centrálny bod. V prípade centrálného bodu by si zrejme musel zmeniť zmluvy. V prvom rade je to na rodičový aby si ustrážil čo jeho dieta robí na internete a nie aby za to bol zodpovedný ISP.
Toto je môj názor na podobne veci

Je stránka s obsahom ktorý je v poriadku ale sú tam nevhodné reklamy. Zablokovať alebo nechať tak. Dnes sú stránky s množstvom rôzných zdrojov reklám, čo ak to zablokuje stránku kvôli reklame, ktorá je už na zozname. Čo potom ?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Blokovanie nevhodneho obsahu  PostPosted: 14.12.2011 - 11:45 #95153
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

čo treba v zmluvách? TU sa mi vyjadril ze taketo filtrovanie obsahu webu nie je zakázané a teda je dovolené.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Blokovanie nevhodneho obsahu  PostPosted: 14.12.2011 - 11:50 #95154
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

midnight_man wrote: ›čo treba v zmluvách? TU sa mi vyjadril ze taketo filtrovanie obsahu webu nie je zakázané a teda je dovolené.

Ok. Je na to nejaký link, kde je táto skutočnosť uvedená.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
euro
Post subject: RE: Blokovanie nevhodneho obsahu  PostPosted: 14.12.2011 - 12:36 #95156
Ucen


Joined: Júl 24, 2007
Posts: 715

S tymto sa stretavam pomerne casto, neviem co zasa ewew splieta ale jednoducho rodicia chcu bloklut pcko pre male deti. Bohuzial som doposial nemal dost casu to dat do prevadzky ale myslim ze proxac by mal byt riesenim s nastavenim filtrovania url (aspon ciastocnym).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Blokovanie nevhodneho obsahu  PostPosted: 14.12.2011 - 13:46 #95160
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

je, v správe ktorú som od nich dostal. Pohladám. Ak ma pamat neklame spomínali tam niečo v tom zmysle, že telekomunikačný zákon nepojednáva o ničom takom (nezakazuje to) a teda čo nie je zakázané je dovolené a že nemajú vedomosť o inom právnom predpise ktorý by také niečo zakazoval. Pohladam email, prepošlem.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: Blokovanie nevhodneho obsahu  PostPosted: 14.12.2011 - 14:08 #95161
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

Nestačil by na to obyčajný router za pár € s filtrovaným obsahu. Je to podstatne lacnejšie ako jedno drahé zariadenie. Potom by si mohol užívateľ editovať čo chce povoliť a čo nie.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Blokovanie nevhodneho obsahu  PostPosted: 14.12.2011 - 14:14 #95163
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

presne tak Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bakula
Post subject: RE: Blokovanie nevhodneho obsahu  PostPosted: 14.12.2011 - 17:17 #95168
Ucen


Joined: Okt 21, 2004
Posts: 792

ewew wrote: ›Nestačil by na to obyčajný router za pár € s filtrovaným obsahu. Je to podstatne lacnejšie ako jedno drahé zariadenie. Potom by si mohol užívateľ editovať čo chce povoliť a čo nie.


http://www.opendns.com/home-solutions/p ... -controls/
Zaregistrujes sa. Nastavis co chces blokovat a zmenis na PC dns server. Zadarmo.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Blokovanie nevhodneho obsahu  PostPosted: 15.12.2011 - 17:14 #95191
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
Namiesto antiviru fuknut Avira security site alebo nieco podobne? Ma dost hustu parental control ani holu picu na obrazku neuvidis ked tam bude...
Jednoznacne riesit u klienta ako na strane isp
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)