Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 12.05.2024 - 20:28


Pc s najnizsou moznou spotrebou

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
server3
Post subject: RE: Pc s najnizsou moznou spotrebou  PostPosted: 18.12.2010 - 12:54 #87111
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

rado3105 wrote: ›http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/19573-via-uvedla-miniaturni-embedded-pocitac


dako mi nedoslo aky a ako sa k tomu pripaja zdroj.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Pc s najnizsou moznou spotrebou  PostPosted: 05.01.2011 - 12:53 #87464
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Teraz som porobil nejake testy:
Stolny pc(AMD 740G, 1xHD, semron CPU) spotreba s AD155 + picopsu(atx zdroj) = 43W/h
-=- s fortron fsp-180 = 38W

Samotne ad155 pripojene do siete zerie 8W/h, co je myslim relativne dost(to by svedcilo o pomerne nizkej ucinnosti - 70-80%).
server(intel atom(1.seria) + 1xSSD +1HD + picopsu + ad155 = 41W/h.

No tak teraz som nasiel ucinnost ad155 - 70%, co je ucinnost ako stare mercury zdroje. 30% predstavuje neziaduce teplo.
http://www.jdc.sk/EN/podstranky/AD155.htm
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Pc s najnizsou moznou spotrebou  PostPosted: 05.01.2011 - 14:06 #87467
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
rado3105 wrote: ›O tom som pocul ale ten vykon cpu je velmi maly. To mi nestaci ani na beh linuxu. A chcem tam pripojit 2 SATA disky.

my mame toto
MB GIGABYTE -- D525TUD Rev. 1 1
DDR3KI 4G 1600 Kingston -- DDR3 2x2GB 1600Hz
HDD CAVIAR GP -- 500GB SATA2 32M WD5000AADS
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Pc s najnizsou moznou spotrebou  PostPosted: 05.01.2011 - 19:43 #87479
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

ja som sa zamiloval do Supermicro 5015-EHF
http://www.supermicro.com/products/syst ... .cfm?typ=E

4-jadrovy atom, dva gigove intel ethernety na doske, pripadne priamo od supermicra pridavna karta s dalsimi 4x gigovymi ethernetmi.
ten stroj je maximalne tichy, maly, a vyborne vyladeny pre pouzitie ako server/router. staci si pozriet /proc/interrupts a hned je jasne ze toto nerobili looseri. ziadne zdielane prerusenia, ziadne obtlkania niecoho s niecim (ako na ktoromkolvek desktopovom boarde), ba naopak, este aj tie sietovky su spravene tak, ze kazda jedna sietovka moze byt obsluhovana vsetkymi jadrami procesora zaroven (to sa fakt nevidi hocikde).
ako bonus (v modeli EHF) je to, ze aj pri vypnutom stroji sa mozes do stroja po ethernete dostat a zapnut ho, prekonfigurovat bios, atd.

ja som inac velmi setrny clovek, pouzili sme to najprv na dvoch miestach lebo alix nema gigove porty a pouzitim RB1000 / RB1100 sme si neboli isti (apage mikrotik). najprv som tym supermicrom nebol vobec nadseny, bral som ho ako nutne zlo, ale tie stroje nas dostali. prekvapili viackrat, a vzdy len prijemne. to je tak ked si zvyknuty na nejaky bezny standard a potom zrazu pozeras ze to co mas pod rukami nie je standard ale majstrovske dielo. ze najdes jednu vychytavku, druhu, tretiu, a vsetko su to veci ktore potesia ci uz pri vykone stabilite, manazmente. teraz mam tychto 5015-EHF niekde medzi 10 a 20 kusov a rozhodne nelutujem, ked nieco lutujem tak ze sme tam vobec niekedy davali nejake PCcka a nie hned toto Wink orientacna cena supermicra okolo 450 eur bez dane za kus, s pamatami a flashkou, bez disku. supermicro sietovka 4x gigovy port za dalsich asi 280 eur bez dane.

btw stroj s pamatami a flashkou (hdd nepouzivame) ma v akcii realny prikon 22 watt.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Pc s najnizsou moznou spotrebou  PostPosted: 05.01.2011 - 22:32 #87490
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

pixall trochu ta poopravim. Ten ATOM je 2 jadro, ale ma 4 thready. a ten prikon je fakt dobry. ja podobnu konfiguraciu s jednou DVBS2 kartou a ma to 40W - bez disku.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Pc s najnizsou moznou spotrebou  PostPosted: 06.01.2011 - 00:42 #87493
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

moze byt pravda to co vravis, dokumentacia hovori o dvoch ale linux ukazuje styri. nebolo mi jasne wocogo, takze uz viem ze to su dve jadra a styri thready. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
matos1
Post subject: RE: Pc s najnizsou moznou spotrebou  PostPosted: 07.01.2011 - 05:29 #87512
Ucen


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 684
Location: hranica s ukrajinou...
pixall wrote: ›supermicro sietovka 4x gigovy port za dalsich asi 280 eur bez dane.

aky je presny nazov toho portu?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Pc s najnizsou moznou spotrebou  PostPosted: 07.01.2011 - 09:45 #87524
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

pixall wrote: ›ja som sa zamiloval do Supermicro 5015-EHF
http://www.supermicro.com/products/syst ... .cfm?typ=E


jooj vyzera to delikatne...

som akurat z jedneho bodu musel dat dole rb1000 lebo chudatko nestihalo.... je to nie az tak moc vykonny stroj aj ked som niekedy mal iny nazor....
ak zagregujem asi maximalny datovy tok na vsetkych portoch - asi 260Mbit/s a nejakych 45kpps
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Pc s najnizsou moznou spotrebou  PostPosted: 07.01.2011 - 19:16 #87547
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

kubiik wrote: ›jooj vyzera to delikatne...

som akurat z jedneho bodu musel dat dole rb1000 lebo chudatko nestihalo.... je to nie az tak moc vykonny stroj aj ked som niekedy mal iny nazor....
ak zagregujem asi maximalny datovy tok na vsetkych portoch - asi 260Mbit/s a nejakych 45kpps


jedno moje supermicro robi akurat tolko trafficu co pises, a zatazenie v linuxe, tusim 0.05, alebo tak nejak Smile skratka nudi sa.

a ta karta 4x giga ethernet je typ AOC-SG-i4, je podobna tomuto
http://www.supermicro.com/products/acce ... -ug-i4.cfm
konzultovali sme s dodavatelom aby bola presne taka ze bude pasovat do toho stroja, treba dat pozor na to aky slot je v stroji a aky na tej karte..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)