Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 11.05.2024 - 13:21


indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
someboy
Post subject: indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah  PostPosted: 02.03.2010 - 21:24 #80886
Basic


Joined: Aug 17, 2007
Posts: 104

Nedavno sme pokryvali jeden hotel wifi pouzili sme k tomu MK RB433AH,cm9 k tomu 10 dbi vsesmerove anteny. Ssid su vsade rovnake, kanaly su na kazdom poschodi o 2 vedla ako na predchadzajucom. Na kazdom podlaži je v strede toto apcko, ktore by malo pokryt 8 izieb.
Signal v niektorych izbach je slaby okolo 90 dBi ccq 20%...
Ako by sa dalo docielit lepsie pokrytie?? Dohodit na kazde podlazie este dalsie apck???
Ake su podla vas AP-cka s najlepsim dosahom v budove?? Mate odskusane tie z viacerymi antenami???
ďakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah  PostPosted: 02.03.2010 - 21:50 #80888
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

someboy wrote: ›Nedavno sme pokryvali jeden hotel wifi pouzili sme k tomu MK RB433AH,cm9 k tomu 10 dbi vsesmerove anteny. Ssid su vsade rovnake, kanaly su na kazdom poschodi o 2 vedla ako na predchadzajucom. Na kazdom podlaži je v strede toto apcko, ktore by malo pokryt 8 izieb.
Signal v niektorych izbach je slaby okolo 90 dBi ccq 20%...
Ako by sa dalo docielit lepsie pokrytie?? Dohodit na kazde podlazie este dalsie apck???
Ake su podla vas AP-cka s najlepsim dosahom v budove?? Mate odskusane tie z viacerymi antenami???
ďakujem

Zrejme to je prekážkami v stene. MOžno je tam nejaká oceľová vystúž, ktorá to tieni. Tiež je možná verzia. Klient sa možno pripája pod takým uhlom, že má v ceste veľa muriva alebo podobného materialu.
Ja by som určite dal viacej AP. V prípade viacerých blízkych AP môže dochádzať k zblbnutiu klientského PC z dôvodu rovnakej hladiny z viacerých AP.
Dúfam, že si ma pochopil čo som chcel povedať.

Ewew
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
someboy
Post subject: RE: indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah  PostPosted: 02.03.2010 - 22:33 #80889
Basic


Joined: Aug 17, 2007
Posts: 104

ano je to novostavba, železa je tam dosť...........taketo riesenie som im aj navrhol........dalsie apcka......pred tym som sa chcel vśak ubezpeči.........
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
ewew
Post subject: RE: indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah  PostPosted: 02.03.2010 - 22:43 #80890
Basic


Joined: Sep 02, 2009
Posts: 433

someboy wrote: ›ano je to novostavba, železa je tam dosť...........taketo riesenie som im aj navrhol........dalsie apcka......pred tym som sa chcel vśak ubezpeči.........

To je len teoria. Či najozaj je to tak to neviem.
Musíš sa rozhodnúť, že koľko peňazí dáš do toho.
Alebo daj tam káble s zásuvkami. A daj na každé poschodie väčší switch a máš pokoj od Wifi.

Ewew
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
server3
Post subject: RE: indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah  PostPosted: 02.03.2010 - 23:21 #80892
Ucen


Joined: Aug 11, 2008
Posts: 537

jedno ap na jedno podlazie je malo aj ked to pocujem.Ak ho mas teoreticky na chodbe tak si zober kolko stien musi prekonat signal aby sa dostal do prvej a poslednej izby.Mal si dat na kazde podlazie 2 ap rovnomerne rozmiestnene od zaciatku chodby a od konca a nie do stredu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Lubig
Post subject: RE: indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah  PostPosted: 04.03.2010 - 04:29 #80911
Basic


Joined: Aug 27, 2004
Posts: 125

skus pouzit menej ziskove anteny.napr 2dbi pelendreky standardne dodavane k zariadeniam.Vysoky ziskove anteny maju uzke vyzarovacie uhly preto ti to nepokryje vsetky izby.
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah  PostPosted: 04.03.2010 - 05:41 #80912
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

do hotelov pouzivam tp linky s velkou antenkou
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah  PostPosted: 04.03.2010 - 05:42 #80913
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
kazda instalacia AP, ktore ma pokryvat viacero miestnosti v budove je specificka, pravdaze zalazi to aj od konstrukcie stavby, v neposlednom rade aj od anteny, ktoru pouzijes na pokrytie. Ak si nechal ten maly pelendrek co maju klasicky APcka, tak je to v podstate vsesmerovka so vsetkymi svojimi neduhmi a vyzarovanie z nej nie je v ziadnom pripade idealna polgula. V pripade, ze potrebujem pokryt poschodie pouzivam na to externu antenu, urcite ste sa s nou stretli, je to polgula a umiestnuje sa akoby na strop. Ma velmi dobre vyzarovanie a zisk neuveritelne 3dBi uplne rovnako ako ten pelendrek, len s ovela lepsimi vlastnostami.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
someboy
Post subject: RE: indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah  PostPosted: 04.03.2010 - 09:30 #80920
Basic


Joined: Aug 17, 2007
Posts: 104

aha jasne chapem co chces povedat, teraz su tam vsesmer 10 dBi,
co povies na tuto antenu
http://wifi.aspa.cz/alfa-aca-001-stropni-antena-5dbi-2-4ghz-z97799
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah  PostPosted: 04.03.2010 - 17:10 #80932
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no presne takato antena ale ja som zohnal aj 3dBi, nie vzdy je najsilnejsia antena ta najlepsia Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
someboy
Post subject: RE: indor apcka 2,4 Ghz najlepsi dosah  PostPosted: 04.03.2010 - 22:46 #80939
Basic


Joined: Aug 17, 2007
Posts: 104

hmmmmmmmmmmmm, a zdroj by si nemohol pls. poskynut ?? -)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)