Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 05.05.2024 - 07:14


Meranie vyžiareného výkonu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
pepo
Post subject: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 26.10.2009 - 07:35 #76294
Basic


Joined: Nov 30, 2004
Posts: 108
Location: okolie Nitry
Čaute, mohol by mi niekto napísať, ako prebieha meranie pracovníkmi TU SR? Idú nám kontrolovať (merať) spoje a potreboval by som vedieť ako sa to vlastne z ich strany robí aby som sa vedel trocha pripraviť Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 26.10.2009 - 08:00 #76295
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

pepo wrote: ›Čaute, mohol by mi niekto napísať, ako prebieha meranie pracovníkmi TU SR? Idú nám kontrolovať (merať) spoje a potreboval by som vedieť ako sa to vlastne z ich strany robí aby som sa vedel trocha pripraviť Very Happy

Budes lozit s kravatakmi po strechach ako debil ,odstavovat na chvilku spoje a vkladat medzi antenu a zariadenie ich kable s meracim pristrojom.Ja som im hlavne spoje nedovolil merat a pochopili to lebo spoj zalepeny galvanizacnou paskou a urcite som si enmohol vtedy dovolit 20minutovy vypadok kym by to zmerali a kym by som ja zasa dal vsetko doporiadku.No stress Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pepo
Post subject: RE: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 26.10.2009 - 08:27 #76296
Basic


Joined: Nov 30, 2004
Posts: 108
Location: okolie Nitry
Ten merák môže ísť len medzi anténu, alebo aj medzi kartu a kábel k anténe? A potrebujem nejaké vyhlásenia o zhode, to im stačí zvlášť od každého komponentu, alebo musím urobiť pre každé zariadeie+kábel+anténa?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 26.10.2009 - 11:46 #76305
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

ja som im posielal len pre radia t.j. apcka a miniPCI.. pre rbcka netrebalo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 26.10.2009 - 11:51 #76306
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
pepo wrote: ›Ten merák môže ísť len medzi anténu, alebo aj medzi kartu a kábel k anténe? A potrebujem nejaké vyhlásenia o zhode, to im stačí zvlášť od každého komponentu, alebo musím urobiť pre každé zariadeie+kábel+anténa?


Na meranie im musis vybrat pristupne miesto , splhat po stoziaroch ti nikto nebude Wink K bodom ktore budu merat , by si mal dolozit vyhlasenie o zhode od minipci (wlan zariadeni) + potrebuju vediet parametre anteny , typ , kolko ma db , typ a dlzku kablu . High power karticky radi nemaju . Vyziareny vykon prepocitavaju rucne . Predpokladam ze ti kuknu aj papiere , ked uz budu u teba . Vseobecne podmienky , cennik , zmluvu , specifikaciu rozhrani ... + nieco okolo EURa . Vpripade ze ti najdu nejaky nedostatok , daju ti 30 dni na odstranenie . O odstraneni ich musis pisomne informovat , ako bol nedostatok odstraneny , ak im to neposles ,berie sa to vraj , ako keby si zavadu neodstranil .
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Axwell
Post subject: RE: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 26.10.2009 - 18:00 #76310
Basic


Joined: Mar 10, 2008
Posts: 26

mna by zaujimalo ako meraju FM vysielace vacsich vykonov a ako vedia zistit kde sa nachadzaju (piratske radia)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 26.10.2009 - 19:25 #76311
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

mashinepistole2 wrote: ›Na meranie im musis vybrat pristupne miesto , splhat po stoziaroch ti nikto nebude Wink K bodom ktore budu merat , by si mal dolozit vyhlasenie o zhode od minipci (wlan zariadeni) + potrebuju vediet parametre anteny , typ , kolko ma db , typ a dlzku kablu . High power karticky radi nemaju .


hm, som nevedel ze vyziareny vykon sa meria tak jednoducho... naco si potom ti srandisti z VUS robia bezodrazove komory a podobne ftakoviny, fakt nechapem... ked staci len na strechu vyliezt a merak pripojit...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 26.10.2009 - 19:27 #76312
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Axwell wrote: ›mna by zaujimalo ako meraju FM vysielace vacsich vykonov a ako vedia zistit kde sa nachadzaju (piratske radia)


nechcem byt mudry ale podla sedliackeho rozumu, ked zamerias z jedneho miesta smerovou antenou smer odkial prichadza najsilnejsi signal, nakreslis na mape jednu priamku. potom sa postavis inde, zamerias druhykrat, a kde sa ti priamky pretli...... atd
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hrnous
Post subject: RE: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 26.10.2009 - 20:20 #76315
Basic


Joined: Aug 23, 2007
Posts: 165





pár fotek jak to vypadá v cz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 26.10.2009 - 21:47 #76324
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no nechcem mudrovat ale takto sa vyziareny vykon nemeria....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 26.10.2009 - 22:27 #76329
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
No podobne to vypada v nasom novom Berlingu, mame tam trochu viac pocitacov a navyse jeden vobler Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 27.10.2009 - 07:41 #76332
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

pixall wrote: ›
mashinepistole2 wrote: ›Na meranie im musis vybrat pristupne miesto , splhat po stoziaroch ti nikto nebude Wink K bodom ktore budu merat , by si mal dolozit vyhlasenie o zhode od minipci (wlan zariadeni) + potrebuju vediet parametre anteny , typ , kolko ma db , typ a dlzku kablu . High power karticky radi nemaju .


hm, som nevedel ze vyziareny vykon sa meria tak jednoducho... naco si potom ti srandisti z VUS robia bezodrazove komory a podobne ftakoviny, fakt nechapem... ked staci len na strechu vyliezt a merak pripojit...

Sluzi to len na zmeranie vyziareneho vykonu a nie na zmeranie charachteristiky .Urcite im to po pripojeni nevypluje ten pekny obrazok s bocnymi lalokmi to bezodrazovu miestnost nenahradi.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mashinepistole2
Post subject: RE: Meranie vyžiareného výkonu  PostPosted: 27.10.2009 - 13:07 #76341
Basic


Joined: Máj 15, 2008
Posts: 413
Location: Nedaleko od Losonca
lubosk wrote: ›
pixall wrote: ›
mashinepistole2 wrote: ›Na meranie im musis vybrat pristupne miesto , splhat po stoziaroch ti nikto nebude Wink K bodom ktore budu merat , by si mal dolozit vyhlasenie o zhode od minipci (wlan zariadeni) + potrebuju vediet parametre anteny , typ , kolko ma db , typ a dlzku kablu . High power karticky radi nemaju .


hm, som nevedel ze vyziareny vykon sa meria tak jednoducho... naco si potom ti srandisti z VUS robia bezodrazove komory a podobne ftakoviny, fakt nechapem... ked staci len na strechu vyliezt a merak pripojit...

Sluzi to len na zmeranie vyziareneho vykonu a nie na zmeranie charachteristiky .Urcite im to po pripojeni nevypluje ten pekny obrazok s bocnymi lalokmi to bezodrazovu miestnost nenahradi.


Zameraju kolko db ide z karty a potom prepocitaju utlm kablu a konektorov zisk anteny atd...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)