Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:50


Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
fixi
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 15:52 #53108
Basic


Joined: Sep 13, 2005
Posts: 267
Location: Bratislava
si: hehe Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 15:57 #53111
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Co ides robit serverovnu na druzstve medzi kravami?
Ked mas vykonny server vacsinou ho zavesis niekde na optiku do serverovne, nie? Tam uz mas klimu aj prachovy filter.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 16:07 #53112
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

A ked tam nemate nikde serverovnu a vsetko prostredie je prasne ? Ide napr. o pripojenie pobociek, kde nebudu servre. Taky serverik by sa dal lokalne vyuzivat napr. na zdielanie dat. Povedzme konstrukcne 3D modely ulozene na sieti, spustane z file servera, kde zostava ma stovku suborov - niekolko stoviek MB.

Ale to je fuk - pytal som sa na otestovanie fyzickych moznosti servera. Aby som vedel -napr. pre klud duse. Very Happy , ze stary server zvlada X uloh /uzivatelov - a novy zvladne X + 100. Alebo ak sa nieco stane s HW, tak mozem ostestovat jeho limity, ci sa nieco nezmenilo /alebo ci pomaly neodchadza/. Atd.

Proste nerieste naco to niekomu bude. Zoberte si napr. co taky vacsi ISP, ked ma server a tisicky uzivatelov ? Tak asi by tiez chcel vediet, kolko - aku zataz znesie server....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 19:45 #53134
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

tak si napisat scripty ktore by si zatazovali server poziadavkami, lenze nikdy testovanym trafficom/poziadavkami neotestujes skutocne spravanie... mozes sa dostat iba na nejake cislo ktore moze byt kludne aj +- 50% vykonu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
andreas4all
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.06.2007 - 19:45 #53135
Majster


Joined: Dec 09, 2004
Posts: 2539
Location: L.A.
dedinka pri PD

tak si napisat scripty ktore by si zatazovali server poziadavkami, lenze nikdy testovanym trafficom/poziadavkami neotestujes skutocne spravanie... mozes sa dostat iba na nejake cislo ktore moze byt kludne aj +- 50% vykonu.

ps: toto zmazte, hodilo mi to nejaku chybu > class "emailer" tak som refreshol.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fixi
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 16.06.2007 - 11:41 #53175
Basic


Joined: Sep 13, 2005
Posts: 267
Location: Bratislava
keo: vravim, napis si vlastne skripty, alebo googli. Dal som ti tip ako otestovat databazy, a web server, aj sambu a pod, tak neviem co filozofujes Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.12.2007 - 13:55 #59742
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

ALL: pouzivate, ci poznate nejake LiveCD, ktore by sa dalo pouzit na otestovanie HW, co sa tyka vykonnosti, benchmarkov - a to bez instalacie OS ?

Napr. by ste mali 2 podobne vykonove zostavy a rozhodovali sa podla testov, ktora je vhodnejsia - napr. ako router, ci file server. Nieco co otestuje CPU /aj multi core/, RAM, ale aj I/O priepustnost zostavy pri viacnasobnych poziadavkach. Pripadne i LAN na gigabit ethernet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.12.2007 - 18:28 #59747
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
keo:
je to komplikovana otazka a chces na nu jednoduchu odpoved

problem je v tom,ze jeden klient moze predstavovat inu zataz ako druhy

to sa snazili povedat ostatni ze to je vlastne realna prevadzka
aj ked ti server zvladne naraz 1000 pripojeni na phpinfo(),
tak ti to nic nehovori o realnom vykone napr. na nejakom fore

viem si predstavit testovaci nastroj ktory by robil statisticky pravdepodobne nahodne operacie

ja si myslim ze by bolo vhodnejsie hladat nastroj ktory by monitoroval realne zatazenie realneho servera/gw
a z neho usudit vykonnost aktualneho HW
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 15.12.2007 - 19:28 #59749
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Samozrejme, ze to moze mat rozdielne vysledky v roznych aplikaciach, ale jedna sa iba o porovnanie - napr. pri rozhodnuti sa pri vyberu medzi viacerymi druhmi hardware.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: RE: Benchmarky sluzieb - stress testy - ladenie vykonu serverov  PostPosted: 18.12.2007 - 17:14 #59800
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

andreas4all wrote: ›v akom prasnom prostredi chces prosim ta pouzit server s tisicami poziadavkov na http/mysql, kopirovanim so samby a podobne kraviny na gigabitovom ethernete? uved mi pls aspon jednu rozumnu situaciu.


parada! lol Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)