Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 22:11


IPCOP a obmedzenie trafficu

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Wictorio
Post subject: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 04.06.2007 - 12:23 #52433
Basic


Joined: Feb 27, 2006
Posts: 25
Location: SNP 410/7
Zdravim mam rozbehany IPCOP router a chcel by som obmedzit kazdej IPcke /resp. MAC adrese/ rychlost downliku a uplinku.
Neviete aka utilitka by na to bola?

Dikes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 04.06.2007 - 12:30 #52434
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

preco neprejdes na BrazilFW, je to ovela pohodlnejsie, mas to uz v tom zabudovane, nastavujes vsetko ze web rozhranie + ma aj L7 filter, connectionlimit, ......

+ CZ lang pack
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 04.06.2007 - 15:01 #52451
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
yeager: mas k tomu cestinu ? hod odkaz na nu
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lol
Post subject: RE: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 04.06.2007 - 18:18 #52472
Ucen


Joined: Jan 15, 2005
Posts: 768

Wictorio: Vyskusaj Mikrotik, pre zaciatocnov nie je nic jednoduchsie. Casom si tam pomocou skriptov dorobis (skoro)vsetko co len chces.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 04.06.2007 - 19:02 #52475
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

http://brazilfw.ic.cz/files/webadmin.cze
skusat som neskusal, ale udajne funguje

a tu je aj how to
http://www.brazilfw.com.br/forum/viewtopic.php?t=54976
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
bernard
Post subject: RE: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 05.06.2007 - 15:45 #52515
Basic


Joined: Mar 09, 2006
Posts: 21

tu su pridavne moduly na traffic shaping: www.mhaddons.tk
QoS_ng, zalozene na HTB, podpora L7
QoS, zalozene na HSFC, podpora L7
sam to pouzivam.

good luck Wink

bernard

ps: kukol som featury toho brazilfw a nenasiel som tam nic lepsie, oproti ipcopu. ipcop uz mam asi 3 roky a pokukujem po niecom lepsom. asi skusim pfsense.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Wictorio
Post subject: RE: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 06.06.2007 - 10:44 #52536
Basic


Joined: Feb 27, 2006
Posts: 25
Location: SNP 410/7
bernard: Dakujem podarilo sa mi to rozbehat.

A este by som mal jednu otazocku...Sem tam ten IPCOP zmrzne ale iba tak cudne ze prestane ist inet..ale ostatne ide vsetko OK.
Mozem sa na napojit a restartnut ho. Nevies preco to robi? alebo nevies mi poradit nejaky script ktory by automaticky rebootol masinu ked to takto vymrzne? resp. ked prestane ist inet.

Dikes Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 06.06.2007 - 10:57 #52537
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

A nemoze to byt aj HW - nejaky problem s maticnou doskou, HDD, ci sietovkou ? Aka je tam HW konfiguracia a aka sietovka ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Wictorio
Post subject: RE: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 06.06.2007 - 12:43 #52541
Basic


Joined: Feb 27, 2006
Posts: 25
Location: SNP 410/7
keo : myslim ze by to nemalo byt HW konfiguraciou. ja presne neviem co tam uz je ale je to nejaka 700MHZ, 256RAM, 4GB disk, nejaka 16mb grafika. niekedy sa mi zda ze to vymrzne po hrajkani sa v jeho webovom rozhrani.

Tak zatim dikes.

A keby ste mali aj nejaky script na ten reboot a na na nejake presmerovanie ked vypadne inet na njaku webovu stranku..bol by som vdacny...


Dikes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 06.06.2007 - 13:15 #52542
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

Co by to nemohlo vymrznut kvoli tej konfiguracii. Napr. ak sa to prevadzkuje, kde je vyssia teplota prostredia, pripadne doska ma vydute kondiky, ci sa pokazila /nejaky vadny blok/ RAM.

U dosiek kondiky po case vysychaju, takze nemusi mat kondik ani vyduty a uz nebude mat povodne hodnoty - co moze sposobovat nahodne zamrznutie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 06.06.2007 - 13:20 #52543
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
to ale sposobi pad systemu ako takeho a nie pad aplikacie, pise ze najcastejsie sa mu to prejavuje ked sa v tom vrta cez webrozhranie .... predpokladam ze to bude nieco v konfiguracii. je moznost to nahodit na ine PC a pretestovat
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
bernard
Post subject: RE: IPCOP a obmedzenie trafficu  PostPosted: 07.06.2007 - 10:33 #52591
Basic


Joined: Mar 09, 2006
Posts: 21

Wictorio: s niecim podobnym som sa stretol aj u seba. pouzivam proxy a ked mam cache nastavenu na vacsie hodnoty (okolo 128+ MB), tak mi prestal ist net, ale ipcop fungoval ako taky. tak teraz bezim s proxy cache nastavenou na 16 MB v RAM a 16 MB na HDD.
na tento problem som hladal riesenie, ale k nicomu inemu, ako vyssie uvedenemu som nedosiel.

bernard

ps: mne sa ta proxy sekla tak raz do tyzdna zhruba. riesenie je okrem toho, ze do cronu nahodis skript na vyprazdnenie cache pamate proxy servra aj take, ze cez web interface nahodis ako casto chces resetnut cely ipcop. pre viac informacii www.ipcops.com
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hedyso
12 Post subject: ipcop  PostPosted: 07.06.2007 - 14:28 #52610
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

chvalabohu taketo problémy nemame na ipcopovy, asi preto lebo to je 2,5 Ghz P4, 512MB ram, 40GBdisk SEGATE, ten komp uz bezal aj 200dni bez resetu Smile treba vrazit trosku do železa, potom nemas zbytocne opletacky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)