Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:34


Homemade OMNI antena a nesymetricka kvalita spoja

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
eXplorer
Post subject: Homemade OMNI antena a nesymetricka kvalita spoja  PostPosted: 16.10.2003 - 23:38 #4152
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Vyrobili sme si OMNI antenu podla tohto navodu http://wireless.gumph.org/articles/homemadeomni.html , touto antenou sme nahradili malu antenu co bola sucastou APcka - ano, chodilo nam to na tuto antenku Laughing uplne v pohode. V poslednej dobe sa objavili urcite problemy s rusenim a tak sme sa rozhodli postavit vlastnorucne OMNI antenu podla spomenuteho navodu.

Antenu sme postavili a aj funguje az na maly detail, pozorujeme znacnu nesymetricitu v kvalite spoja. APcko je hardwarove a klient je to iste zariadenie v mode klient. Pri tahani smerom z klienta na AP je realna priepustnost cca 530 kB/s (cez 5Mbit) zatial co opacnym smerom teda z AP na klienta (na tom istom spoji) je to uz len 220 kB/s.

Zaujimalo by ma ktora strana spoja vlastne "ma problem" a cim moze byt sposobneny. Viem ze je to moc siroko postavena otazka - skuste aspon nejake tipy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Homemade OMNI antena a nesymetricka kvalita spoja  PostPosted: 17.10.2003 - 00:07 #4154
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
presne takto sa mi spravu tie zyxely co testujem pri wep40tke (bez wepu to je v pohode) avsak s tym rozdielom, ze mam origos antenky, a mam ich pol metra od seba. a ide mi to pomalsie (480kbytes/s) smerom z b-420 na APcko.

pripominam, ze vytazenie cpu v tej karte je max 55% pri wepe, teda ten to nebrzdi

zeby mi to nestihala ta avaya dekryptovat? (cryptovat to ale stiha v pohode)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Homemade OMNI antena a nesymetricka kvalita spoja  PostPosted: 17.10.2003 - 00:13 #4155
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Ja tam WEPko nemam takze u mna to WEPom nie je, navyse tie zariadenia co mam ako AP a Klient su hardwarovo uplne rovnake.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Homemade OMNI antena a nesymetricka kvalita spoja  PostPosted: 17.10.2003 - 10:36 #4165
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
1. 530 kB/s nie je cez 5 mbit/s ale 530*8/1024 = 4.14 mbit/s !!!

2. dovodov na taketo asymetricke spravanie sa linky moze byt viacero - horsi signal od klienta k APcku - slabsia antena, zle nasmerovana antena klienta, zarusene AP... To ze linky sa nespravaju symetricky je v tomto pasme uplne bezne... Pokial si ale nastavis spoj tak, aby sa lepsie spraval v smere vacsieho datoveho toku, tak by ti to v zasade nemalo robit privelke problemy...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Homemade OMNI antena a nesymetricka kvalita spoja  PostPosted: 17.10.2003 - 12:40 #4169
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
No ten prepocet na Mbit som spravil "od oka" a sekol som sa Wink

V povodnej otazke som zabudol napisat, ze pokial tam boli "male antenky" tak tento jeden spoj chodil symetricky na tych 4Mbit, problemy mali len ostatne spoje. Po vymene anteny na APcku za tu homemade, ostatne spoje idu lepsie, az na ten jeden ktory ide nesymetricky pricom v smere od AP ku klientovi je to hrosie ako to bolo.

Ked som testoval ping-om spoj pomocou velkych paketov tak pri pingani klienta z routera za APckom presli v pohode pingy o velkosti 30 000 B opacnym smerom som ledva pretlacil 10 000 B.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Homemade OMNI antena a nesymetricka kvalita spoja  PostPosted: 17.10.2003 - 23:20 #4174
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
fiiiha, take felke packety ti presli... vravi ti nieco MTU ? ze ked posles packet vacsi ako MTU tak tento (ak nema DF flag) je fragmentovany na mensie ? [a ak ma DF flag tak je DROPnuty]

btw, je ti jasne, ze ked si mal problemy na AP s tym ze je zarusene, tak tym ze si postavil vacsiu antenu si toho vela nedosiahol, pretoze rovnako ako signal zosilis aj sum ? a diskutabilna je asi aj kvalita tej domacky vyrabanej anteny Smile [skus dat na druhu stranu spoja slusnejsiu SMEROVU antenu, mohol by si s tym dosiahnut citelne lepsi vysledok...]
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Homemade OMNI antena a nesymetricka kvalita spoja  PostPosted: 18.10.2003 - 00:24 #4178
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Tie pingy boli samozrejme fragmentovane, islo mi skor o to ze jednym smerom poslem tych fragmentov viac bez straty ako druhym smerom, to sa potom javi tak ze bez problemov pretlacim 30 000 B ping.

Nechapem ako je to mozne, vsak "echo" paket musi prejst celu trasu teda tam aj spat, stratovost by teda mala byt rovnaka obidvomi smermi, nie ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)