Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 00:33


Oplatí sa anténa?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
jurino
Post subject: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 16.07.2006 - 00:47 #37851
Basic


Joined: Júl 14, 2006
Posts: 5

Kúpil som MSI wireless set wifi routera a usb adaptéru(je to asi dosť strašné, ale mám značne obmedzený rozpočet:)) na to, aby som spojil 2 PC a zabezpečil na nich internet. Jedno pc ide cez ethernet, druhé cez ten usb wifi. Problém je v tom, že som v meste, je tu niekoľko sietí a medzi nami je jedna hrubá nosná stena (kraj paneláku) a asi 50-70 m voľného priestoru. Pri použití len originál antény na AP je signál okolo 30% (ukazuje program k adaptéru) a kvalita spoja je dosť kolísavá, ukazuje od pár percent po najviac 60%. Ide mi o to, či má zmysel dať na AP nejakú kvalitnú smerovú/sektorovú anténu aby sa zlepšil signál. Pomôže to, ak na druhej strane bude len to usb?
Prikladám foto aby bolo vidieť ako to je ďaleko:)

Spoj má byť odtiaľ ako to je fotené po opačnú stranu, pravá strana, 3. poschodie. Poraďte pls
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 16.07.2006 - 09:11 #37858
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Najviac utlmu sposobuje samozrejme ta stena, takze skus dosiahnut aby bol router a aj USB klient za oknom a videli na seba (router neni problem, USB na predlzovak ak sa da). Popripade na router nasroubovat 5dB antenku (asi 250,-).
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Radoko77
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 16.07.2006 - 12:01 #37859
Basic


Joined: Feb 28, 2005
Posts: 399
Location: Michalovce
obe zariadenia musis dat za okno (za sklo) a mas to vyriesene, podla druhu USB wifi = mozes pouzit 3 alebo 5m predlzovaci kabel, ten stoji cca 100sk
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 16.07.2006 - 18:56 #37889
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
jurino niesi nahodou z bratislavy? lebo ten barak mi je dost povedomy...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 16.07.2006 - 20:07 #37894
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Chalan: mne tiez a myslim ze je zrovna z tej lokality +- kde si aj ty...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 16.07.2006 - 23:12 #37910
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

Radoko77 wrote: ›.... za okno (za sklo) .....


neviem ci si myslel original sklo ale asi ano, cez plastove ti to chodit nebude lebo tie maju v sebe tenku vrstvu "dakeho kovu"
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
lubosk
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 17.07.2006 - 09:15 #37913
Guru


Joined: Okt 21, 2005
Posts: 1140

kubiik wrote: ›
Radoko77 wrote: ›.... za okno (za sklo) .....


neviem ci si myslel original sklo ale asi ano, cez plastove ti to chodit nebude lebo tie maju v sebe tenku vrstvu "dakeho kovu"

No neviem ja mam na na takom plastovom okne nalepeny usb wifi klucik a ide to rovnako ako na starych oknach.takze asi to nebude na vsetkych rovnako.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 17.07.2006 - 10:44 #37914
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
Veru aj ja som sa uz stretol s tym, ze cez stenu to islo lepsie ako cez sklo Smile Ale nie kazde okno je take..
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
jurino
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 17.07.2006 - 15:23 #37917
Basic


Joined: Júl 14, 2006
Posts: 5

To skutočne vadí sklo? Ja plastové nemám(na tom baráku ktorý vidieť, tam bývam ja a je tam aj router), ale nemám problém dať anténu von, ale kamoš plastové má ale je problém dávať anténu von, nakoľko nemôže vrtať ani cez rám okna ani cez stenu Sad . Rozmýšľal som ešte nad možnosťou dať router na strechu aby bol bližšie. A ešte raz raz sa spýtam - pomôže "lepšia" anténa na routeri, keď klient je stále len to usb?

Mimochodom, som z TT Very Happy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 17.07.2006 - 15:27 #37918
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
kazda prekazka vadi, niektora menej, ina viac. Rozhodne ti na taku vzialenost netreba externu antenu, vsak by si zarusil len sam seba... vyskusaj to co ti radili vyssie, predlzovak + 5dB antenka na router...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: plastove sklo  PostPosted: 18.07.2006 - 10:30 #37958
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

nove typy plastovych skiel obsahuju v sebe neviditelnu vrstvu pokovenia nanesenu priamo na povrchu skla. Tato vrstva znizuje prestup tepla vonku (posobi ako termalna bariera), ale tiez spolahlivo zvysuje utlm.

Jedine normalne riesenie je urobit dieru popri okne vonku a malu antenku nacapit bud na okno (nalepit) alebo na stenu niekde vedla. Na taku vzdialenost kludne staci bud 1m RG58 kabla zakonceny 2db pelendrekom, alebo 8db sektorovka so znizenym vykonom na radiu.

Mgx
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jurino
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 18.07.2006 - 20:51 #37992
Basic


Joined: Júl 14, 2006
Posts: 5

Vyskúšam natĺcť kamošovi do hlavy, že jedna dierka v stene mu panelák nezborí Very Happy. A ešte skúsim jednu možnosť a to dať router na strechu, kde by bol bližšie k nemu, potom by to možno prešlo aj cez ten panel. Potom napíšem finálne riešenie. Dík za rady
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
cobain
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 18.07.2006 - 21:32 #37994
Majster


Joined: Aug 31, 2005
Posts: 2295
Location: Hájske
jurino do plastovych okien mozes veselo vrtat len musis vediet kam to ti povie aj ta firma ktora ti ich montovala ale ak sa toho bojis tak potom panel.
tu 8db panelku by som tam nedaval jej vyuzitie je aj ine a lepsie ako na jedneho klienta.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 18.07.2006 - 23:19 #38001
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

pokial viem tak som sa zatial vzdy stretol s tym, ze pokial akymkolvek sposobom poskodis plastove okno konci ti zaruka....bacha na to. radsej dieru cez stenu....vas potom domaci budu nahanat, ked im neuznaju reklamaciu, ked sa im nieco dodzube Smile
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Oplatí sa anténa?  PostPosted: 19.07.2006 - 00:06 #38004
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
kubiik: okrem toho, pokial si povies ze uz to nechces, tak dieru v stene vies zapucovat (sadra, omietka a pod.), dieru v plastovom okne uz dobre nezapravis...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)