Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 22:12


vyzarovacie uhly

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
sup
Post subject: vyzarovacie uhly  PostPosted: 17.02.2006 - 12:44 #30489
Basic


Joined: Nov 16, 2003
Posts: 66

Chcel by som otvorit tuto temu, pretoze sa o tom malo diskutovalo (ak vobec) a tiez ma to osobne zaujima.

Rozmyslam, ci kupit vsesmerovku, alebo sektorovku, pricom potrebujem pokryt uhol asi 100° na kratku vzdialenost (do 500m). Zaujala ma antena, ktora ma udany vyzarovaci uhol 75° a vyzarovaci diagram ma takyto:


Ako na to pozeram tak pozeram, ale mne sa zda, akoby bol ten uhol priblizne 90°. Neviete niekto, ako sa ten uhol rata alebo odhaduje. Co znacia dB na grafe a aku vzdialenost ohranicuje dany graf? da sa vauzivat aj signal na okrajoch grafu, alebo je to uz nepostacujuce...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
dusky1
Post subject: RE: vyzarovacie uhly  PostPosted: 17.02.2006 - 12:56 #30491
Basic


Joined: Máj 17, 2005
Posts: 231
Location: BA
v prvom rade tento diagram je zjavny podvrh. No a v druhom rade vyzarovaci uhol sa definuje ako pokles signalu o 3dB oproti maximu. To znamena ze v strede je maximum na jednu stranu je to napr. 45° kde signal poklesne o 3dB na druhu tiez 45° tak dohromady je to 90° co je vyzarovaci diagram anteny. V tomto diagrame nieje defnovany raster takze z toho vycitas vies co... z akej anteny to je?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: vyzarovacie uhly  PostPosted: 17.02.2006 - 12:57 #30492
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
chyba mi tam jedna stupnica, ale za predpokladu ze medz 0 a -10 dB je 5 dielikov a tieto su (asi) po 2 dB, tak nominalny zisk - 3 dB (co je vlastne to co sa standardne dava ako vyzarovaci uhol) mas cca +- 52 stupnov od priameho smeru, takze vyzarovaci uhol je cca 105 stupnov; s rozumnym signalom mozes ist +- 60 stupnov od priameho smeru, dalej ti to bude uz rapidne slabnut... (aspon tolko z toho grafu co si tu zavesil)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
sup
Post subject: RE: vyzarovacie uhly  PostPosted: 17.02.2006 - 13:05 #30494
Basic


Joined: Nov 16, 2003
Posts: 66

Graf je z tejto anteny http://www.*REKLAMA*.sk/shop.php?result=produktDetail.php&produkt=Ant%E9ny&skupina=Sektorov%E9&idtovaru=ASVI12
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: vyzarovacie uhly  PostPosted: 17.02.2006 - 14:51 #30509
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Podla diagramu ta antena dost svieti dozadu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: vyzarovacie uhly  PostPosted: 17.02.2006 - 22:21 #30574
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

dusky1 wrote: ›v prvom rade tento diagram je zjavny podvrh.


jojo... poznam cloveka co kreslil vyzarovacie diagramy v coreli Smile a tusim ze predaval aj prave tento typ anteny, bohvie ci to nie je este jeho obrazok Smile ale odkedy dostal zelenu kartu tak som o nom nepocul..

btw mari sa mi ze anteny merane vo VUS v Banskej Bystrici maju na jednej strane nejaku deformaciu, lebo im tam z meracieho stanovista zavadzia nejaka budova.. Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tnem
Post subject: RE: vyzarovacie uhly  PostPosted: 17.02.2006 - 23:02 #30580
Basic


Joined: Apr 27, 2004
Posts: 19

Hej je to prekreslovany diagram snad este od toho emigranta ako spominal pixall, ale podoba sa to na original, aj ked uhly sa zdaju trocha roztiahnute voci realite. Bola taka aj mensia, viac stvorcatejsia (8dBi?) antena, ta je este sirsia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)