Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 20:52


ROUTER - odhlucnenie

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
nick80
Post subject: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 07.04.2003 - 07:27 #1172
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
mno moj novy routerik chodi super.. je to K6 266, quantum 5GB,, mal by bezat 24h,, ale zabezpecit aby v noci o nom nebolo ani pocut,, easy nie je,,,

ako "umlcujete" vase stroje vy??

1. disk - rozmyslam ze by som ho niecim obalil Wink)

2. ventilator CPU - dat dole ventilator? skusit vacsi kus plechu...z nejakeho vacsieho CPU ventilatora (mozno kusok znizit frekvenciu?)

3. ventilator ZDROJ -- vobec netusim,,, bo po par hodinach ide s neho nejake teplo/..

---
btw riesenia,, typu super tixy ZDROJ s reg otackami za 3000 nechcem,,,,
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 08.04.2003 - 22:36 #1213
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
mno ja mam ako router/server doma athlona, takze demontaz neakeho ventilatora neprichadza do uvahy... inac ten hluk - je to vecou zvyku, znizit ho mozes vhodnym zasitim stroja - v kute za zavesom alebo zavrety v skrini ho bude pocut menej ako ked bude volne pohodeny (a otvoreny) v strede izby. Ked sa mi podari niekedy ist (konecne) uz byvat do vlastneho, tak planujem takyto HW vyhodit do chodby do skrine (tie "vstavane" skrine v panelakoch), ktoru upravim a prerobim na RACK Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 09.04.2003 - 01:15 #1217
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

ja mam CPU Via1, je tam pasivny chladic, miesto disku je FLASH karta, jedine co troska hucalo bol vetrak od zdroja, ten som preletoval z 12V na 5V a komp je :skoro: nepocutelny Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 09.04.2003 - 07:15 #1224
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
=))) zaujimave riesenia..

si: do skrine nieto zly napad,, no ked bude zatvorena,, tak to v lete bude statne kurit; ale skusim to,,, =)

mgx:

CPU--- myslis ze to ten cpu prezije ked ta slahnem vacsi cooler a vypnem mu ventilator;)
HDD - ako flash,, mnam,, dobre,, len nemam teraz $$$ na zvys...Sad rozmyslal som aj nad bootovanim z terminal serveru,, heeh ved ja ho nejako upcham Wink

ZDROJ - tak toto ma zaujima najviac;))) niektory si pred ventilator davali regulator otacok a pekne potenciometrom ci trimrom si naladili kolko to bude fukat,,,
ked si to hodil na tych 5V ,,, teplotne to vyzera ako? neprehrieva sa to moc?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 09.04.2003 - 07:23 #1227
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

no, via je stavana na pasivny chladic, preto som taku bundlovanu dosku kupil. Na AMD/INTEL by som normalny pasivak asi nedaval, lebo ten tepelny vykon procesora je uplne niekde inde.

Co sa tyka potenciometra alebo predradeneho odporu, je kopec veci, len nezabudni odpor (trimer) vykonovo dimenzovat.

Ja som to normalne preslahol na 5V, nechcelo sa mi s tym bavit sa, zdroj sa nehreje, ale v PC zasa je malo veci (3 wifi, 1 eth).
ale aj doma mi to chodilo OK Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 09.04.2003 - 07:38 #1228
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
mm ten cpu... to je amd k6 266
mam vacsi cooler tusim na amd 800-1000 chcem ta vypnut ventilator,, alebo len znizim otacky,, ved sa s tym poriadne pohram,,,
a uvidim... btw ja ta mam len grafiku, eth a wifi,,,
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kockac
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 09.04.2003 - 15:12 #1246
Basic


Joined: Feb 23, 2003
Posts: 423
Location: Bratislava, Dubravka
1) grafiku by som dal prec
2) ak chces CPU, ktora ide bez fena, mal by si si dobre vyberat - to, ze je CPU pomala, neznamena, ze ma malu spotrebu a malo generuje teplo - najma ak je stara
3) flash nestoji az tak vela, my sme s brachom kupili do fotaku CF typ I, 128MB za o malo viac ako 2000 Sk Smile
Rada na zaver: Zasi ho niekam do spajzy (ja tak planujem spravit) alebo do skrine, rozhodne nie do spalne Very Happy a hned bude ticho.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 16.04.2003 - 06:52 #1378
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
chudaaa Wink)) tak som dal disk prec,, botujem z diskety (unwired) (ziatial Wink))
chladic v zdroji som hodil na 5 v Wink - dik za tip mgx;)
chladic na cpu som dal na potenciometer,, je to vacsi chladit,,, frekvenciu amd k6-2 som hodil z 266 na 166... a noc to prezilo bez problemov,,, tak mozno ten cpu cooler odpojim,, inak router je tiiiskooo,, super
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 21.04.2003 - 20:51 #1451
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
Hmm, ma tak napadlo k tomu odhlucneniu disku.
Mne vcelku dost pomohlo, ked som nastavil nech sa disk po 30 min. necinnosti vypina. ( hned sa mi lepsie spava )
Lebo vacsinu veci aj tak robi v pamati. Teda resp. vsetko si natiahne do pamate pri starte. A ked nieco potrebujem z disku, tak tie 2 sec. rozbiehania ma nezabiju. Razz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 21.04.2003 - 20:57 #1452
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
Ale v ramci normalneho zivota disku je pren nahorsie prave roztacanie sa a zastavovanie a takymito sbytocnymi spin-up a spin-down -ami ho zbytocne kazis. (a mne sa ani routre az tak velmi nenudia - poctivo makaju na distribuovanych vypoctovych ulohach Smile )
BTW, to uz potom mozes rovno bezat z RAMdisku ma to kopu vyhod Smile)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 22.04.2003 - 06:52 #1456
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
oblozil som disk z piatich stran,, a uz ho pocut nie je Wink)) takze sa spi super,,, bezal cely vikend ani,, sa ani enormne nezahrieva,
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 22.04.2003 - 22:47 #1481
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
len skoda, ze ten router dva krat zmrzol,,,
s tym musime este nieco vymysliet.
Inak mam doma, este jednu taku istu zakladnu dosku, aj s funkcnym radicom. Ti ju skusim doniest, mozno to pomoze.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 23.04.2003 - 06:43 #1484
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
mohlo byt pre to ze pred vikendom som nestihol preletovat napajanie mojho ventilatora,, a tak bezal uplne bez... a ten kus hlinika bol dost vrely ked som prisiel home,, ale vcera som to ta dal,, tak este wait uvidime,,

btw nedari sa mi zohnat doska, dohodneme sa na tej tvojej? este skusim pozhanat,
btw2 na tej mojej je asi chipset or cpu v pazi,, lebo ramky cez mem test nepracuju s 1 bite,, a to vsetky aj tie tvoje....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kabatus
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 23.04.2003 - 12:59 #1489
Basic


Joined: Mar 30, 2003
Posts: 111
Location: Pezinok
Jasne, mozme sa dohodnut. Vsak dnes dufam budes doma, tak pokecame.
Ale predsa by som ti radsej doniesol tu druhu dosku. (Istota je gulomet, povedala babka ... )
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Sleyo
Post subject: RE: ROUTER - odhlucnenie  PostPosted: 28.04.2003 - 19:13 #1584
Basic


Joined: Apr 28, 2003
Posts: 117

Odporucam vam poskusat teplom regulovane ventilatory - ja ich mam v normal PC a som spokojny - CoolerMaster s termistorom stoji 300 a je tam aj redukcia na napajanie - kedze na old doske nemusis mat 3 pin fan conector moze sa to hodit. K6 nieje dobra ako router - sa to hreje a pomale s pametou. Ale na Socket 7 pasuju pasivy zo Socket A - cize kupis Titan D5T - odmontujes vetrak (ten pouzijes trebars inde) a nechas tam len ten hovadsky velky pasivak. Dalej nieje zly napad cez niektory port spravit meranie teploty - su roane schemy a mozes si to hockedy overit bez lozenia po strechach pripadne poslat warning (ak stihne).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)