Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 30.04.2024 - 19:34


Opticky spoj -- ale nie RONJA

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
nick80
Post subject: Opticky spoj -- ale nie RONJA  PostPosted: 02.04.2003 - 09:49 #1080
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
ja viem uz mam wi-fi ,, ale naco zbytocne rusit pasmo,, kamos byvat viditelne,, cca 40 m vzduchom,,, kedysi davno ked bolo wi-fi drahe sme zacali stavat vlastnu optiku,, testy na 2 metre 57kbs chodili 100% fajn,, pri 128 kb uz boli nejaky chybicky (lasery ktore isli cez rs232 bez modulacie,,, ..

btw ronja sa mi zda moc draha,, a pracna na taky kusok,, nemate niekto nejaky napad,, schemu ?? ze vraj v nejakom AR vysla schema opticke pojitko za par 100 sk,, len nemozem k tomu dopatrat...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: Opticky spoj -- ale nie RONJA  PostPosted: 02.04.2003 - 09:52 #1081
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
idealka by bola > 1 mbps,, cez IR alebo laser,, mate napady???
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
dano79
Post subject: RE: Opticky spoj -- ale nie RONJA  PostPosted: 02.04.2003 - 12:30 #1087
Basic


Joined: Apr 02, 2003
Posts: 7

hi ja som tiez nad niecim takym rozmyslam. chcem to pripojt cez idra (konektor na doske) ktory ide 115kb/s, v novsich doskach je to az 16mb/s. mam to na stole uz dva tyzdne dufam ze sa k tomu dostanem tento vikend ak ano dam vediet.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: Opticky spoj -- ale nie RONJA  PostPosted: 02.04.2003 - 14:06 #1091
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
jasnne aj to bola idea aj nasa,, len sme zacinali zo seriovym,, ale nedotiahli sme to do konca,,
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Opticky spoj -- ale nie RONJA  PostPosted: 02.04.2003 - 22:54 #1098
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
No uplna idyla by bola - ethernetovy kabel, 2 pary - RX a TX, na jednom prijmac a na druhom vysielac. Rychlost - 100 mbit, full duplex. krasa... mozne problemy: timeout na dorazenie packetu v ramci "kabloveho" segmentu na optike, citlivost prijmaca (pracuje sa na vysokej frekvencii) a vysielaca, dosah (bolo by dobre ak by to slo do 10 km (to som ale optimista, co?Smile)
ak by take nieco niekto vedel spachat....
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: Opticky spoj -- ale nie RONJA  PostPosted: 03.04.2003 - 07:21 #1101
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
jasne SI,, to by bolo naj,, Wink)) len skode ze siete,, susedneho bodu bezi len na 10 Wink)) ,,, ak by to niekto vedel spachat... dolezite su aj peniaze,, 20K to hodne urcite nie je Wink)) aspon nie pre mna ...

btw,, ja viem mohli sme tahat kabel ethernet,, ale,, je to nad parkoviskom,,, zo 6 na 2 poschodie,, by ludkovia dost frflali,,,
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Opticky spoj -- ale nie RONJA  PostPosted: 07.04.2003 - 00:56 #1166
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
mno ono ani 10 mbit full duplex by nebolo na zahodenie, ale myslim ze dnes uz nie je problem zohnat 100kovu ethernetku a vrazit do routera Smile)
ak by niekto vedel take spachat za 20K (a v principe by to stacilo aj na 10 Mbit FD) a vedelo by to chodit na troska vacsie vzdialenosti (do 9 km mi staci:-)) tak to budem povazovat za velmi dobre riesenie a zoberiem od neho takychto spojov nie male mnozstvo (jasne ze nie naraz ale postupne, ako budu financne zdroje:-))
a tahat ethernet aj z druheho poschodia je v pohode, aj nad parkoviskom je v pohode, problem moze byt ale v tom, ze na to 6te poschodie to pojde asi pod blbym uhlom a bude sa to uz flakat niekomu pred oknom - tomuto to moze vadit Smile)
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nick80
Post subject: RE: Opticky spoj -- ale nie RONJA  PostPosted: 07.04.2003 - 07:20 #1171
Basic


Joined: Feb 27, 2003
Posts: 158
Location: Pezinok
Wink optika na 9km sa musi asi brutalne dobre nastavovat;))) xe
komercne riesenia nie su ?? bo pred 2 rokmi som listoval a nasiel rychlosti 155-600 mbps... boli rozne modely,, len cenu neslo nikde zistit;)))

panelak a tahanie kabliku ze parkovisko: no s tym mavanim kabla,, mas pravdu,,, a vietor si tadial statne fuka; este ja mam takych super rodicov,, ked som im povedal ze spravim 1 dieru pod okno,,, na drzia,, ma skoro dorazili;)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Opticky spoj -- ale nie RONJA  PostPosted: 08.04.2003 - 22:41 #1214
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
mno komercne riesenia mozno su, ale otazne je za kolko penazi ? ak by som mal tych penazi vela, tak sa nebudem kaslat v neakom verejnom 2.4 GHz pasme ale si kupim licencovane pasmo a zariadenia nan (hlavne tie zariadenia su svinsky drahe, lebo nie su vyrabane v takych seriach) a nemusim mat problemy s ftakmi prelietajucimi cez opticky luc, alebo si rovno necham zahrabat opticku trasu do zeme Smile) Takze otazka znie, ci je nieco pouzitelne na dlhe vzdialenosti sa rozumne ceny (9 km, cena radove max 20 - 40 tis.)
a kabel je lepsie tahat zo strechy ako z okna, ani anteny naokne nie su bohvie co (najma ked ti v nich v zime huci vietor Smile) a ked ich tam budes mat viac a cele okno obrastene ze ani von nedovidis Smile
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Opticky spoj -- ale nie RONJA  PostPosted: 09.04.2003 - 01:26 #1219
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

komercne riesenia su, ale radovo od 500.000, pricom za rovnake peniaze urobite aj wireless trasu nad 10gb na platenom pasme, takze je to jedno.

Preco sa zatial neda urobit 100MB optopojitko do 20K? 100MB ma uz taku hustotu signalikov, ze laicky povedane ledka uz ma problemy zhasat a zapinat sa, je preto nutne pouzit specialne s rychlonabehom, ale tie nestoja 5 korun. tiez je problem s nastavenim optiky, a to uz na 1km nieto na 10 km.

laser je rychlejsi, ma vsak vacsie problemy v dazdi a hmle.

Sam som si optopojitko na baze ronje doma robil, takze som rad, ze to chodi na 500m a po upravach bude chodit na 1km a ked sa to da na plosak (CRUSAIDER), tak to bude uplna pecka.

To ze sa to zatial neda spravit do 20K je mi jasne, je nutne totis spravit dokopy 4 kusy (na kazdej strane 1 TX,1 RX), co pri snahe o kvalitne prevedenie skratka nejde.

Osobne by som vlastnorucnu ronju (powered by ClOCKRONJA) pod 30K nepredal Smile, ak vobec Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Opticky spoj -- ale nie RONJA  PostPosted: 09.04.2003 - 06:43 #1221
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
pokial by to dalo hoc tych 10mbit/s ale dokazalo by to ist na 9km spolahlivo, tak by mi to stacilo...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)