Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 19.03.2024 - 11:38


Potrebujem suhlas vsetkych vlastnikov?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
kapor
Post subject: Potrebujem suhlas vsetkych vlastnikov?  PostPosted: 06.04.2017 - 07:31 #112671
Basic


Joined: Aug 16, 2011
Posts: 43

Nazdar, chcem postaviť vysielač nad dedinou ale všetky pozemky majú 2 a viac vlastníkov... Potrebujem súhlas všetkých alebo mi stačí nejakého väčšinového aby mi to stavebný úrad zobral? Dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: Potrebujem suhlas vsetkych vlastnikov?  PostPosted: 06.04.2017 - 08:35 #112672
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

kapor wrote: ›Nazdar, chcem postaviť vysielač nad dedinou ale všetky pozemky majú 2 a viac vlastníkov... Potrebujem súhlas všetkých alebo mi stačí nejakého väčšinového aby mi to stavebný úrad zobral? Dik
351/2011 § 66

Práva a povinnosti k cudzím nehnuteľnostiam


(1) Podnik môže v nevyhnutnom rozsahu a ak je to vo verejnom záujme


a) zriaďovať a prevádzkovať verejné siete a stavať ich vedenia na cudzej nehnuteľnosti,


b) vstupovať v súvislosti so zriaďovaním, prevádzkovaním, opravami a údržbou vedení na cudziu nehnuteľnosť,


c) vykonávať nevyhnutné úpravy pôdy a jej porastu, najmä odstraňovať a okliesňovať stromy a iné porasty ohrozujúce bezpečnosť a spoľahlivosť vedenia, ak to po predchádzajúcej výzve neurobil vlastník alebo užívateľ pozemku


Stavebny urad to vola - Ine pravo k nehnutelnosti
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kapor
Post subject: RE: Potrebujem suhlas vsetkych vlastnikov?  PostPosted: 06.04.2017 - 09:12 #112674
Basic


Joined: Aug 16, 2011
Posts: 43

Ak som to správne pochopil mám si podať projekt s tým že chcem stavať vysielač vo verejnom záujme tu a tu, zriešiť vyjadrovačky od inžinierských sietí a majiteľ pozemku sa môže ísť bodnúť? Hmmm
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Potrebujem suhlas vsetkych vlastnikov?  PostPosted: 06.04.2017 - 10:05 #112678
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

zabudni na to...pekne suhlas vsetkych vlastnikov. A rataj s tym ze pri stavebnom konani budu osloveni aj ucastnici konania ktorými su susedne parcely.

ak chces stavat podla toho co ti tu napisal chalanisko, tak musis mat na LV zapisane vecne bremeno...a to sme ....daleko
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kemper
Post subject: RE: Potrebujem suhlas vsetkych vlastnikov?  PostPosted: 07.04.2017 - 23:36 #112700
Basic


Joined: Jan 23, 2009
Posts: 175

Par povoleni s vyuzitim ineho prava ku nehnutelnosti (351/2011 § 66 ) som uz na nete videl . Taktiez tu kazdy pise ako sa nemoze v meste tahat kabel v vzduchom . U nas tahaju hned 4ria, pravdepodobne len zo suhlasom mesta ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Potrebujem suhlas vsetkych vlastnikov?  PostPosted: 08.04.2017 - 10:34 #112703
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

V tom je "krása" našej Banánovej republiky...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)