Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 19:11


Zalozny zdroj

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
yeager
Post subject: Zalozny zdroj  PostPosted: 07.03.2016 - 09:46 #110781
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

Viete mi odporucat zalozny zdroj na ktory mozem pripojit 100Ah autobaterie? Doteraz som pouzival Compaq co som kupil este od kotola na ktory som mal pripojeny 4x100Ah, ale v poslednom case dost hapruje tak by som ho chcel vymenit ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Zalozny zdroj  PostPosted: 07.03.2016 - 10:11 #110782
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nepises ci potrebujes AC 230V alebo DC 12-48V

ja by som tiez potreboval poradit ohladne zalozneho zdroja AC 230V idealne rack mount v rozumnej cene na ktory sa da pripojit silnejsia baterka povedzme 40Ah max 100Ah... zalozne zdroje co som pozeral na nete su odstupnovane podla vykonu ale nikde sa neviem docitat aka baterka sa da k nim pripojit (nabijaci prud) alebo ake tam uz su...

idealne taky co vie tesne pred vybitim baterky poslat signal serveru (linux proxmox) aby pustil HALT a vypol sa...

dufam yeager ze nevadi ze som takto skocil do tvojho vlakna ak ano vymazem to, dik...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
xtome2
Post subject: RE: Zalozny zdroj  PostPosted: 07.03.2016 - 10:15 #110783
Basic


Joined: Aug 14, 2011
Posts: 209

Ja pouzivam aj taketo nieco, nabijaci prud az 20A

http://www.ipmedia.cz/Default.asp?cls=s ... stiid=2871
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Zalozny zdroj  PostPosted: 07.03.2016 - 10:34 #110784
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

Presne tieto cyber power používam aj ja a sú vynikajúce. Ale mam k tomu pripojeniu max jednu 80AH gélovú baterku. Minule pri výpadku mi to držalo rádia cca 6 hodín a ešte stále nebola baterka vybitá (odber je tam cca 110W)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: Zalozny zdroj  PostPosted: 07.03.2016 - 10:38 #110785
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
xtome2 wrote: ›Ja pouzivam aj taketo nieco, nabijaci prud az 20A

http://www.ipmedia.cz/Default.asp?cls=s ... stiid=2871


pre yeagera kedze chce 4x100Ah bat je 20A nabijaci prud vhodne, mne by stacil tento http://www.ipmedia.cz/?cls=stoitem&stiid=2868 skoda len ze nie je rack mount a nema schopnost poslat serveru info ze sa coskoro vypne...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Zalozny zdroj  PostPosted: 07.03.2016 - 11:01 #110786
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

@chalan: nevadi Smile

potrebujem to na 230V, mam tam odber az 1,2kW ... teraz pri vypadku mi to drzi aj 3h ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: Zalozny zdroj  PostPosted: 07.03.2016 - 14:45 #110789
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

yeager wrote: ›Viete mi odporucat zalozny zdroj na ktory mozem pripojit 100Ah autobaterie? Doteraz som pouzival Compaq co som kupil este od kotola na ktory som mal pripojeny 4x100Ah, ale v poslednom case dost hapruje tak by som ho chcel vymenit ...


a co ti na nom hapruje? nie je to len chyba medzi klavesnicou a stolickou? COMPAQ UPS (predpokladam ze myslis T2400h) ma "advanced features" ktore si moze neznaly clovek vysvetlovat ako "chybu"..

v podobnych pripoadoch sa daju pouzit ako alternativa 230V zdroje napr. APC SmartUPS rady XL, teda take co maju konektor na externy akupack. pozor na to, ze tieto sa robia na rozne napatie akupackov (24V/48V/96V), a ten isty bateriovy konektor ktory pouziva COMPAQ pre 48V, pouziva APC pre 24V, takze ak sa prehodia len UPSky, tak moze dojst k problemu/nestastiu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Zalozny zdroj  PostPosted: 07.03.2016 - 21:18 #110791
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

ano je to presne t2400j, problem je v tom ze ked sa zdroj prepne na baterie tak citit zapach ako ked by nieco horelo vo vnutri, zatial funguje ale sa bojim ze hoci kedy sa moze pokazit ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Zalozny zdroj  PostPosted: 08.03.2016 - 09:59 #110796
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

ak by mal niekto na predaj compaq t2400 mal by som zaujem ...

@pixal: ake "advanced features" si mal na mysli? ja to nemam zapojeny na PC tak ani neviem co vsetko to dokaze monitorovat ... nemas nahodou sw pre win7?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Zalozny zdroj  PostPosted: 08.03.2016 - 10:51 #110797
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

nooo,
pripojim sa k debate;

ja mam osobne s compaq t2400 problem s tym, ze ked ho zapojim na agregat, tak to nezvlada - tj cvaka
mame tusim 2 kusy, jeden je na 90Ah bateriach, druhy na 65Ah bateriach. odber je cca 1KW

aj ked je rezerva na napajanie dost velka skusili sme nastavit aj "extended napajanie" a nepomohlo...

agragat co sme davali: KIPOR KGE6500X3, tipci z kiporu sa buchali do prs ze to musi ist, ze AVRko maju dobre....ale nem funguje...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
yeager
Post subject: RE: Zalozny zdroj  PostPosted: 08.03.2016 - 11:18 #110798
Guru


Joined: Jún 19, 2005
Posts: 1019

@kubiik: cele zle ... mne technik z kiporu vysvetlil, ze ked chcem napajat pocitacovu techniku tak je ideal inverter alebo moze byt aj s AVR, ale iba jednofazovy, totiz ty pravdepodobne zatazujes iba jednu fazu generatora a AVR to nevie vyrovnat a tympadom tam kolise napatie ... tiez som skusal 3 fazovy generator a dopadol som tak isto ako ty, potom som kupil inverterovy ...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kubiik
Post subject: RE: Zalozny zdroj  PostPosted: 08.03.2016 - 11:37 #110800
Guru


Joined: Jan 24, 2004
Posts: 1685

yeager wrote: ›@kubiik: cele zle ... mne technik z kiporu vysvetlil, ze ked chcem napajat pocitacovu techniku tak je ideal inverter alebo moze byt aj s AVR, ale iba jednofazovy, totiz ty pravdepodobne zatazujes iba jednu fazu generatora a AVR to nevie vyrovnat a tympadom tam kolise napatie ... tiez som skusal 3 fazovy generator a dopadol som tak isto ako ty, potom som kupil inverterovy ...


ja som si toto presne s nimi overoval a on sa buchal do prs (telefonicky), ze vsetko pojde ako ma. ze tym napajali vsetko a ze to bude OK. A ked som sa ho spytal ze ci to mozem vratit, ked to tak nepojde, tipek povedal ze iste nie....
Ked s nim chalani volali ze to nejde ako sluboval, tak vravel ze mozu niekoho poslat na meranie ku mne. Co by ma vyslo 300 E tusim.

Tak rozmyslam ci mu to poslem doveziema riadne sa s nim povadim alebo akceptujem ze to ten Compaq nezerie...

Inak na inych UPS co chalani skusali to ide v pohode...
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Zalozny zdroj  PostPosted: 09.03.2016 - 04:25 #110805
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

heeehehe kubiik necitas manual? Laughing
t2400h ma automaticke prepinanie vinuti na vstupnom transofrmatore, dokaze sa prisposobit zmenam napatia v sieti o +-10% bez toho, aby musel zapinat invertor. to je napriklad jedna z tych advanced ficuriek ktore bezne clovek nenajde.
toto ale dokaze v kombinacii s generatorom narobit riadnu paseku, lebo ked generator zakolise, UPSka prepne vinutia. tym zmeni zataz na generatore, ten zakolise, UPSka prepne vinutie. tym zmeni zataz na generator.... no a tak dookola Wink
nedavno som na to kupil stabilizator napatia, ktory by snad po strceni medzi UPsku a generator mal toto vykryt, ale este som namal prilezitost to odskusat. v principe by to malo fungovat, ale jeden nikdy nevie Wink

manazujeme to cez NUT, pod linuxom. windoze e-e, tam kde mam tieto upsky, nemam windoze ani nahodou.

yeager - ked ti v tom nieco smrdi, tak do odpoj, rozober a skontroluj. alebo to daj niekomu kto tomu rozumie. a ked ani to ani to, tak tam daj aspon hasiacu gulu.. Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)