Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 21:37


Ubiquiti vseobecne rady

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
fleg
Post subject: Ubiquiti vseobecne rady  PostPosted: 12.03.2015 - 09:06 #108594
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Doteraz som pouzival len zopar jubikov ako p2p spoje a mozno 3-4 klientov na sieti, ostatni boli vsetko RB.
Rozhodol som sa po rokoch pri likvidacii 2.4 AP, ze skusim namiesto RB na tomto bode jubiki.
Hodil som tam vsesmerku napojil, nasadil na Bullet M5, ako klienti su airgrid M5 alebo bullety M5 + anteny.
Zatial vsetko bezi ok, co som bol nemilo prekvapeny, ze ked som skusil nasadit Mikrotika dal mi len 10Mb, respektive akonahle vypnem airmax ide vykon celkom dole, a preto nemozem pouzit ani starsie bullety (bez emka).
Co mi chyba je vsak centralna sprava, nasiel som sice aircontrol, ale uz len vo forme pdf, na ubnt.com sa uz nenachadza, takze neviem ako spravovat nejako rozumne tych cca 15ks co uz mam vonku.
Mam si dat pozor este na nieco ine? Ja uz sice wifi moc aktivne nerobim, ale 5-10 ludi rocne este zapojim, takze rady by sa celkom hodili.
A este jedna zaujimavost, instaloval som airgrid M5 s 27dB sitom a omylom som nedal nasadu na ziaric, cize bol len taky prtavy ako je na 23. Vsetko fungovalo ok a ked som teda ziaric predlzil tak ako ma byt spadol mi signal -60 na -80, speedtest ukazoval zrazu 2Mb namiesto 40Mb s kratkym proste haluz. Nakoniec som to tam nechal s tym kratkym. 27dB sito som daval prvy krat je to normalne spravanie, ci nejaka haluska?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jenkyfon
Post subject: RE: Ubiquiti vseobecne rady  PostPosted: 12.03.2015 - 13:08 #108600
Basic


Joined: Mar 10, 2012
Posts: 13

Tieto linky si skusal?
https://community.ubnt.com/t5/airContro ... 34#U155834

Windows Installer
http://www.ubnt.com/downloads/aircontro ... -win32.exe
Debian Installer
http://www.ubnt.com/downloads/aircontro ... ta_all.deb
Generic Tarball
http://www.ubnt.com/downloads/aircontro ... eta.tar.gz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Ubiquiti vseobecne rady  PostPosted: 15.03.2015 - 20:13 #108617
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
Problem je, ze aiircontrol sa pripoji podla hlasky na zariadenie, zahlasi ssh connect, ale nasledne zahlasi, ze nedostal z bulletov ziadne info, takze v podstate len vidim zoznam bulletov a to je asi tak vsetko.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: RE: Ubiquiti vseobecne rady  PostPosted: 16.03.2015 - 08:53 #108621
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
mne napriklad aircontrol nefungoval nikdy normalnym sposobom... ked daco treba tak radsej pouzijem ssh konkretneho zariadenia alebo web rozhranie... a je pokoj. aj tak tam nenam co nastavovat. bud to ide alebo ne. watchdog je spraveny tak ze kazdy par je navzajom sledovany a po urcitom pocte neuspesnych odoziev sa ta-ktora strana restartne a hotovo... nie je tam co riesit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: Ubiquiti vseobecne rady  PostPosted: 16.03.2015 - 10:10 #108622
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

a na kazdej strane este ToughSwitch a ked nahodou vytuhne kvoli niecomu, tak na 5s odpoji stavu a je vystarane Smile
Uz mi TSka usetili nejeden zbytocny vyjazd len kvoli vypnutiu/zapnutiu napajania Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: Ubiquiti vseobecne rady  PostPosted: 16.03.2015 - 13:11 #108623
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

mne ide novy aircontrol dlhodobo bez problemov
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)