Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 01:24


solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
Chalan
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 25.07.2014 - 09:08 #107039
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ja to mam doma, potreboval som odstranit spotrebu sietovych zariadeni, ktore mi tu permanentne zeru 100W...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stehnoo
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 25.07.2014 - 13:59 #107040
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 79

Tak potom naco tu toto vsetko riesime??

100W odber ta mesacne stoji cca 10 eur, zostavy ktore sme tu riesili stoja najmenej 2000,- eur, cize 200 mesiacov = 16 rokov pri terajsiom odbere.

MA TO VYZNAM???

Ak si stale mysis ze ano tak kup z i4wifi tu ich gridfree ci jak sa to vola
alebo kup len dva panely a regulator a na baterky as vykasli
alebo si doma rovno vybav a postav 1-2 KW elektraren a elektrinu predavaj cez den a v noci nakupuj
alebo do toho daj tolko penazi kolko si ochotny aj ked sa ti to nevrati nikdy
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
deelite
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 25.07.2014 - 14:21 #107041
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Nech ziju environmentalisti Very Happy
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 25.07.2014 - 23:22 #107042
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ma to vyznam... veci si kupujem z firmy ale elektriku platim z vlastneho vrecka... okrem toho robim to pre radost, nie pre zisk...

mozno casom si tu taku elektraren postavim a potom sa odbremenim od ZSE uplne... bude to celkom dobry pocit...

grid free fungovat nebude odber musi byt vyssi ako dokaze menic vyrobit a potom su tam dalsie uskalia o ktorych pisat nebudem...

a to predavanie nadbytocnej elektriny mi skus prosim vysvetlit lebo podla vsetkeho to uz davno nefunguje Smile


Last edited by Chalan on 27.07.2014 - 12:24; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stehnoo
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 26.07.2014 - 00:15 #107043
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 79

no ak to nerobis pre zisk tak potom vsetky racionalne argumenty stracaju zmysel Smile

predaj elektriny = vlastna elektraren stale funguje, sprisnuju sa len pravidla, je toho plny net.

Ak si stanovis ciel ako "odbremenenie sa od ZSE" tak potom to co tu bolo pisane, vela panelov, vela baterii, vela penazi, dobry regulator. Toto je podla mna ale uplne zly ciel. Baterie maju svoju zivotnost a nie su lacne, ak nebudes elektrinu aj predavat tak takymto sposobom sa nikdy nedostanes ani na nulu, nie to este do zisku

Ak to velmi chces pouzivat tak si daj za ciel znizit spotrebu pocas letnych dni na nulu = kupis panely, regulator fungujes a tesis sa. Akonahle chces neico viac ide to neskutocne do penez, hlavne tie baterky.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 26.07.2014 - 12:08 #107044
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

mozno keby ste pouzivali amorfne panely bolo by to aj bez toho chodenia v zime s baterkami Winkh
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 27.07.2014 - 11:30 #107046
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

Chalan wrote: ›ma to vyznam... veci si kupujem z firmy ale elektriku platim z vlastneho vrecka... okrem toho robim to pre radost, nie pre zisk...

mozno casom si tu taku elektraren postavim a potom sa odbremenim od ZSE uplne... bude to celkom dobry pocit...

grid free fungovat nebude odber musi byt vyssi ako dokaze panel vyrobit a potom su tam dalsie uskalia o ktorych pisat nebudem...

a to predavanie nadbytocnej elektriny mi skus prosim vysvetlit lebo podla vsetkeho to uz davno nefunguje Smile


chalan viem o com hovoris. Tiez som si toto leto povedal ze sa trocha pohram zo zaujimavosti aj s panelmi a ako prvy som si objednal chinu ( http://www.ebay.com/itm/231227764734?va ... 1497.l2649 ) predsa len kym sa s tym zoznamim na take domace hranie to staci k tomu MPPT regulator + 7,5 ah mala baterka a uvidime kolko to bude tahat nejaku 5 w led ziarovecku Smile))


kotol: a aku mas spotrebu, kolko tam mas bateriek a tych amorfnych solarov na tom stoziary??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 27.07.2014 - 19:21 #107048
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Kotol, tych 15% na ucinnosti amorfnych panelov ta nezachrani, nefandi si. No a to nechcem vidiet kolko stoja tie amorfne.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 28.07.2014 - 18:30 #107052
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

musim vas sklamat jedine amorfne panely ktore mam mi stoja v sklade a vyrabaju holy trt Smile kupil si ich zo zrusenej elektrarne celkom vyhodne... fuknem ich do baraku nech to pohana rekuperaciu a mozno chladnicku... pre dobry pocit..

ja mam na kazdej sajte aspon jednu fazu od elektrtarni... ale myslim ze v okoli BA nie je niaka vazna potreba stavat solare...

ale celkovo nechapem preco vsetci davate vase poly/monokrystalicke panely ked su u nas uplne nevhodne... prave amorfne dokazu spracovat svetlo aj cez mraky.. a videl som ako pri zamracenej oblohe davalo 5KW pole vykon 300 az 500W...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 28.07.2014 - 21:14 #107053
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

no ved este raz a pomaly...amorfny panel ma ucinnost vyssiu o 15%...ako osobne si nemyslim ze za zleho pocasia niekoho tych 15% zachrani. ci?.....navyse budu fajne mastne drahe
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 29.07.2014 - 09:45 #107054
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
ale ja som cital opacne, ze maju najslabsiu ucinnost a pouzivaju sa akurat tak v kalkulackach Smile

Quote: › Amorphous Silicon (a-Si) Solar Cells

Because the output of electrical power is low, solar cells based on amorphous silicon have traditionally only been used for small-scale applications such as in pocket calculators. However, recent innovations have made them more attractive for some large-scale applications too.

With a manufacturing technique called “stacking”, several layers of amorphous silicon solar cells can be combined, which results in higher efficiency rates (typically around 6-8%).

Only 1% of the silicon used in crystalline silicon solar cells is required in amorphous silicon solar cells. On the other hand, stacking is expensive.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: solar: aky vykon PV, kapacita bat a regulator na 100W odber?  PostPosted: 29.07.2014 - 12:13 #107055
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

amorfne panely maju nizsiu ucinnost.. ale dokazu fungovat aj z odrazeneho a rozptyleneho svetla.. cize v nasich podmienkach vyrobia o 20% viac energie za rok ako kremikove panely...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)