Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 27.04.2024 - 15:41


ethernet cez koax pasivne

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Chalan
Post subject: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 16.09.2013 - 08:10 #104449
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
uz to to 421 niekde pisal ale nemozem to nikde naist, poradi niekto?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 16.09.2013 - 11:11 #104450
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

pasivne? to akeze bez aktivnych zariadeni...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 16.09.2013 - 11:31 #104453
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nieco taketo ale cena je dost vysoka za par http://www.amazon.com/Dualcomm-Ethernet ... B009AGCLVG nepredpokladam ze je to napajane, alebo sa mylim?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 16.09.2013 - 17:23 #104456
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Mam oskúšané ale funguje iba Point-To-Point, avšak aj na 600m RG6 koaxu to spraví 100Mbps full duplex.

Ak Ta zaujima napíš na tomas.juricek120@gmail.com odpoviem na príapdné otázky
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 16.09.2013 - 21:12 #104460
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
skor by som potreboval nieco do bytovky kde maju natahane koaxy v bytoch a dalsie kable uz nechcu. vacsinou to tam vsak maju cez priechodzie krabice co je blbe, alebo aj to sa da nejako vyuzit?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 16.09.2013 - 21:34 #104461
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

jasné že dá, ak zákazník nechce Tvoje služby, stačí, aby mal v zásuvke spojené (priebežné káble) to nevadí - zásuvky tomu celkovo nevadia. A potom to ukončíš až u toho, ktorý služby chce , dáš switch a ideš ďalej... je to síce na hovno dizjan, ale 5 rokov som hľadal aktívne alebo pasívne Point-To-Multipoint koaxiálne zariadenie a také čo by fungovalo spoľahlivo som nenašiel, tak sme v bytovkách pôvodné koaxy nahradili ethernetom (nové stupačky a v bytoch už ideme po jestvujúcich koaxoch - nájdeme najbližší a napojíme sa na neho týmto prevodníkom - IPTV na tom ide krásne). Toto som si vyvinul z jednej inej krabičky , vyrába mi to jedna firma, ktorá stíha tak 20-30 ks týždenne (malá firma) a sme s tým spokojní. Používame to tam, kde chcem dať zákazníkovi IPTV a v byte / dome mu nechcem rozvŕtať pre ethernetový kábel - využijem existujúce koaxy, avšak vždy platí, že to musí byť Point-To-Point , takže vždy tam kde bol rozbočovač hádžeme switche, prípadne tam kde má TV dáme switch, ono sa to dá, je to len trošku o rozmýšľaní.. nemám však inštaláciu kde by sme to nezvládli (mám cca 800 bytov s týmto riešených)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
keksik
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 18.09.2013 - 23:31 #104478
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

Chalan wrote: ›skor by som potreboval nieco do bytovky kde maju natahane koaxy v bytoch a dalsie kable uz nechcu. vacsinou to tam vsak maju cez priechodzie krabice co je blbe, alebo aj to sa da nejako vyuzit?


http://www.asm.sk/kategorie/aktivni-sit ... 4mhz-ptmp/

http://www.asm.sk/kategorie/aktivni-sit ... 0mhz-ptmp/

Ja cca x-rokov pouzivam XL-HC-128C, dve bytovky po 8 userov. Chodi to spolahlivo, akurat raz po burke odislo master. Rychlost primerana technologii. Toto stare prenesie realne 10Mbit. TV rozvody su nove.
Odporucam MoCA kedze je to univerzalny standard ktor podporuju viaceri vyrobcovia. Kdezto skur...y XtendLan je proprietarne riesenie. Ja som nahrany, kedze XC-128C nie je kompatibilne s novsimi jednotkami. keby som chcel to rozsirit musim vsetko vyhodit a nanovo inu technologiu dat. Takze ked uz tak pozeraj to MOCA.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
tomas.juricek
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 20.09.2013 - 08:45 #104491
Basic


Joined: Dec 20, 2012
Posts: 53

Jediny problem riesenia moca je ze Ti to pojde iba na kvalitnej kabelazi a budes musiet menit rozvody, pretoze bezne pasivne prvky nad 950MHz nepustia a straty pri takto vysokych frekvenciach su uz na beznych kabloch obrovske (utlm) . My sme to realne skusali s riesenim ktore ponukal tusim alied telesyn pred cca 4 rokmi a fungoval to dobre tak s dvoma max 4 klientmi a viac nez 15-20 Mbps na klienta to nedalo, je mozne ze tieto co pises su na tom lepsie ale tu frekvenciu zvladne maloktory povodny rozvod v bytovke.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
keksik
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 20.09.2013 - 10:03 #104492
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

tomas.juricek wrote: ›Jediny problem riesenia moca je ze Ti to pojde iba na kvalitnej kabelazi a budes musiet menit rozvody, pretoze bezne pasivne prvky nad 950MHz nepustia a straty pri takto vysokych frekvenciach su uz na beznych kabloch obrovske (utlm) . My sme to realne skusali s riesenim ktore ponukal tusim alied telesyn pred cca 4 rokmi a fungoval to dobre tak s dvoma max 4 klientmi a viac nez 15-20 Mbps na klienta to nedalo, je mozne ze tieto co pises su na tom lepsie ale tu frekvenciu zvladne maloktory povodny rozvod v bytovke.

Clovece vdaka za upozornenie, nejak som si to nevsimol ze moca ide na takych frekvenciach. Tak zostava jedine to 44MHz. Este raz dik.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 31.01.2014 - 15:40 #105796
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
vratil by som sa k tomuto vlaknu... ako zachovat UPC cez toto http://www.amazon.com/Dualcomm-Ethernet ... B009AGCLVG proste klient bude chciet od nas len iptelku a net si necha od upc alebo bude chciet len net a telku ci necha od UPC a nedovoli natiahnut ethernet... neexistuje nejaky odrusovac/oddelovac? neviem totiz ako ten ethernet over koax pracuje, na akej frekvencii, nic o nom nepisu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 31.01.2014 - 17:13 #105799
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
"Ethernet-over-Coax (EoC) adapter Kit (DECA-100) enables a full-duplex 10/100Base-T Ethernet connection over a coaxial cable"
"built on the company's patent pending inventions"

Tak to by ma skutocne zaujimalo ako to elektricky funguje a robi pasivne full duplex na jednom drote.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
keksik
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 01.02.2014 - 11:09 #105804
Basic


Joined: Sep 08, 2005
Posts: 125

Vsak koax ma fyzicky 2 vodice. Stredna zila a opletenie/tienenie.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Palino
Post subject: RE: ethernet cez koax pasivne  PostPosted: 01.02.2014 - 11:13 #105805
Basic


Joined: Júl 12, 2003
Posts: 476
Location: nedaleko Turčianskych Teplíc
lenze na duplexny prenos potrebujes minimalne tri, neviem ci takyto system by dokazal pouzivat "zem" ako treti vodic a nikde nie je nakreslene, ze sa ma uzemnit
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)