Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 04:25


Ako riešiť problém s CAPTCHA na google

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Levian
Post subject: Ako riešiť problém s CAPTCHA na google  PostPosted: 07.11.2013 - 10:29 #104906
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
Nazdar vospolok.
Pri vyhladavani na google oznamilo ze im pravdepodobne z mojej siete chodi nezvycajny trafic na ich servre. Pre pokracovanie hodi okno s CAPTCHA a po overeni ze niesom robot Very Happy google vyhlada co som si zadal.
Tento stav trval par dni a dnes je uz stav :

We're sorry...
... but your computer or network may be sending automated queries. To protect our users, we can't process your request right now

Podla pokynov som vyplnil online formular kde som im zaslal poziadavku o vymazanie mojej verejnej IP z banlistu.

Na druhy den znova CAPTCHA, odoslal teda poziadavku zase a furt dokola...uz niekolko desiatok ziadosti maju.

Na brane mam, router mikrotik, NAT cez jednu verejnu IP adresu von
Problem bude asi nejaky User zo zaverenim PC?
Riesil to uz niekto ? Ako tomu zabranit, predist ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
someboy1
Post subject: Ako riešiť problém s CAPTCHA na google  PostPosted: 07.11.2013 - 10:36 #104907
Basic


Joined: Okt 11, 2011
Posts: 17

Levian wrote: ›Nazdar vospolok.
Pri vyhladavani na google oznamilo ze im pravdepodobne z mojej siete chodi nezvycajny trafic na ich servre. Pre pokracovanie hodi okno s CAPTCHA a po overeni ze niesom robot Very Happy google vyhlada co som si zadal.
Tento stav trval par dni a dnes je uz stav :

We're sorry...
... but your computer or network may be sending automated queries. To protect our users, we can't process your request right now

Podla pokynov som vyplnil online formular kde som im zaslal poziadavku o vymazanie mojej verejnej IP z banlistu.

Na druhy den znova CAPTCHA, odoslal teda poziadavku zase a furt dokola...uz niekolko desiatok ziadosti maju.

Na brane mam, router mikrotik, NAT cez jednu verejnu IP adresu von
Problem bude asi nejaky User zo zaverenim PC?
Riesil to uz niekto ? Ako tomu zabranit, predist ?


Rozhod to na viac verejnych ipciek.. najlepsie dynamicky, ako to mame my Smile na celu siet mame cca 30 ipciek... Ked sme to tak nemali robilo to podobny problem...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Levian
Post subject: RE: Ako riešiť problém s CAPTCHA na google  PostPosted: 07.11.2013 - 10:45 #104908
Basic


Joined: Mar 13, 2007
Posts: 264
Location: Trnava
teraz som na skusku zmenil IP a behom par minut je rovnaky stav.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
someboy1
Post subject: RE: Ako riešiť problém s CAPTCHA na google  PostPosted: 07.11.2013 - 11:55 #104909
Basic


Joined: Okt 11, 2011
Posts: 17

Levian wrote: ›teraz som na skusku zmenil IP a behom par minut je rovnaky stav.....


Ved to je logicke musis to rozhodit na viac adries.. Nemozes mat pod jednou verejnou 1000ludi.. to je sialenstvo Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: Ako riešiť problém s CAPTCHA na google  PostPosted: 07.11.2013 - 12:17 #104910
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

someboy1 wrote: ›
Levian wrote: ›teraz som na skusku zmenil IP a behom par minut je rovnaky stav.....


Ved to je logicke musis to rozhodit na viac adries.. Nemozes mat pod jednou verejnou 1000ludi.. to je sialenstvo Smile


presne tak mi mame co bod to bud jednu alebo dve verejne zalezi od poctu uzivatelov.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Ako riešiť problém s CAPTCHA na google  PostPosted: 07.11.2013 - 15:10 #104918
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

... my mame verejnu IP pre kazdeho usera a je pokoj.. mal som to urobit uz davno
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Ako riešiť problém s CAPTCHA na google  PostPosted: 07.11.2013 - 15:14 #104920
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
tak toto je populisticke ak ficove vyroky, dobre vies pixall, ze ty, ja a mozno par dalsich mame vlastne IP adresy. Pre malych ISP toto nie je riesenie. Ak si xcel byt chytri, tak toto ti nevyslo. Dobre vies ze IPv4 sa uz nedaju zohnat, k IPv6 mame este dlhy beh.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Ako riešiť problém s CAPTCHA na google  PostPosted: 07.11.2013 - 18:48 #104925
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

o vyhodach verejnych IP som pisal na skfree opakovane pocas niekolkych rokov pred vycerpanim IPv4, aj s odporucanim, ze ziadajte rychlo, lebo nebude. kto nepoziadal, tak nech si teraz hoc aj bije hlavu o stenu - o vycerpani IPv4 sa hovorilo viac ako 10 rokov vopred, bola hromada casu sa pripravit.

kde-kto si medzitym naškrečkoval hromady IPciek, na ispforum.cz sa desattisicmi IPciek len tak ohadzuju. aj dnes nie je az taky problem najst dodavatela konektu, ktory poskytne dost IPciek z toho co ma uz pridelene.

ovela viac nez v nedostatku IPiek vidim problem v nedostatku zaujmu o profesionalne riesenia, nedostatku zaujmu o principy networkingu, chybajucom knowhow o tom ako verejnu IPcku rozbehat v sieti a ako ju preniest az k zakaznikovi bez pouzitia NAT, alebo ako pouzit len jednu jedinu IPcku na jedneho zakaznika a neplytvat IPkami zbytocne.

pri dynamickych prideloch cez radius, nie je dokonca potrebnych ani tolko IPciek ako je pocet zakaznikov. za tych par rokov co mame radius, sa ani raz nestalo, ze by bolo online naraz viac ako 70% klientov, takze by mi v praxi stacilo o 30% menej verejnych IPiek nez mam klientov, aby vyslo na kazdeho.

ziskat dnes IPv4 nie je take lahke ako pred rokom, ale stale to ani zdaleka nie je nemozne.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)