Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 28.04.2024 - 05:35


Pomale FTP za morom

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Author Message
421
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 29.10.2011 - 14:59 #93985
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
V pripade ze potrebujete riesit usa odporucam orange alebo pantel. Mali sme zakaznika, ktory riesil pripojenie do verizone a po dlhych testoch sam zhodnotil, ze na slovensku iba tito dvaja. Do usa na 3 hopy a max. 150ms
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
orin
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 10.11.2011 - 15:59 #94229
Basic


Joined: Apr 19, 2004
Posts: 159

421 wrote: ›V pripade ze potrebujete riesit usa odporucam orange alebo pantel. Mali sme zakaznika, ktory riesil pripojenie do verizone a po dlhych testoch sam zhodnotil, ze na slovensku iba tito dvaja. Do usa na 3 hopy a max. 150ms


To FTP-cko je horuce, nepohli sme sa za mesiac ani o kilobit.
FTP komunikaciu som nasmeroval aj do VPN tunela, ak by bol FTP protokol shapovany, vysledok +-%. Doma mam Orange optiku 70/8 a z nej do ozaj ide do Utahu za 140ms.
Amici nam ponukali riesenia roznych datastorov ako je DROPBOX a ine. Vysledok absolutne rovnaky. Je to sluzba automaticky mirrorovanych adresarov na nejaky cloud, takze mozem mat svoje subory na viacerych PC, telefonoch vsade po svete. Je to aj lacne - 20 dolarov za 100GB. Predpokladal som ze cloudy budu mirrorovane aj medzi EU a US, ale datastore clod je len v US, takze zase sme dopadli rovnako. Oslovil som este GTS, cakam na telefon. Potom zostava len Orange.

Dam vediet ako to dopadlo
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
zelmar
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 10.11.2011 - 16:29 #94230
Guru


Joined: Okt 23, 2005
Posts: 1031
Location: /etc/bin/ladin
V principe si myslim ze riesis neriesitelne. Rychlost svetla vo vlakne taka aka je a s tym nepohne ani orange ani Pantel ani gts. Vsetko je to o vlakne pod morom a o pocte repeaterov ktorych bude v novom kably o nieco menej a aj odozva o nico nizsia.
Riesenie spociva iba v tom , ze musi aplikacia vediet pracovat na viacero vlaknach naraz. Nic ine nezriesis. Tak ako su mnohovlaknove download managery treba pouzit mnohovlaknovy uploadmanager a opacne Smile
Jednoznacne to treba osetrit na aplikacnej urovni.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
421
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 11.11.2011 - 19:52 #94237
Majster


Joined: Jún 12, 2005
Posts: 2739
Location: zilina
no aj toto co pise zelmar ma nieco doseba ale ja mam prakticku skusenost na transporte Bratislava-Zilina kde jeden provider ide na 6ms a iny provider na 3ms a obaja maju SDHsiet.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
keo
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 12.11.2011 - 08:34 #94240
Ucen


Joined: Aug 28, 2006
Posts: 860

A neda sa to riesit nejakym kompromisom, ci kolegovia v USA, ci v SK, by si nasli riesenie, ktore je mimo krajiny, niekde na polceste ? Trebars vo Velkej Britanii, ci na Islande ? Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
orin
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 18.09.2012 - 14:23 #100431
Basic


Joined: Apr 19, 2004
Posts: 159

Dakujem zucastnenym diskuterom za podnety. Problem pomaleho uploadu a downloadu suborov do a z USA sme vyriesili naozaj az na aplikacnej vrstve. Konkretne: Dali sme naprogramovat aplikaciu ktora natlaci frejmy do vlacika s optimalnou dlzkou pre potvrdzovanie prijatia z druhej strany. Rychlost uploadu za zvysila 30 !!!!! nasobne bez zmeny linky a obmedzenia poctu loginov na FTP site.
Skusal som aj riesenie s garantovanou linkou 10 mbps s latenciou 140ms, ale bez aplikacnych uprav sa rychlost vyrazne nezlepsila. Naviac ISP si za takuto garant linku medzi SVK a USA uctuje 3000 $ mesacne.
Cisco tiez ponukalo HW agregator, ale za neskutocne prachy.
Zatial je aplikacia v nonuserfrendly stave, cize Command Line, ale potrebuje len 450 kB C++ kniznicu na oboch stranach, 1 vyhradeny port a spusteny klient-server na oboch stranach. Plna spokojnost a problem rychleho prenosu na dlhu vzdialenost vyrieseny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukas-svk
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 19.09.2012 - 03:21 #100436
Basic


Joined: Sep 13, 2011
Posts: 47

Tak tak, potvrdzujem Interoute .. napr. Houston , 9,21Mb/s 9,01Mb/s 147 ms ...

Btw vies preco ti pixall neveri? Lebo ma zahranicie od konkurencie ktorej to tak dobre nechodi Wink .. uz tu bolo spomenute ze gtske to tak dobre nechodi.

GTS zasa berie cosika od http://www.level3.com/ to tak vyzera ..

Teda aby to bolo uplne korektne: presnet - energotel - gts ..

kotol wrote: ›10/28/2011 7:10 AM GMT 77.247.224.33 17.66 Mb/s 4.82 Mb/s 134 ms Columbia, SC ~ 4850 mi
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
savas
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 19.09.2012 - 10:54 #100438
Basic


Joined: Sep 14, 2003
Posts: 120

ahoj. toto je znamy problem. mozes mat kludne aj 1Gb grantovany medzi USA a SK ale nevitiahnes z toho 1Gb na jednu FTP konekciu. Toto je sposobene tim, ze je tam latencia vysoka a window size moze byt teoreticky 64kB. To znamena, ze vies poslat 64kB za routrip time. Toto sa da riesit tim, ze svysis TCP window size nejako na systemoch (pouzijes HighSpeed TCP implementaciu). Viem, ze na linuxe by to malo ist. Inak mi pouzivame na toto WAN accelerotry od Riverbedu, ktore vedia upravit TCP stream a dokazu ti nakoniec tu linku vyhulit. Tu si mozes precitat viacej o tomto probleme v TCP implementacii - http://bradhedlund.com/2008/12/19/how-t ... nce-links/ . Default na Windows XP je 64kB max windows size. Tusim windows 7micka uz vie vatsi windows size. Linux myslim tiez.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 19.09.2012 - 12:49 #100439
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

lukas-svk wrote: ›
Btw vies preco ti pixall neveri? Lebo ma zahranicie od konkurencie ktorej to tak dobre nechodi Wink .. uz tu bolo spomenute ze gtske to tak dobre nechodi.


od jakej konkurencie mam zahranicie? wtf? nepomylil si si ma s niekym?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukas-svk
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 20.09.2012 - 21:29 #100447
Basic


Joined: Sep 13, 2011
Posts: 47

Hi, to bolo akoze od "konkurencie", proste kotol a ja mame interoute a ty mas zrejme energotel/gts ci od koho mas zahranicie .. cize akoze od niekoho ineho, a malo by ti to ist zle Smile

L.

pixall wrote: ›
lukas-svk wrote: ›
Btw vies preco ti pixall neveri? Lebo ma zahranicie od konkurencie ktorej to tak dobre nechodi Wink .. uz tu bolo spomenute ze gtske to tak dobre nechodi.


od jakej konkurencie mam zahranicie? wtf? nepomylil si si ma s niekym?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 20.09.2012 - 23:30 #100448
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

lukas-svk wrote: ›Hi, to bolo akoze od "konkurencie", proste kotol a ja mame interoute a ty mas zrejme energotel/gts ci od koho mas zahranicie .. cize akoze od niekoho ineho, a malo by ti to ist zle Smile


si prejdi tento thread, okrem jednej kvazivtipnej poznamky som sa do neho nijak nezapajal, asi si ma s niekym mylis. nejake zahranicne FTP je mi v podstate ukradnute. ak velmi chces tak daj login, password a adresu, a mozem vyskusat ako mi to ftp ide, len tak pre srandu. zahranicnych konektov mam aktivnych niekolko, vratane interoute, ale aka trasa sa pouzije pre nejky neznamy server, to takto z brucha ani srnka netusi.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mirecnet
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 21.09.2012 - 13:26 #100449
Basic


Joined: Sep 18, 2004
Posts: 444

To ste este neriesili pripojenie na "maly" kontinentalny ostrov v Tichom oceane - zvany tiez AUSTRALIA. Australska firma hladala kvalitne spojenie na servre v Australii. Presne ten isty problem. Ping 300 ms a max 1 Mbit spojenie do EU. Trasa presla hadam cez kazdy pering sveta Very Happy . Ako pisal 421, tak zahranicnu konektivitu ma dobru jedine Orange. Trocha sme sa postazovali a zrazu vsetko fakci na plny vykon. Je tu vsak zadrhel. Ostatne pobocky pripojene na Fibernet maju paradoxne aj napriek staznostiam smolu Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
lukas-svk
Post subject: RE: Pomale FTP za morom  PostPosted: 24.09.2012 - 00:55 #100464
Basic


Joined: Sep 13, 2011
Posts: 47

pixall: ok, ved netreba vsetko hned brat tak strasne vazne ..Smile
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 2 < 12
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)