Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 17.06.2024 - 03:27


Projektovanie sieti

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
wolf14
Post subject: Projektovanie sieti  PostPosted: 22.02.2013 - 23:04 #102906
Basic


Joined: Jún 30, 2011
Posts: 47
Location: Kezmarok
Zdravim, zaujimalo by ma to ako je to s projektovaním datovych sieti pripadne sieti na zabezpecovacky a pod. Videl som ze pri rekonstrukciach datovych sieti vo vacsich firmach sa na to robil projekt, ako je to s takym projektom, kto ho moze robit? Ake vzdelanie na to musi mat?
Je mi jasne ze nakreslit nejaky plan a spisat k tomu nejaky dokument moze teoreticky hocikto ale aby to aj malo nejaku vahu tak predpokladam ze na to musi mat peciatku, len netusim co treba na vybavenie niecoho takeho.

Pripadne ake su vase skusenosti, stretavate sa casto s tym ze niekto vyzaduje taky projekt? Myslim hlavne pri vacsich firmach ktore si na takychto rozvodoch daju zalezat.

Diky za info
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Projektovanie sieti  PostPosted: 22.02.2013 - 23:14 #102907
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Projektanti maju tusim "okruhlu peciatku" ..ake vzdelanie ti k tomu treba sa da jednoducho vygooglit. Specialne na datove siete zrejme nebude žiadna uradna podmienka.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
wolf14
Post subject: RE: Projektovanie sieti  PostPosted: 22.02.2013 - 23:38 #102908
Basic


Joined: Jún 30, 2011
Posts: 47
Location: Kezmarok
Myslel som že bude potrebné mať aspoň VŠ napr. telekomunikácie pripadne nejaká informatika alebo niečo s elektro... zvažujem práve výber VŠ tak preto sa pýtam či mám pozerať aj na to alebo to nie je dôležité.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: Projektovanie sieti  PostPosted: 23.02.2013 - 00:58 #102909
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Pletieš troška jablka s hroznom. Projekty ako také (domy, stavby, elektroinštalácie, revizie atd..) su vyžadované zo zákona. Dom bez revizie el. inštalácie neskolauduješ a projekt k stavbe, podklady k revizii el. musia byť opečiatkované oprávnenou osobou. U tých projektov, ktoré ty spomínaš je to trochu iné. Projekt je tam preto, aby to montážna firma vedela naťahať. Záver si z toho sprav sám Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: Projektovanie sieti  PostPosted: 23.02.2013 - 16:29 #102911
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Projekt moze robit len clovek, ktory je podla zakona sposobily vykonavat projektovaciu cinnost. Musis mat odbornu vedomost pozadovanu zakonom, prax a zlozit skusku pred technickou inspekciou.

Treba rozlisovat tiez 2 situacie. Projekcia inzinierskych sieti, napriklad siet v meste. A projekcia sieti v napriklad ramci budovy.

Inziniersku siet moze projektovat autorizovany inzinier pre projektovanie inzinierskych stavieb. On to bere a naprojektuje ako stavbu, nemusi mat vedomosti co je to polarizacna modova disperzia.
Datovu/telekomunikacnu siet v ramci budovy moze projektovat inzinier pre technicke, technologicke vybavenie stavieb.

Niektori z nich su registrovani aj na www.sksi.sk
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
test_report
Post subject: RE: Projektovanie sieti  PostPosted: 23.02.2013 - 16:40 #102912
Basic


Joined: Feb 12, 2013
Posts: 75

Ospravedlnujem sa za dezinformaciu: a zlozit skusku pred technickou inspekciou, som mal na mysli ine cinnosti. Zlozit skusku pred sksi treba.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)