Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 03:04


Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
deelite
Post subject: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 18.03.2004 - 17:58 #6777
Basic


Joined: Apr 22, 2003
Posts: 358

Viem, ze ma 75ohm, ale je lacny a potrebujem ho na experimenty. Diky
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 19.03.2004 - 08:07 #6800
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
ja som ho tiez zhanal(neuspesne) ale na slovensku sa asi tazko da zohnat! ale vyskusaj tam dat koax 75ohm -taky ako sa dava na klasicke anteny. Ja som ho daval asi 7 metrov a strata bola prekvapivo mala(oproti RG213). V jednej predajni mi ponukal volaky novy model.(mal by byt dokonca menej stratovy ako 0,50dB/M.)ale ak chces ten H125 tak budes musiet ist asi najlepsie do Ceskej republiky.(tam ho maju urcite)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 19.03.2004 - 14:18 #6816
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
ak ti staci koax podobnych parametrov, tak skus www.vuki.sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
peregrin
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 15.05.2004 - 13:13 #8852
Basic


Joined: Jún 14, 2003
Posts: 31

Tak toto by zaujimalo aj mna. Potreboval by som pripojit par klientov v blizkom okoli a drahy RG213 im tam teda nemienim davat, nehovoriac o tom ze taky kabel by tam bol neprakticky a zbytocne luxusny. Uz som prehladal vsetky wifi/wlan shopy a predajcov koax. kablov co som nasel a vsade tusim predavaju tak max. RG-58, nic ine ani nepoznaju.

Kua, normalne ma to tu na slovensku uz riadne sere, nic sa tu neda zohnat, je to ako za sociku, pre vsetky veci co clovek chce aby furt chodil kdesi do zahranicia (CR, AT atd.). Su tu vsade totalne neschopny obchodnici, predavaju len samy predrazeny odpad. Neni tu mozne kupit ani poriadnu wifi kartu, vsade len same wline a podobne sracky z agemu ktore ani nefunguju (ja neviem co vsetci obchodnici na tom ageme vidia ze tam vsetci nakupuju, sak tam len samy hnoj predavaju). Sory za tento OT, ale som z toho zhnania kablu uz taky nasrany, no ze az, skoda reci. Mam teraz cas, uz som mohol mat prveho klienta pripojeneho, ale namiesto toho budem mozno dalsie 2 mesiace zhanat kus podrbaneho kabla desi zo zahranicia, predrazeneho vdaka postovnemu, a vobec ...

Som pozeral ze rovnake parametre ako ten H125 ma aj kabel RG6, tak som obehal cele mesto az som ho v jednej predajni nakoniec nasiel, cely naradosteny kupil, a ked som prisiel domov a chcel ho hned vyskusat, zistil som ze ten kabel ma len pomedene ocelove jadro, co som doteraz ani len netusil ze take cosi vobec existuje. Tak som si na nete nasiel o tom nejake info a zistil som ze je to pre mna absolutne nepouzitelne. Evil or Very Mad

Tusim skusim zavolat do Vuki, ze ci by neposlali kabel postou, trepat do blavy kvoli 20m kabla sa mi teda nechce. A nic lepsie ma momentalne uz nenapada.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 15.05.2004 - 13:58 #8854
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
tak v netconse po 40sk+dph si kup 5mm koax
ma utlm tusim 0.5dB/meter (2x vacsi ako rg213rt)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
peregrin
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 15.05.2004 - 14:49 #8857
Basic


Joined: Jún 14, 2003
Posts: 31

Myslis ten LMR195? Tak to som pozeral. Za 58Sk si to mozu nechat. To si ozaj radsej zajdem do vuki kde kupim VCCKD 75-4,8 alebo VCCJY 75-4,8 za 12Sk/m, pripadne VCCKY 75-4,8 za 9Sk/m, a s utlmom mozno mensim ako tento.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
misond
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 15.05.2004 - 23:43 #8865
Basic


Joined: Okt 30, 2003
Posts: 19
Location: Nova Dubnica
Vsetci tu hovorite o extremne drahych kabloch. Vo VUKI sa ani neobzerajte, VUKI je predrazena, dokonca aj voci zahranicnym kablom. Ja osobne mam nejaky motorolacky koaxialny kabel s cisto medenym jadrom ( typ RG11 - 75 Ohm, je tak isto hruby, ako RG213), ma utlm zhruba 0,3 dB/meter a stal ma asi 30,-Sk/meter. Tento isty s nosnym lanom stoji 35,-SK/meter. Daju sa kupit v TES Slovakia v Ziline, lenze predavaju len cele klba (300 metrov), lebo je to velkoobchod. Pokial chcete nejake celomedene podobne vccky 75-4,8, tak si prejdite ponuku SYSTEM ABC a ABCOMu. Tam maju aj take. Celomedene by mali stat do 7,-Sk/meter - 100 metrove klbo.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 16.05.2004 - 11:17 #8870
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
osobne pouzivam rla10 z asm. utlm 0.22db/m a cena je myslim 42sk/m. ak by ste nieco chceli z abcomu teoreticky by som mohol vybavit aj nejaku zlavu nakolko tam poznam nejakych ludi (ja od nich neberiem zatial nic)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
kiwi
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 16.05.2004 - 11:33 #8872
Guru


Joined: Jan 30, 2003
Posts: 1572

chalani nehnevajte sa, ale zabijat cas zhananim kablov, ktore su nafigu a su o par korun lacnejsie ako rla10 v ASM co spominal fleg, posielanim ho spat atd je podla mna vyrazom nudy.

Preboha kolko korun sa usetri tym, ze sa tam da 5m lacnejsi kabel? Toto asi nedokazem pochopit. Este by ma zaujimalo ako to redukujete, aby vam ten tenky koaxialny kabel fungoval?

Zda sa mi abnormalne cakat 2 mesiace, alebo co i len 2 tyzdne na lacnejsi kabel, aby som mohol pripojit klienta. Ked ty nechas cakat klienta 2 mesiace, tak sa necuduj ze ini predavaju len to co ide, a nie to co by si si prial.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 16.05.2004 - 11:52 #8873
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
doma mam pripojenu antenu cez 17 metrov 75ohm kablu a funguje to. investovat skoro 1500 sk za R213 sa mi nexcelo. takto ma kabel stal 150sk a to je podstatny cenovy rozdiel.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 16.05.2004 - 12:32 #8874
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
davat niekam 17 m koaxu povazujem za chore a zvrhle...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 16.05.2004 - 12:45 #8875
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
si wrote: ›davat niekam 17 m koaxu povazujem za chore a zvrhle...

Laughing niekedy nie je ina moznost. a ked spoj funguje tak nevidim problem. ak na kabli usetrim 1000 sk a lepsia antena stoji o 300 sk viac tak sa rozhodnem vzdy pre ekonomicky vyhodnejsie riesenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
peregrin
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 16.05.2004 - 14:33 #8877
Basic


Joined: Jún 14, 2003
Posts: 31

Ale tu nejde uplne zase az tak o cenu (aj ked aj o nu ide), ale o to ze naco davat klientovi ktory je cca 60m od AP drahy, neohebny, hruby nejaky RLA10 a pod. Myslim ze to je naozaj zbytocny luxus. Dalsia vec je, ze nakolko vacsina v sucasnosti predavanych klienskych PCI wifi nema regulaci vyst. vykonu je treba volit vhodnu kombinaciu antena-kabel-karta (treba brat ohlad aj na jej citlivost, nie len vyst, vykon) aby sa neprekrocila povolena hranica vyst. vykonu. Napr. v mojom pripade by som potreboval pre klienta cca 6-7 m kabla, ale pri pouziti RLA10 by uz prekrocil povolenu hranicu. Keby som pouzil RG58 zase by to signal dost vela utlmilo, a pravdepodobne by uz nemal moc kvalitny spoj. Mohol by som pouzit aj ten RLA10, ale musel by som ho tam pouzit o par metrov viac aby sa signal utlmil na povolenu htranicu (to je ale blbost drahym kablom utlmovat signal nie?), alebo pouzit kombinaciu napr. 3m RG58 a zbytok RLA10, zase problemy z nestandardnym 3m pigtailom z RG58 a pod. Jednoducho sa na kazdy pripad treba pozerat individualne, niekedy je potreba RLA10, niekedy uplne staci aj RG58 a niekedy je treba nieco medzi tym (H125, H155, RG6). A ako vravel stab treba vyberat to ekonomicky najvyhodnejsie riesenie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Pax
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 14.07.2004 - 01:16 #10203
Basic


Joined: Júl 14, 2004
Posts: 1

tu ho zozeniete a mate to blizo, za cca 20SK/1M

http://www.nedis.sk/

ja som az od KE, takze to urcite hned zajtra objednavam

zdar WiFi Laughing
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Kde mozem kupit koax Belden H125 v metrovom mnozstve?  PostPosted: 15.09.2004 - 23:28 #11628
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
wlanmarket.sk ? Laughing nema to daco spolocne s tymto :

http://www.skfree.net/index.php?name=PN ... amp;t=1367
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)