Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 23.05.2024 - 13:00


Mam Routeboard 133 ako sa dostanem do neho ?

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
stefanf
Post subject: Mam Routeboard 133 ako sa dostanem do neho ?  PostPosted: 22.04.2008 - 22:24 #64187
Basic


Joined: Máj 25, 2006
Posts: 213

Mam prvykrat RB 133 zapol som ho a nic ,,, neviem sa dostat do web rozhrania ani neviem aku ma default IP . Ked som ho objednaval mal by tam byt uz nahraty microtik, ale neviem ci je to tak. ak tam microtik nieje ako ho tam dostanem ? ako mam ten RB133 rozchodit ? nieje k tomu ziaden navod ....vdaka
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Mam Routeboard 133 ako sa dostanem do neho ?  PostPosted: 22.04.2008 - 22:35 #64189
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Pre tvoj RB platí to isté čo pre všetky RB od Mikrotiku, popísané je toho dosť v sekcii Mikrotik. Potrebuješ WINBOX ktorý si stiahni z www.mikrotik.com , prepojíš dosku cez ETHERNET . Ostatné nastaviť vyžaduje isté znalosti s týmito mašinkami . Skús sa pohrabať v archíve skfree... /jaj a pred spustením winboxu nezabudni vypnúť rôzne ochrany a firewally v antivíráku alebo vypni celkom/
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Mam Routeboard 133 ako sa dostanem do neho ?  PostPosted: 07.05.2008 - 18:30 #64605
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

http://www.skfree.net/index.php?name=PN ... amp;t=5561

Snad
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
icerowicz
Post subject: RE: Mam Routeboard 133 ako sa dostanem do neho ?  PostPosted: 08.05.2008 - 09:30 #64612
Ucen


Joined: Apr 12, 2006
Posts: 930
Location: Vranov nad Topľou
wifi_ucen wrote: ›http://www.skfree.net/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=5561

Snad


precitaj mac adresu z nalepky na zariadeni, prepoj pocitac priamo na routerboard, pripadne cez switch ( v ziadnom pripade nie cez nat ) a do winboxu zadaj mac adresu.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: Mam Routeboard 133 ako sa dostanem do neho ?  PostPosted: 08.05.2008 - 10:22 #64616
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
winbox sa da stiahnut aj ked sa vie ip adresa rb:
http://ip/winbox/winbox.exe
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
wifi_ucen
Post subject: RE: Mam Routeboard 133 ako sa dostanem do neho ?  PostPosted: 09.05.2008 - 07:42 #64666
Basic


Joined: Jan 11, 2008
Posts: 60

icerowicz wrote: ›

precitaj mac adresu z nalepky na zariadeni, prepoj pocitac priamo na routerboard, pripadne cez switch ( v ziadnom pripade nie cez nat ) a do winboxu zadaj mac adresu.


Ja som to skusal aj cez MAC adresu a neslo, tak som to musel pripojit seriovym kablom a cez Hyperterminal pridelit ethernetovemu rozhraniu nejaku IP.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: RE: Mam Routeboard 133 ako sa dostanem do neho ?  PostPosted: 13.10.2010 - 20:21 #85533
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
pedro4444 wrote: ›
wifi_ucen wrote: ›
icerowicz wrote: ›

precitaj mac adresu z nalepky na zariadeni, prepoj pocitac priamo na routerboard, pripadne cez switch ( v ziadnom pripade nie cez nat ) a do winboxu zadaj mac adresu.


Ja som to skusal aj cez MAC adresu a neslo, tak som to musel pripojit seriovym kablom a cez Hyperterminal pridelit ethernetovemu rozhraniu nejaku IP.



tiez mam teraz tento problem defaultol som mikrotik a nie a nie ho najst vo winboxe vobec mac nezobrazi a ked ju napisem rucne ani to nepomoze napise ze port nenasiel Sad vyzera to tak ze asi to tiez budem musiet vyriesit cez seriovy kabel.

prevdepodobne antivirak -kaspersky treba vypnut, eset sa vypnut neda iba odinstalovat, aj ked sa tvari ze je vypnuty Smile Ostatny sajrajt ako AVG, symantec a podobne neviem co robia s winboxom , avast problemy nerobi. Pod linuxom a wine ide v pohode vsetko.
A este jedna vec, niekedy treba dat nejaku hocijaku staticku IP na sietovku, DHCP nerobi obcas dobre lebo sa snazi nacitavat dlho IP a vtedy ti nenajde nic.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Mam Routeboard 133 ako sa dostanem do neho ?  PostPosted: 13.10.2010 - 21:19 #85535
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
m-tec: mne pripojenie na MAC adresu neslo nikdy, ani na uplne cistej masine kde nie je nic. Ked sa tam potrebujem dostat riesim to cez seriovu konzolu - staci null modem kabel a putty (pripadne usb-to-rs232 redukcia)

stefanf: nejako matne si pamatam ze defaultna IP Mikrotiku je 192.168.88.1 na porte erher1 (alebo 0?) ale uz som si nie isty pri akej verzii, skus uvidis, mozno som trafil Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)