Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 05.06.2024 - 01:21


MINI ITX

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
m-tec
Post subject: MINI ITX  PostPosted: 25.01.2011 - 13:43 #87888
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
Caute,
nestretli ste niekto nejaku mini ITX dosku s 12V napajanim, CPU onboard nejaky atom, 2xLAN a podmienka CF alebo PATA /IDE/ konektor? Pasivne prip.moze byt aj aktivne chladenie. Potrebujem preroutovat jeden dolezity uzol a este nejake pravidla. Alix mi tam skapal s MK a tie RB800 alebo 1100 sa mi zdaju kurevsky drahe na to co vedia.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: MINI ITX  PostPosted: 25.01.2011 - 13:59 #87890
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
m-tec wrote: ›Caute,
nestretli ste niekto nejaku mini ITX dosku s 12V napajanim, CPU onboard nejaky atom, 2xLAN a podmienka CF alebo PATA /IDE/ konektor? Pasivne prip.moze byt aj aktivne chladenie. Potrebujem preroutovat jeden dolezity uzol a este nejake pravidla. Alix mi tam skapal s MK a tie RB800 alebo 1100 sa mi zdaju kurevsky drahe na to co vedia.



Zotac...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
m-tec
Post subject: MINI ITX  PostPosted: 25.01.2011 - 14:03 #87892
Ucen


Joined: Máj 31, 2006
Posts: 965
Location: Šahy
majak wrote: ›
m-tec wrote: ›Caute,
nestretli ste niekto nejaku mini ITX dosku s 12V napajanim, CPU onboard nejaky atom, 2xLAN a podmienka CF alebo PATA /IDE/ konektor? Pasivne prip.moze byt aj aktivne chladenie. Potrebujem preroutovat jeden dolezity uzol a este nejake pravidla. Alix mi tam skapal s MK a tie RB800 alebo 1100 sa mi zdaju kurevsky drahe na to co vedia.



Zotac...

Aj ja som na to myslel, uz som vygooglil aspon 50 typov ale alebo nemaju 2x LAN alebo nemaju IDE a citacku CF, ja som myslel ci niekto nepouzil uz niekde nieco take, nemusi to byt ani ZOTAC a dokonca ani Mini ITX, su aj ine rozmery len nech to nie je velke a nech to hlavne nezerie vela.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
majak
Post subject: MINI ITX  PostPosted: 25.01.2011 - 14:09 #87896
Ucen


Joined: Apr 18, 2008
Posts: 561
Location: Toropark
ja som taketo riesenia hladal asi pred rokom ale k nicomu som nedospel tak som sa na to vysral.. tiez som potreboval daco malinkate co ma minimalne dve sietovky a integrovany grafiku ale nic som nenasiel. Sad chcel som to na jeden malinky server no nic ... proprietarne riesenia typu mikrotik nechcem riesit chcel som dajaku skladacku - ked daco odide aspon to lahko vymenim a lacno pri krabicke musim menit cely komplet a to je drahe. Very Happy takze urcite uvitam tiez ak dakto da dajake riesenie
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Aman
Post subject: MINI ITX  PostPosted: 25.01.2011 - 14:19 #87897
Majster


Joined: Nov 10, 2005
Posts: 2014

m-tec wrote: ›
Aj ja som na to myslel, uz som vygooglil aspon 50 typov ale alebo nemaju 2x LAN alebo nemaju IDE a citacku CF, ja som myslel ci niekto nepouzil uz niekde nieco take, nemusi to byt ani ZOTAC a dokonca ani Mini ITX, su aj ine rozmery len nech to nie je velke a nech to hlavne nezerie vela.


a naco ti je IDE alebo citacka CF? ja uz rok vsade davam MK len na USB kluci... nic lahsie a lespie nie je. zdochne, jednoducho vymenis a ides. a urcite ma dlhsiu zivotnost USB ako nejaka CF alebo DOOM modul do IDE.

hlavne aby mala doska 2x lan a napajanie na 12V. to aby bootovala z usb uz hadam vie kazda doska (aspon myslim - doteraz som taku serverovu nemal, ktora by nevedela)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
xtome1
Post subject: RE: MINI ITX  PostPosted: 25.01.2011 - 19:31 #87902
Basic


Joined: Jan 23, 2011
Posts: 20

ja mam na jednom mieste mini itx s 1x onboard ethernetom + dalsi je zasunuty v pci, zatial tam mam klasicky atx zdroj ale rozmyslam ze ho vymenim za toto http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... ucts_id=88 aby som mohol napajat 12V cez AD-155A
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: MINI ITX  PostPosted: 26.01.2011 - 23:30 #87923
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

xtome1 wrote: ›ja mam na jednom mieste mini itx s 1x onboard ethernetom + dalsi je zasunuty v pci, zatial tam mam klasicky atx zdroj ale rozmyslam ze ho vymenim za toto http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... ucts_id=88 aby som mohol napajat 12V cez AD-155A


toto je mimoriadne dobra doska
http://www.supermicro.com/products/moth ... amp;IPMI=Y
pouzivame to v original case (typ 5015-ehf) so zdrojom na 230v
bootujeme to z USB (na obrazku je nad SATA konektormi)
menic napajania z 12V na ATX stoji nejakych par desiatok eur.
mohli by ho mat tu
http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... 5jfahbpuc5
a pripadne tam najdes aj vselijake ine dosky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: MINI ITX  PostPosted: 27.01.2011 - 13:49 #87929
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

momenatalne mam riesenie na miniitx s prvym typom atomu. Mal som tam CF karty ale tie na linuxe, hlavne ked sa na disk vela zapisuje(vela operaci za sekundu) casto odchadzali. Teraz tam mam ssd disk, ale dobre riesenie je aj klasicky notebookovy disk, popripade hybrid od seagatu(platna+ssd). Napajane to je z picopsu a pripojene na ad155. Sietovka je integrovana ale lepsie je pichnut do pci nejaku intel. Teraz maju vyjst dosky s amd ontario cpu(v priebehu dvoch tyzdnov) tak kupim to(omnoho vacsi vykon ako atom, pasivne chladenie a 3x nizsia spotreba).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
net
Post subject: RE: MINI ITX  PostPosted: 10.02.2011 - 10:09 #88274
Basic


Joined: Jan 26, 2009
Posts: 46

Ahoj, prosim ta kde to kupujes?

pixall wrote: ›
xtome1 wrote: ›ja mam na jednom mieste mini itx s 1x onboard ethernetom + dalsi je zasunuty v pci, zatial tam mam klasicky atx zdroj ale rozmyslam ze ho vymenim za toto http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... ucts_id=88 aby som mohol napajat 12V cez AD-155A


toto je mimoriadne dobra doska
http://www.supermicro.com/products/moth ... amp;IPMI=Y
pouzivame to v original case (typ 5015-ehf) so zdrojom na 230v
bootujeme to z USB (na obrazku je nad SATA konektormi)
menic napajania z 12V na ATX stoji nejakych par desiatok eur.
mohli by ho mat tu
http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... 5jfahbpuc5
a pripadne tam najdes aj vselijake ine dosky.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: MINI ITX  PostPosted: 10.02.2011 - 19:18 #88289
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

www.agem.sk
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: MINI ITX  PostPosted: 10.02.2011 - 20:14 #88293
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

mam tu jeden alix 1c ale ma len 1 lan ale ma aj pci slot
ak ti to bude stacit napis cenu za kolko to stes mozes aj na skype
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: MINI ITX  PostPosted: 11.02.2011 - 00:55 #88304
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

ja som dneska nahodil Atoma + dalsiu Gigabit sietovku... bezi mi na tom ale klasicky linux nie mikrotik... na to jake je to male a nenarocne je to super masinka... existuju aj dosky s 12V napajanim... na mensiu siet uplne genialna masinka za bagatel Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: MINI ITX  PostPosted: 28.03.2011 - 12:04 #89680
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
JOFO wrote: ›ja som dneska nahodil Atoma + dalsiu Gigabit sietovku... bezi mi na tom ale klasicky linux nie mikrotik... na to jake je to male a nenarocne je to super masinka... existuju aj dosky s 12V napajanim... na mensiu siet uplne genialna masinka za bagatel Smile

Nakolko rb750g nebude asi zvladat to co potrebujem, tak daj nejaky link na mini itx s 12v napajanim, onboard ethernetom a pci slotom. dik
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JOFO
Post subject: RE: MINI ITX  PostPosted: 28.03.2011 - 12:27 #89685
Majster


Joined: Jan 08, 2006
Posts: 2584

napr tato miniITX ma 12V napajanie
http://www.mini-box.com/Intel-D945GSEJT ... otherboard

ma to 1x miniPCI-E a 1x PCI
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: MINI ITX  PostPosted: 28.03.2011 - 12:29 #89687
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Najlepsie to asi riesit: ak chces vykonnejsie nieco na zaccate( http://www.alza.sk/asus-e35m1-m-pro-d220076.htm ), napojit to na picopsu http://www.mini-box.com/M4-ATX-HV (najlepsie toto lebo ma variabilny vstup od 12 do 28V, niektore picopsu su vhodne max. na 13V, co neni dobre ak to budes napajat z ad155). Vykonovo to vyjde 3 a viackrat ako atom.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)